Čo sú toto za vyrážky?

vejula
19. aug 2012

Ahojte dievčata. Ak viete poradiť, poprosila by som Vas. Synčekovi sa na teličku objavili male vyražky ako krupička. Najprv na lavej nožičke - na stehne, potom na lavej ručičke a teraz trochu aj na brušku, ale len na lavej strane. Pravu stranu telička ma uplne čistu. Viete poradiť či to môže byť alergia, alebo niečo ine? Inak žiadne teploty ani ine sprievodne znaky. LEn tie vyražky.

besito
19. aug 2012

@vejula moja mala take iste, aspon podla foto to vyzera rovnako, mala to asi mesiac na viacerych miestach na telicku, mudr povedala, ze zrejme nejaka kontaktna alergia, napr na praci prasok, atd..po mesiaci to preslo a odvtedy uz to nemala..drzim palce, aby to aj vam rychlo preslo🙂

keiko33
19. aug 2012

moja dcera ma nieco podobne. Ma to hlavne na ramenach a na stehnach. Niekedy vo vacsom mnozstve a niekedy menej. Ono to vyzera ako podkozny tuk, alebo z potu, kedze ona sa dost poti, ale ma to stale. Je to tak drsne, ale neriesim to, kedze to neje vo velkom mnozstve a ani ju to neboli, nesvrbi. Ale asi sa na to tiez spytam doktorky, ze co to moze byt, kedze to uz ma dlhodobo.

sorciera24
19. aug 2012

@vejula moj to mal v maji..presne ako pises, len polovica tela..lava,...vraj sa takto moze prejavit aj virus...ze proste nie horucka, ale vysyp....v kazdom pripade, nam pomohla urinoterapia..po tyzdni a pol mu to zmizlo (ako som ho potierala)

mj28
19. aug 2012

@vejula moj maly to mal pocas tych horucav tiez - hlavne na nozickach a brusku...teraz ked sa ochladilo,tak to aj zmizlo ... nemyslim si ze je to nejake vazne,skor by som povedala ze to je z potenia sa ... neviem uvidime tento tyzden, ked sa otepli ci sa to vrati ... 😉

severanka96
19. aug 2012

ahoj,tak to je typický exém...môj starší syn ho má 15rokov presne tu na ramene,ja som to mala tiež v mladosti na ramene ale aj po celom chrebte.na dotyk je to také akoby ti posypali pieskom mäso pod kožou....choď s tým ku kožnej....väčšinou nezmizne,iba z toho dieťa môže vyrásť....treba však premasťovať,kožná ti predpíše mliečka 🙂

vejula
autor
20. aug 2012

@besito
@keiko33
@sorciera24
@mj28
@severanka96 dakujem divčata za odpovede...
Tak teda možno virus alebo exem, alebo aj z tepla... hmmm ale ked to ma presne ako pišeš sociera iba na jednej strane tela, to je take zvlaštne, tak možno skutočne to čo mal tvoj maly. Tak vyskušam aj ja potierať, ak nepomôže tak skočim k lekarke.... Inak taktiež žiadne svrbenie ani bolesť, maly vôbec nereaguje na to...

andreah25
20. aug 2012

@vejula podľa mňa sú to obyčajné potničky. Malý sa potí, pot dráždi kožu, plus sa koža odiera oblečením a problém je na svete. Príp. to môže byť ešte aj reakcia na slnko, ale tie vyrážky potom trochu svrbia.
Najlepšie je teraz nechať deti behať iba v plienke (v gaťkách)....

sorciera24
20. aug 2012

@vejula presne vyzera to ako exem.....vsetci, ze chod ku koznej...ale kozna da rovno kortikoidy a maste (a pri tom to moze urobit viac skody ako osohu....)....odstaty 36hodinovy moc.....naver som ho celeho natrela, ekd zaspal.....(ale vydrz dlhsie....hovorim, malemu to zmizlo po tom, po tyzdni a pol....a odvtedy nic...)

vejula
autor
20. aug 2012

@andreah25 ja by som tiež myslela že potničky, ale ked nechapem, že prečo by sa mu to dalo cele len na jednu polku telička, proste lava nožka lava ručka a na brušku tiež len na lavej strane. Na pravej ani jedna vyražtička. Vôbec ho to nesvrbi ani nič... Len teda ta lokalizacia ma mätie

@sorciera24 tiež sa mi moc nechce hned ho pchať kortikoidmi. Ved uvidim, ako sa to bude vyvyjať. Tak vraviš, že moc si skladovala 36 hodin. Zrejme v nejakej flaštičke, či v čom?

andreah25
20. aug 2012

@vejula Môj malý to mal raz a tiež na jednej strane a presne som vedela prečo - sedel na terase a na pravú stranu mu svietilo slnko, ľavú mal v tieni. Presne na tej pravej strane na nohe a ruke a trošku na páse mal tieto vyrážky, za dva dni mu to zmizlo - to prišlo vtedy to nečakané ochladenie 🙂. Od kedy ale fungujeme tak, že mi behá iba v plienke a v rozprašovači mám vodu, s ktorou ho občas postriekam, tak od vtedy sme už nič také nemali 🙂.

sorciera24
20. aug 2012

@vejula ano, odyhctlia som a po 36 hodin...ma najlepsiu koncentraciu.....a natierala...ano, v sklenej flasticke 😉

vejula
autor
20. aug 2012

@andreah25 len mne sa maly nevyhadzal naraz. Najprv nožka, až o par dni ručka a potom bruško 😕

sorciera24
20. aug 2012

@vejula presne, aj u nas to tak bolo....a na slnku vtedy vobec nebol, kedze bol zaciatok maja....tiez som cakala, ale ked to cca. 2 tyzdne nemizlo, tak som skusila toto....a zabralo...

andreah25
20. aug 2012

@vejula tak potom neviem 😲 ..... My sme to nemali tiež naraz, ale počas dňa, nie však s odstupom dní, takže vzdávam sa, neviem....

vejula
autor
20. aug 2012

@andreah25 aj tak dakujem za radu

@sorciera24 tak to skusim, som zvedava.. Po akom čase to zabralo?

sorciera24
20. aug 2012

@vejula po tyzdni a pol....a som pekne videla ako sa to vysusa a postupne mizne...

severanka96
20. aug 2012

ahoj ekzém nemusí svrbieť...stršiemu to nikdy nespôsobovalo nič,menší ten by sa vyškriabal na krv,ale on to má iné...

sintra
21. aug 2012

Ja tam teda exem nevidim, podla mna je to bud solarna alergia alebo molusky (tie su virusoveho povodu). Chod to ukazat lekarke, ak sa potvrdia molusky, nedaj sa nahovorit na chemicku liecbu, nedajboze zoskrabavanie, daju sa velmi uspesne liecit prirodnymi prostriedkami.

janula5
27. sep 2012

ahojte tato vyrážka nieje nič nebezpečne ani alergia bola som minuli tyzden u koznej s malou presne toto na stehnach a rucickach je to len nejake tukove prip.zarastanie chlpkov.kozna mi odporučila jemný píling obliekat iba do bavlny a natierat excipial ulipolotio.ze môzu zotrvat do puberty a môzu sa vyskytnut aj na lickach

duracikova
25. dec 2012

@vejula Ako ste dopadli s tými vyrážkami? Zmili mu už? Malý ma teraz tiež niečo takéto. Čo vám pomohlo?

vejula
autor
25. dec 2012

@duracikova ahoj, nie tie vyražky mu zmizli mal ich asi mesiac vkuse, a potom to samo od seba vymizlo

martina149
26. dec 2012

No aj my máme to isté,vyrážky na pravej nôžke a neskôr na pravej ručke.Na ručke to vyzerá trošku horšie skoro ako popálené a na nožičke presne ako u vejuly na obrázku.Ľavá strana je čistá.Neviem čo byto mohlo byť.

vejula
autor
26. dec 2012

@martina149 myslim že nič važne, nam to zmizlo asi po mesiaci, maleho to nebolelo ani nesvrbelo iba to tam proste bolo. A tiež len na jednej polke tela

majal
18. jan 2013

@martina149
@vejula caute baby, moj maly ma presne tieto vyrazky, len na lavej strane tela, ale na rucicke to ma uplne hrozne, dr. nam dala zinkovu masticku ale to mu velmi vysusilo, aj ked na telicku to ma lepsie, ale na rucicke to ma strasne, uplne take tvrde a cervene, nejako sa mu to zhorsilo, neviete co mu ma na to dat? ked tak vydrzime do pondelka a potom pojdeme k dr.

martina149
22. jan 2013

@majal Ahoj,no my sme tiež nakoniec museli na kožné lebo sa to zhoršovalo a malú to svrbelo a škrabala to.A presne tiež mala len jednu rúčku takú škaredú a aj nôžka sa zhoršovala a začalo sa to robiť aj na pravej strane bruška.A kožná lekárka nás potešila,že to môže byť aj atopický ekzém alebo alergia nevieme zatiaľ čo ale po mastičkách to šlo pekne preč.Nám predpísala tekutý púder s tanínom na noc a na deň salicyl zmiešaný s Advantanom.Ale už máme robené aj výtery z hrdla aj z nosa či to nerobí nejaký zápal.

majal
23. jan 2013

jej vdaka ze si mi odpisala, my ideme az zajtra na kozne, tak som zvedava co nam daju, lebo to mame stale horsie a presne nas to zacalo skrabat...takze vam to uplne preslo?
maly to ma uz take skarede....ja sa strasne bojim, ale dufam ze na koznom nam pomozu, uz som sa chystala aj dneska k nasej dr. ale nakoniec som nesla, pockam uz do zajtra....

majal
23. jan 2013

@martina149 jej vdaka ze si mi odpisala, my ideme az zajtra na kozne, tak som zvedava co nam daju, lebo to mame stale horsie a presne nas to zacalo skrabat...takze vam to uplne preslo?
maly to ma uz take skarede....ja sa strasne bojim, ale dufam ze na koznom nam pomozu, uz som sa chystala aj dneska k nasej dr. ale nakoniec som nesla, pockam uz do zajtra....

majal
23. jan 2013

@martina149 ktovie co predpise nam....a myslis ze je to atopický? mne sa to nezda, ale tak ktovie, a tie vytery vam robili na koznom, ci u obvodnej?

martina149
24. jan 2013

@majal výtery nám robila obvodná,len jej kožiarka dala odporúčanie.Výsledky ešte nevieme,zajtra mám volať.Neviem či to môže byť atopický ekzém,ale ja som si tiež myslela,že určite je to nejaká alergia,ale ešte aj tak nemáme istotu čo to je.Nám to zmizlo pekne ale sledujem,že sa to začína objavovat na iných miestach a malá to poškrabkáva.Kožiarka nám povedala,že atopický ekzém sa môže objaviť aj neskôr,lebo ja som žila v tom,že ho majú deti odmalinka a naša už bude mať 3 roky.

martina149
24. jan 2013

@majal A aj preto som si nemyslela,že je to atopický,lebo tie vyrážky vyzerali zo začiatku presne ako tie na fotke u Vejuly.Až neskôr sa to tak zhoršilo