Čo sú toto za vyrážky?

vejula
19. aug 2012

Ahojte dievčata. Ak viete poradiť, poprosila by som Vas. Synčekovi sa na teličku objavili male vyražky ako krupička. Najprv na lavej nožičke - na stehne, potom na lavej ručičke a teraz trochu aj na brušku, ale len na lavej strane. Pravu stranu telička ma uplne čistu. Viete poradiť či to môže byť alergia, alebo niečo ine? Inak žiadne teploty ani ine sprievodne znaky. LEn tie vyražky.

babsi1
17. sep 2015

@zuzzzz Dakujem za odpoved. Cakala som, ze uz budu vediet po tych vysledkoch ze z coho to mava. Zodac akurat potlaci symptomy a nasledok infekcie podla mna povedia ked nevedia. Moja mala ma 2 roky a 2 mesiace a vcera jej zacali sopliky ( aj mne) a vecer uz bola cela flakata, rano ani nehovorim... okolo pipinky, pod pazuskami, trup. Doktorka nam dnes povedala ze je to silba reakcia na nieco co zjedla.... zajtra idem este k nasej byvalej doktorke ( prestahovali sme sa) ze mam 2 nazory, aby som bola kludnejsia, ze som nic nepodcenila... uvidim, co mi povie.

babsi1
17. sep 2015
zuzzzz
18. sep 2015

je to ono,co mala aj naša malá...takto to vyzeralo asi na druhy den...ona to mala este viac take rozpité...podla mna to moze byt nejaky vírus...ktorý sa prejavuje na koži...pri oslabenej imunite, čiže pri soplíkoch,kašli...alebo po antibiotikach...a k alergologičke vas neposlala?Nas tam poslala az ked sa to opakovalo...a ano Zodac potlači len príznaky,nelieči príčinu...kožna nas odbila s tým, že je to žihlavka a ta nam dala este pred tym Aerius sirup...ta uz duplom nepatra po príčine...takze tak

fairinaa2
23. sep 2015
Používateľ fairinaa2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fairinaa2.

Hovori sa tu aj o atopickom ekzeme.Mojej dcerke ho zistili nedavno.Dostali sme linolu ale ja som zapatrala a nasla na internete protopan,ma snim niekto skusenost? Celkom sa mi paci ale neviem, ked nie je v lekarni zatial

slavkaa85
2. dec 2015

@vejula ahoj, ako ste dopadli s tymi vyrazkami? moj syn to ma od cca 3 mesiacov a to uz bude mat 2 roky.... ma to vsade, najviac na licach a laktoch. kozna nevie co na to dat, z dvoch metrov poznamenala ze ma suchu pokozku. Pediatricka dala excipial, ale len sa to zhorsilo. Neznesie oleje, zatial najviac znasa mixa krem a mydlo na kupanie, ale je tam dost chemie... od inych znaciek sa to len zhorsuje, scervenie, vysusi sa....ako ked je ekzem... perieme v lovele sensitive, kazde pradlo ma 1-2 dodatocne plachania, podla tohho, kolko peny vidim pri poslednom plachani v prackke. a to toho prasku davam asi polovicu z odporucania na flasi....