Vyrážky po celom telíčku dvojročného chlapca

petka148
27. máj 2016

Ahojte. Potrebovala by som pomôcť 🙂
Môj malý Miško (2 roky) má už dosť dlho malé vyrážky po celom telíčku. Najskôr to začalo na nožičkach - stehná, lýtka, neskôr to už mal aj na ručičkach. V podstate má to po celom tele, okrem bruška. Pani doktorka povedala, že to je ževraj normálne a je pri skoro robiť testy na alergiu. Mňa to však veľmi trápi.
Neviete príčinu tohto problému? Alebo nejaké podobné skúsenosti? Ďakujem za každú radu! 🙂

katka1981
27. máj 2016

@petka148, normalne? Zaujimave, co je na tom normalne? Skus dat fotku. Moze to byt alergia ale aj nieco ine. Piata choroba, ktovie..... Na testy rozhodne nie je skoro. Robia sa aj detickam do roka.

janickadr
27. máj 2016

@petka148 Nie je to normalne. Zober ho ku koznemu dr., nepotrebujes tam ani vymenny listok...

safranca15
27. máj 2016

My sme boli s malou u koznej ked mala cca 8-9mes a to mala vyrazky z alergie aj mava

evina313
27. máj 2016

@petka148 nepredchadzali tomu červene lica? moj syn ma teraz piatu chorobu a aj v okoli sa vela vyskytuje. Vcera sme boli u lekarky, vraj ma denne 3 deti s výsypom. je tu niekde aj diskusia o piatej chorobe

evina313
27. máj 2016

@evina313 ale je pravda, že to nie su vyrazky, ale skor fliačiky, nie su vystupene...

kika2111
27. máj 2016

skoro to isto nie je..moj syncek mal krvne alerg.testy v 6 a 12.mes a klasicke na kozi v 13.mes. nedat sa odbit,nam zistili extremne silnu alergiu na orechy...a to som pozivala mandlovy olej a inu kozmetiku z orechov:( pre babatka

mirkaaa80
27. máj 2016

@petka148 no tak treba vymeniť pani doktorku alebo jej vysvetlit ze ked nevie zistit pricinu, neznamena ze je normálne mat vyrážky. Môj malý má 20 mesiacov a teraz sme boli na odbere krvi, robili mu testy na alergiu na potraviny. Takze určite sa to dá urobiť. Len by pani dr. musela chcieť.

adusko123456
27. máj 2016

Ja som s mojim malým tiež objednaná na alergológiu,ale len krv mu zoberú,vraj je ešte malý má 2,7 roka. No my máme aj atopický ekzém.

kika2111
27. máj 2016

@adusko123456 ahoj moj ma silny atopicky ekzem od 3.mes,robili mu krvne testy v 6.a 12.m a v 13.krvne testy a zistili alergiu na orechy..krv nie je taka smerodatna ako kozne testy

mmaatt
27. máj 2016

No my sme mali podobny problem , vysyp na licach ( permanentne Cervene a drsne s vyrazkami) stehnach, brusku. Dva roky som nevedela co s tym, vyskusali sme kopec masti. Nakoniec nam urobila doktorka (celostna medicina) testy na potraviny a vylucili sme 5 potravin a vida, vsetko sa do cca 6 tyzdnov zlepsilo. Ziadne krvne testy. Dcera mala 2,5 roka.

adusko123456
27. máj 2016

@kika2111 ahoj,aj máte nejaké účinné maste? Triky? Lebo ja som už zúfalá. Mám pocit,že čím je teplejšie tým je to horšie.

janifer
27. máj 2016

@petka148 Co to znamena " dost dlho"? Kolko mesiacov? Bral nejake antibiotika predtym? Aj si to skrabe? je nervozny / zmena chovania? Kedy ste mali ockovanie MMR / ine ocko? Skuste vyradit maliny jahody pomarance... vyradit cukor, sladkosti, sladke dzusy (aj moc sladke banany) a lepkove potraviny, vsetko co ma nieco spolocne s kvasnicami ( ano aj kvasnicovy chleba, moze sa ten kvaskovy, alebo mu dajte kase). skuste nasadit Hylak, 8 kvapiek rano, 8 vecer, alebo aj ine probiotika na striedacku. stoji to minimum a nic zle s tym nespravite. Ak ma premnozene kvasinky, tak do par dni by sa to malo s tym Hylakom zlepsit a potom drzat protikvasinkovu dietu aspon par mesiacov.
Inak: nam na vyrazku nasadila doktorka antibiotika.... takze asi tak, nakoniec to bola "len" candida. Ktora by sa tymi antibiotikami este zhorsila.

kika2111
28. máj 2016

@adusko123456 napisem spravu

lenkuska3
27. feb 2021

Ahojte
Nestretli ste sa s takými vyrážkami?
Boli sme u dr natierali sme to krémom premastovali excipialom no zatial nepomáha
Ze vraj od jedla