Čo znamená hrčka na prsníku a v podpazuší šesťročnej?

cehacka
18. dec 2008

Prajem pekny vecer, dnes rano sa mi sest rocna dcerka zdoverila, ze ma na prsnicku hrcku, vraj ju to niekedy aj bolieva. Prezerala som ju dokladnejsie a nasla som jednu aj v popazusi.Na prsniku to vyzera ako by to bolo zdurele alebo co, som z toho uplne na dne, nestretli ste sa nahodou niekto s niecim podobnym? Neviete mi poradit co by to mohlo byt?

tanusa888
25. okt 2010

@lovaa .Ahoj chcem sa len opytat ci ste to aj nejak liecili,myslim ci uzival nejake lieky....mam 4mesacnu dcerku a ma hrcku v podpazusi ale nikto nam nevie povedat ze z coho...myslia si ze je to reakcia po ockovani proti tuberkuloze a dali nam lieky....my sme uzx na dne,lebo tu nevedia ako maju na to reagovat...preto sa pytam ci vam to zmizlo samo alebo ste nieco uzivali...dakujem vam za odpoved....

lovaa
25. okt 2010

@tanusa888 Zdravím, žádné léčení neproběhlo, chodili jsme jen na KO na plicní, údajně to bylo právě z očkování. Dnes je bráškovi 9 a nikde nic, zmizelo to vážně samo 😉

tanusa888
26. okt 2010

Dakujem vam,lebo my uz nevieme co dalej a najhorsie je ze ani lekari nam nevedia povedat presne.Dali nam lieky,ale pre dieta su dost silne,poskodzuju pecen a ani to nie je zaruka ze to strati.Len nam vraveli ze liecba liekmi moze trvat aj 4 mesiace....tak uvidime co dalej....dakujem ze ste mi odpisali....

tanusa888
26. okt 2010

A este by som sa chcela spytat ze ako dlho ste to mali aspon priblizne kym to preslo....

lovaa
26. okt 2010

opravdu odhadem...před jeho 2. rokem jsem si toho všimla, cca rok se nezměnila velikost, pak 2 roky zmenšování, další rok dva se zatahovala jakoby jizvička, co potom zůstala. Nechci zpochybňovat názor vašeho lékaře, ale zkusila bych i jiného doktora, už jen pro ten klidnější pocit 🙂

tanusa888
28. okt 2010

@lovaa,ked kazdy vravi nieco ine a my nevieme co by bolo pre nu najlepsie....cakat alebo jej davat lieky....este vyskusame sa spytat aj na nazor inych lekarov a uvidime....

rioko
28. okt 2010

@tanusa888 Vojtíšek to měl taky, zkoušeli mu dělat několikrát punkci, léky na to nedostával, nakonec se to postupně zmenšovalo samo a už to tam skoro nemá, primářka na plicním říkala, že s tím se nedá dlěta nic jiného, tak držím pěsti

tanusa888
29. okt 2010

dakujem ukludnili ste ma...na tyzden ideme na sono tak uvidime co nam povedia...

halamina
6. dec 2015

AJ JA TO MAM A BOJIM SA CO TO JE ALE POJDEM NA CT

majka2211993
18. máj 2016

Ahojte,
moja 13 ročná sesternica si našla na prsníku uzlinu vo veľkosti vlašského orecha. Keď má ruku voľne spustenú tak ju má celkom malú, no keď ruku zodvihne tak sa jej uzlina zväčší. Na dotyk ju nebolí je pohyblivá a tvrdá. Posledná menštruácia jej prišla s 10 dňovým meškaním. K lekárovi pôjde, len je objednaná až budúci týždeň. Neviete nám poradiť čo to môže byť? Máte s tým skúsenosti? Vopred ďakujem a prajem vám pekný deň. 🙂

evita123
18. máj 2016

ahoj, ja s hrckami bojujem uz roky. V 15tich som si nasla prvu. Absolvovala som uz 5 operacii a stale sa mi tvoria... V mojom pripade ide o fibroadenom, teda nezhubny nador... CHodievam pravidelne na kontrolne sona, ked sa lekarom nieco nepaci, urobia mi punkciu, ale vzdy slo o nezhubny nalez... MOj gynekolog hovori, ze to nie je nic nebezpecne, len to treba sledovat, Ze su zeny, ktorym sa to tvori ako usny maz... a ine sa s tym za zivot ani nestretnu... Bud v pohode, hrcka hned nemusi byt rakovina, je omnoho viac diagnoz, ktore su bezne, lahko riesitelne, nijako zivot neohrozuju.. ZIal zijeme v dobe, kedyinformacie o rakovine leju z kazdej strany, casto aj skreslene... nasledkom coho sa pri mnohych veciach zbytocne vyplasime a hned myslime na nahorsie...Drzim palce.. @tanusa888

evita123
18. máj 2016
evita123
18. máj 2016

@tanusa888 este som zabudla doadt, ze sa ti to kludne mohlo vytvorit pocas tehotenstva, hormonalnymi zmenami .... Ja som jednu mala pocas tehu a bola dost velka, pol roka po porode ako hrasok.