Čo znamenajú kamienky v stolici?

jana_eyre
6. mar 2014

Mile mamicky, velmi ma zaujima, ci ma niektora podobne ako ja skusenost s kamienkami v stolici dojceneho dietata.. Ked mala moja dcera dva mesiace, pri umyvani ritky som zacitila male tvrde ciastocky na jej zadocku.. vsetky cca o velkosti 3mm, vyzeralo to ako vodny kamen, dalo sa to rozdrvit.. Nasa doktorka, ani ziaden iny lekar sa s tym nikdy nestretol, boli sme na sone (vsetko v poriadku, len zlcnik jej nebolo dobre vidno, lebo mala plny zaludok) mala vysetrenu stolicu, ktora bola vo vsetkych vysetreniach v poriadku (bohuzial ked jej robili tieto vysetrenia, kamienky zmizli), takze na nic neprisli.. teraz ma 4 mesiace a zasa som jej v jednej stolici nasla piesok (omnoho mensie ciastocky).. Podotykam, ze je plne dojcena, nepapa nic ine, nikto jej nic ine nedava a nevymyslam si to, sama doktorka jej to v stolici nasla (to spominam len preto, lebo niektore mamicky, ktorym som to vravela ma upodozrievali aj z toho) stretli ste sa s niecim podobnym? dakujem za akekolvek odpovede..

jul11
6. mar 2014

ahoj,je to take priesvitne? ono to moze byt moc,ktory v nie latkovych plienkach reaguje s plienkou. a vytvaraju sa krystaliky

timi76
6. mar 2014

Ahoj presne toto má môj syn a tiež si lámeme hlavu čo to je. On žiaľ má aj iné problémy, pri kakaní má křče a plače . Nie je to vždy rovnako intenzívne ale myslela som že to spolu súvisí.Sme objednaný na gastro, lebo tie problémy má už asi 3 mesiace

stella26
11. feb 2015

Mamicky,prosim Vas prisli ste potom na nieco z coho to moze byt?Dnes som presne taketo akoby kamienky objavila v plienocke..mala ma 5 tyzdnov a je plne dojcena..

zuvadu
18. mar 2017

@timi76
Dobry den...prosim vas aj vam nieco zistili. Tiez mame taky problem. Niekedy je kamienkov viac, niekedy menej

timi76
23. mar 2017

@zuvadu Dobrý deň, nie nič nám nezistili.

terezitka
6. apr 2017

@zuvadu dobry den,prisli ste na to z coho boli tie kamienky? Mala ma tri mesiace,plne kojena a taktiez som jej to dnes objavila v plienke.Dakujem

terezitka
6. apr 2017

@stella26 dobry den,prisli ste na to z coho boli tie kamienky? Mala ma tri mesiace,plne kojena a taktiez som jej to dnes objavila v plienke.Dakujem

stella26
8. apr 2017

dobry den, viete co mala ma uz vyse dvoch rokov, a co si spominam chvilu sa to vyskytovalo, ale potom to prestalo, tiez som sprvu patrala, co to moze byt...nemali sme ziadne ine problemy a pediatricka nam na to povedala ze by to mohol byt vyzrazany tuk z materskeho mlieka...nastastie teda neslo o nic vazne

terezitka
8. apr 2017

@stella26 dakujem krasne za odpoved 😉

zuvadu
22. apr 2017

@terezitka dobry den. Tiez nam na rozbore nic nezistili. My sme mali take male tmave zrniecka, nechtom sa to dalo rozdrvit. Pila som vela melty a myslim ze to bolo z toho. Lebo ked som prestala zrazu to zmizlo..a zacala som davat probiotika a upravilo to aj stolicu