Črevná chrípka v škôlke. Čo mu mám dávať papať a piť?

zdenka821
26. feb 2010

☹ ahoj mamičky, prosím Vás o radu, synček si dnes priniesol zo školky zvracanie a hnačku, vraj je tam črevná chrípka.. 😖 čo mu mám dávať papať a piť aby som mu ešte viac nepoškodila? je mi jasné že pri horúčke musím utekať na pohotovosť. spapal piškoty a pije harmančekový čaj

jaaty
26. feb 2010

zdenka, dávaj čierny čaj -slabý alebo len vodu. Suché pečivo, piškóty áno, ale nie veľa. Postupne varený nesolený zemiak alebo suchú ryžu. Treba sa vyhnúť mlieku a mliečnym výrobkom. Nebude to trvať viac ako 2-3 dni, tak vydrž 😉

zdenka821
autor
26. feb 2010

jaaty tak to budeme mat tazke, bez mliecka nezaspi, tak si asi poplace ked ho nemoze. no, pekny vikend budeme mat, ale nic sa neda robit. dakujem

jaaty
26. feb 2010

mlieko a mliečne výrobky všeobecne preháňajú.
... a už ti aj vracia a má hnačku?

sirell
26. feb 2010

aj nam pred par tyzdnami dcera priniesla tento "darcek" z jasli. davala som jej cierny caj po lyzickach, lebo vacsie mnozstvo hned vyvratila a tiez zvetranu coca colu (ta naozaj zabera-mam to odskusane aj na sebe). ak vracia, tak nedavaj nic jest, len tekutiny na hydrataciu po lyzicke kazdych 15 min, dobry je rehydratacny roztok - Kulisek (ale ten detom nechuti). Ak nevracia viac ako 6 hodin, mozes dat zjest nieco suche, napr. aj slane tycinky potom aj banan, struhane jablko, vylucit mlieko a tuky.

janinah
26. feb 2010

slabý čierny čaj,ryžový odvar,mrkvový odvar,proti hnačke kvapky Hylak príp. iný liek,vracanie u detí sa netlmí liekmi,ani pri horúčke netreba utekať na pohotovosť /horúčku znižiť bežným spôsobom/,na pohotovosť treba ísť,ak dieťa nepije,neudrží v sebe ani tekutiny,ak všetko vyvracia,lebo vtedy hrozí dehydratácia

capy
27. feb 2010

zdanka drzim palce aby ste to nedostali vsetci ako my ☹ my sme to postupne chytili vsetci ☹ ☹ ☹ a to co radia baby. hlavne v malych davkach a castejsie. a tekutiny, tekutiny

zdenka821
autor
27. feb 2010

dakujem vam za odpovede, dnes sme na tom uz trochu lepsie. Drobec zvracal uz v skolke, aj mal hnacku, potom doma vkuse az kym nezaspinkal, ale v noci spal pekne, trosku sa budil ale nezvracal. az rano mal zasa 2xhnacku, cierny cajik vobec nechce, vypije len harmancekovy, tak aspon nieco. drzim palce aby sa vam tato neprijemna navsteva vyhybala nadaleko 😉

maja567
1. jan 2013

a harmancekovi caj moze bit