Črevná viróza u štvorročnej dcérky

kasiu
24. mar 2015

Ahojte mamičky. Chcem sa spýtať, či máte niektorá takúto skúsenosť. Dcéra priniesla zo škôlky nejakú črevnú virózu. Vracala a hnačkovala v nedeľu ráno, ale len pár krát. Odvtedy to bolo ok, nasadili sme dietu atd. Včera večer kakala prvý krát, stolica riedka, ale úplne. Dnes ráno vyzerala fajn, opäť riedka stolica. Zjedla banán, nejaký suchár na obed, na večeru rožtek s troškou masla. Pred chvíľou vyletela z izby, že bolí bruško a opäť riedka stolica. Asi som jej tú trochu masla dala priskoro, či? Je možné, že sa takto pomaličky zotavuje? Ešte sme takúto "škôlkarsku" virózu nemali, tak nemám skúsenosti... ☹

hradnapani
24. mar 2015

@kasiu ano, to maslo bolo zrejme priskoro. Vratte sa k takej striktnejsej diete aspon na tri dni a velmi pomaly zaraduj potom tuky. Detom to trva dlhsie zotavit sa. Zaradte aj probiotika, napriklad Hylak.

arizona
25. mar 2015

Jj, maslo a mohol to urobit aj cerstvy rozok. Kym neprejdu tieto stavy, tak ani cerstve pecivo (aspon 2-3-dnove). Struhane jablko bez supky, struhana mrkva, banan tiez radsej rozpuceny (nech z nej naraz "nevyleti" cely nestraveny kus), varena ryza... ked bude den bez virozy, kuraci vyvar - najskor lyzicku, po 15 minutach, ak bude tolerovat, aj viac... + slabsi cierny caj s glukopurom alebo neperliva mineralka. Ak uz nevracia, tak aj mrkvova stava pomaha na hnacku.
Hocico mliecne najskor po 4-5 dnoch bez priznakov. A po troske 😉

tova
25. mar 2015

Daj jej 2 cierne uhlia kazdych par hodin ( mne to syn nechce niekedy zjest tak zmiesam s nutellou ale tak, ze jej velmi malo pol malej lyzicky a ma to lepsiu chut, potom ho nenapina, nam staci 2 davky a do 12hod zaludok aj stolica je ok, miernejsia dieta dalsich 24hod. a bude ok.

kasiu
autor
25. mar 2015

ďakujem maminky. ano, asi to bolo skoro. len vyzerala v pohode, v pondelok a utorok aj vyzeralo, že má chuť do jedla. probiotika dávame odkedy odzneli tie najhoršie príznaky. už aj začala pekne papať a mám pocit, že po tom masle sa to vrátilo zase o krok späť :( ja som to mala tiež, vracala som celú noc, ale na druhý deň som bola ok. je pravda, že ja som tiež nasadila čierne uhlie...

ichbinich
25. mar 2015

@kasiu
Moja dcera (2r.) prave mala takuto virozu. Vracala tri krat, potom kakala 2 krat hnackovito, no a potom este dalsich 5 dni iba makko... Tak som vlastne iba cakala na to, kedy sa vykaka "normalne"... Bola uz na treti den v pohode, jedla menej, ale jedla. Ale trvalo to dlhsie, kym sa stolica upravila. Pred mesiacom to bolo rychlejsie 😉 Davala som jej tiez probiotika. Inak nic specialne.
Dcere maslo teraz neuskodilo, ale kusok jablka jej zase zriedil stolicu. Tak som potom jablka schovala, aby ich ani nevidela a nepytala...
Takze ja by som na tvojom mieste jednoducho pokracovala v podavani probiotik, strazeni stravy a pockala...

cerez
25. mar 2015

Áno. Syn 3 a pol ročný si tým nedávno prešiel. Išlo o črevnú chrípku. Trvala 9 dní. Len diéta a piť a dávala som smectu. Teplotu mi nemal celú dobu.

enka81
25. mar 2015

a nasadila si probiotika?

kasiu
autor
25. mar 2015

ano probiotika dávam. snád sa to zlepší 🙂 dík baby

kasiu
autor
25. mar 2015

ešte sa chcem spýtať, neviete náhodou niektorá, ako dlho je takéto dieťa infekčné? na nete som našla 12-72 hodín po odznení akútnych príznakov, čo potvrdila aj lekárka. ale či nemáte skúsenosti.

meusicka
25. mar 2015

@kasiu my sme si tym presli pred rokom, ja som este davala na riedku stolicu okrem probiotik aj jabcko... nakrajat nechat zhnednut aby sa vylucil jablcny pektin a potom to spapat. na take hnackove stavy je to super. my sme boli vtedy aj u lekara, teda dcerka ale vtedy to uz schytal aj manzel, takze predpisal probiotika a sirup s jabcnym pektinom a harmancekom a to bolo vsetko. potom som sa este nakazila ja, ale nastastie nase vtedy 2 rocne dvojicky to napodiv uplne obislo. dodnes sa divim 😕
prajem skore uzdravenie

dankaa78
25. mar 2015

@kasiu tazke povedat.My sme chytili podobnu virozu od dietata asi 3 dni po kontakte s nim a potom asi za cca 5 dni sme sli do kolektivu.Zaujima ta to kvoli tomu kedy ju das medzi decka?

kasiu
autor
25. mar 2015

@dankaa78 hej, presne. ani nie tak kvôli škôlke, to mi je jedno. ale v nedeľu máme ísť na fíha tralala a zase nechcem nakaziť polku kulturáku 🙂 ale tak to už bude 9 deň, tak snáď by to malo byť ok. ak jej to zruším, tak ju to zlomí :(

dankaa78
25. mar 2015

@kasiu len pozor na oslabenu imunitu po viroze 🙂

kasiu
autor
25. mar 2015

veď to, očakávam minimálne sople 🙂

dankaa78
25. mar 2015

uvidis sama ako sa mala citi.drzte sa a prijemny zazitok🙂

kasiu
autor
25. mar 2015

ďakujeme 🙂

cerez
26. mar 2015

Oslabená imunita po viróze je jednoznačná. Môj ako som ti písala mal črevnú chrípku. Bol v škôlke len pár dní a máme od včera klasickú chrípku.

kasiu
autor
26. mar 2015

klasickú chrípku sme mali pred črevnou 🙂 ale hej, rátam s tým. asi si ju nechám doma do veľkej noci. nechce sa mi cez sviatky zháňať lekára