CRP 10 u novorodenca

katika1811
27. okt 2020

Ahojte mate niekto skusenosti stym ze vase novorodeniatko malo mierne zvysene crp? Nas syncek ma 10.. Vraveli ze je mierne zvysene.. Robili nam aj komplet rozbor mocu a vsetko je v poriadku.. Zltacku sme mali Hodnotu 218 pustili nas domov pretoze nestupala... A na crp uz nic nevraveli... Mam byt pokojna??

janulienka192
27. okt 2020

Moja mala tiež, pustili nás na 5.deň a po týždni kontrolovala už detská lekárka odbermi aj žltačku aj crp a všetko bolo OK.

katika1811
autor
27. okt 2020

@janulienka192 a mozem sa opytat na hodnotu aku mala dcerka crp?

janulienka192
27. okt 2020

Už si nespomeniem... Ale predpokladali, že odomňa chytila nejaké baktérie.

katika1811
autor
27. okt 2020

@janulienka192 aha no dobre ďakujem pekne skusim zavolať lekarke

basska_b
27. okt 2020

@katika1811 Ak už na CRP nič nehovorili, tak to mala OK. Moja mala bezprostredne po narodení 18. Nasadili jej 4dňovú antibiotickú liečbu, žiaľ, hneď takej čerstvo narodenej. Bolo to pre ňu traumatizujúce, pichali jej to do ručičky :( CRP však rýchlo klesalo, na tretí deň bolo 10, na štvrtý 4 a potom na piaty nás pustili domov. Zato nás tam držali o deň dlhšie. Bola veľmi dlho v pôrodných cestách, druhá doba pôrodná trvala vyše hodiny... vdýchla aj nejaký hlien :(

Čo sa týka žltačky, tá bola u nás úplne OK - vôbec to s tým nesuvisí. Je to schopnosť odbúrať bilirubín, zatiaľ čo CRP je zápal v tele.