Dá sa E.coli enteropatogénne liečiť bez antibiotík?

viktoria293
19. júl 2017

Dobrý deň. Som sestra jednoročného bračeka a zistili mu teraz E.coli (ktoré je uvedené vyššie). Doktorka nám predpísala antibiotikum Biseptol, ale moja mamka mu nechce dávať, kvôli zlým predchádzajúcim skúsenostiam s antibiotikami spojenými s mojím bratom. Dá sa to liečiť aj bez antibiotík? Nikde na internete neviem nájsť, čo máme robiť. Ak mate podobné skúsenosti, prosím napíšte mi. Moja mama na mňa spolieha. Ďakujem

sissy27
19. júl 2017

@viktoria293 keďže je to baktéria, tak iné riešenie ako antibiotiká tam nebude... hlavne pri tak malom dieťati by som neexperimentovala, zrejme má hnačky, to nie je sranda...

viktoria293
autor
19. júl 2017

@sissy27 Už sme sa rozprávali s mamkou. Pri e.coli, ak dáme antibiotikum, tak je veľká pravdepodobnosť, že bude e.coli odolné, ale večer mu dáme, pretože sa mamka bojí, že zase bude mať problémy s podvýživou. Ďakujeme za váš nazor, teraz mu určite na 100 percent dáme.

sissy27
19. júl 2017

@viktoria293 biseptol je vhodná liečba na e.coli, dajte k tomu aj nejaké probiotiká, nech sa drobcovi upraví črevná mikroflóra (aj po hnačkách aj po atb). Len teda si overte v akom časovom odstupe od podania atb. Pri príležitostnom užívaní atb určite nehrozí rezistencia baktérií na dané atb, a už vôbec nie, ak je toto prvýkrát. Mamina nech zbytočne nevymýšľa, lebo malému viac poškodí ako pomôže.

viktoria293
autor
19. júl 2017

@sissy27 Dávame mu biogaiu a dnes večer začneme s biseptolom.

sadika
19. júl 2017

Probiotika 2 hodiny pred alebo 2 hodiny po ATB. je vhodne aj vit. B . dieta bude mat vacsiu chut do jedla.

viktoria293
autor
19. júl 2017

@sadika Dobre, ďakujem vám pekne.

aristka
19. júl 2017

Ak nedate atb ,dieta jednoducho zabijete ...E coli okrem criev ,nikde inde nemaju co robit.

charlie1980
19. júl 2017

Moj syn mal cca v 2r, 10 dni bol v nemocnici, dehydrovany, krvave vlakna v stolici. Z toho 9 dni 39• teploty. Nasledne som to dostala aj ja, je to velka bolest criev, to ti mozem garantovat. Tiez bol lieceny Biseptolom.
Takze pri 1r dietati by som vobec neexperimentovala.

viktoria293
autor
19. júl 2017

@charlie1980 Už mu mamka dala, ale ďakujem, že ste dali vedieť.

viktoria293
autor
25. júl 2017

@sissy27
@aristka
@charlie1980
Prosím vás, potrebujeme zase pomôcť. Včera ráno sme prestali dávať biseptol, pretože už uplynula doba, za ktorú sme mu biseptol mali podávať. Včera kakal 3krát, potom o polnoci(stolica bola vodnatá) a skoro ráno zase. Nevieme, čo máme robiť a obvodná aj gastro doktorky máju dovolenky.

sissy27
25. júl 2017

@viktoria293 určite niekto spomínané lekárky zastupuje... ja ti dievča zlaté rozbor stolice ani výtery online nespravím...
ako prvá pomoc úprava stravy - varená ryža s mrkvou, ľahká diéta, dostatok tekutín...
Ale určite k lekárovi a nie vysedávať na internete a čakať pol dňa na odpoveď

viktoria293
autor
25. júl 2017

@sissy27 volala som tam a nikto neberie. stravu ma vzdy upravenu, kedze je alergik.

viktoria293
autor
25. júl 2017

@sissy27 Sestricka by tam mala byť až od jednej tak tam potom zájdeme.

aristka
25. júl 2017

@viktoria293 netreba zatial riesit...podavajte probiotika a hotovo ,pekne sa to upravi.

viktoria293
autor
27. júl 2017

@aristka Už sme mu dali a nepomohlo, tak sme prešli ku inej gastro. To sa samo nevylieči, bohužiaľ.