Dcéra má pozitívny domáci test. Musí ísť na PCR, alebo stačí ísť na antigénový?

63
10. nov 2021

Dobrý večer keď dcéra mala pozitívny test domaci školský antigen potrebuje pcr alebo stačí ísť na antigen ďakujem

stanulienkat
10. nov 2021

@63 pcr

anesim
10. nov 2021

@63 pcr, kontaktujte hned skolu, - triedneho uc, aby isli aj ostatni do karanteny, a po vasom pcr ( zase informujete triedneho o pozitivite) skola dostane zapisnicu z ruvz , kde bude napisane, dokedy je trieda v karantene

63
autor
10. nov 2021

@stanulienkat treba pcr ??

stanulienkat
10. nov 2021

@63 ano. Mal by byt zdarma. Cestou pediatricky.

anesim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anesim
10. nov 2021

@63 objednajte ho teraz na pcr, termin dostane tak v piatok - sobotu.

dzina007
10. nov 2021

odporucam PCR. ak jej vyjde pozitiv bude mat aspon najblizsich 180 dni pokoj s karantenami ak bude uvedena ako kontakt. Takze zakazdym ked skonci trieda v karantene alebo kruzok moze ona chodit normalne von lebo karantena sa na nu vztahovat nebude

martinka13
10. nov 2021

Pcr, potom príde pozvánka aj úzkym kontaktom (z jednej domácnosti). Trieda musí do karantény. Určite hneď informovať triednu

adula12
10. nov 2021

hned objednat na pcr. termin by ste mali dostat na druhy den. treba tam uviest pozitivny ag test. informovat okamzite triednu ucitelku. ak bude pcr pozitivny, skola objedna ostatne deti na pcr.

luliu
10. nov 2021

Určite pcr, potom bude mať 180 dni pokoj, bude mať potvrdenie o prekonaní. Ak nepôjde na pcr potvrdenie mať nebude, z AG sa nedáva, keďže sú nepresne

flafly
10. nov 2021

Riešte pcr. My s muzom sme boli pozitívny teraz cez vikend, pani z RUVZ nam syna objednala na test do 24 hodín. Muz cakal na termin az tri dni po pozitívnom antigene v momke, mne dali termin ako kontaktu az o 6 dni. Budete mat takto vsetky potrebné potvrdenia a pokoj

deanna25
10. nov 2021

@luliu neviem,či toto je presná informácia, že výsledok antigenoveho testu neuznávajú. Pri jednej dcére nám dokonca zrušili termín na PCR,keď mala pozitívny antigen. Až hygiena jej na našu žiadosť pridelila ďalší termín.

luliu
10. nov 2021

@deanna25 áno je, z AG testu ti nevydaju covid pass o prekonaní Covidu, len z pcr

h2
11. nov 2021

@63 Ahoj, my toto teraz riešime. Muž je od minulého utorka večera chorý, v stredu pozitívny antigénový, tak isto v stredu bol na PCR, tiež pozitívny. Ja som sa následne objednala na PCR, termín som dostala až na tento utorok. Už v ten deň bol syn chorý, tak som zároveň jemu aj sebe urobila ten školský antigénový. Obom nám vyšiel pozitívny, čo mne neskôr potvrdil aj výsledok PCR. Syna som sa rozhodla neťahať zbytočne po testoch a trápiť ho tým. Je úplne jasné, že vzhľadom k okolnostiam by bol tiež pozitívny. Takto som to napísala aj jeho lekárke. Odsúhlasila to. Áno, syn nebude mať oficiálny záznam o prekonaní. No a?

dzina007
11. nov 2021

@h2 tam ide len o ten hlupy papier. Ze ak dieta nema zaznam o prekonani tak zakazdym ked sa v jeho triede alebo na kruzku a ak objavi pozitivne dieta musi byt 10 dni doma v karantene bez skoly vychadzok kruzkov ihriska ale ak ma zaznam ze to prekonal tak sa na neho karantena nevztahuje.
U nas su triedy ktore boli 2-3 krat za sebou zavrete. A ti co nemaju papier proste sedia stale doma.🤷‍♀️

katulienkax
11. nov 2021

Je to tak musi ist na oficialny PCR, u nas vcera pozitiv domaci antigen ale trieda musela ist do skoly, za toto nedaju ani OCR ani nic, takze ostatni su v triede az kym nedojde oficialny vysledok

katulienkax
11. nov 2021

@h2 bez oficialneho testu bude musiet byt vzdy v karantene, kvoli tomu treba potvrdenie o prekonani

h2
11. nov 2021

@dzina007
@katulienkax A kde inde by bol, keď je celá trieda v karanténe? Do školy aj tak vtedy chodiť nebude, lebo tam nebudú ostatní. Na krúžky tohto roku nechodí, lebo pandémia...

h2
11. nov 2021

@katulienkax Ja som volala do školy, keď bol muž pozitívny, že syn nepríde. Učiteľ chcel, aby som mu spravila domáci antigénový test. Ak by bol pozitívny, celá trieda by išla do karantény. Našťastie bol vtedy ešte negatívny.
My bývame na dedine, na PCR sme boli obaja s mužom v BA. Ja nebudem choré dieťa s horúčkou vláčiť do mesta, tam ho nechať čakať v rade vonku a testovať, kvôli papieru, ktorý je pre nás zbytočný. Lekárka s tým súhlasila.

dzina007
11. nov 2021

@h2 no pre mna uz je rozdiel len v tom ze ak je trieda v karantene nesmu ist von ani na ihrisko ci prechadzky. Proste 10 dni zavrety doma ci tyzden ci vikend. Ak maju potvrdenie o prekonani toto sa na nich nevztahuje. 🙂
Mozeme vyuzit cas na vylety prechadzky.
ale jasne je to kazdeho rozhodnutie s tym PCR.
Nasi chodia na kruzky na treningy vsade a takto nebudu tolko obmedzovani.

h2
11. nov 2021

@dzina007 Môj syn má 10 rokov, jeho už ihrisko nebaví. Máme rodinný dom so záhradou, má tam možnosti na športovanie, takže vonku byť môže a ide zima, tak to nejako prežijeme.

dzina007
11. nov 2021

@h2 ved jasne je to kazdeho rozhodnutie. Nasi maju 6 a 8 a dnes je to 10 den co su doma a uz su nestastni bez kamaratov, bez moznosti niekam ist, dat si punc, ist si zabehat. ale im nic ani nebolo takze PCR vyuzili aspon ako prechadzku. 🙂
Vo vedlajsej tried mali tak ze deti boli 10 dni v karantene skoncila prisli na 1 den do skoly a boli dalsich 10 dni v karantene. Tak tie deti chudence az na jeden den boli 20 dni zavrete doma. A to je pre niektore vela. :-/

takacovama
11. nov 2021

nie aj tak sa musi nahlasit na pcr. ako s tou karantenou je to tak, proste chapem nikoho nebavi byt len doma, no ja by som im to vysvetlila tak, ze ina moznost nie je a hotovo. este ked je rodinny dom, tak si myslim, ze je to stastie, da sa ist apson na zahradu, pri bytoch je to uz vsak horsie

h2
11. nov 2021

@dzina007 ☹️☹️☹️

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzina007
11. nov 2021

@janulla1 ano aj toto je jedna z tych "vyhod" ze nebudu musiet chodit na testovanie zakazdym ked nejake dieta ostane pozitivne.

dzina007
11. nov 2021

@h2 ale teda drzim palce aby syn co najskor vyzdravel 🙂

deanna25
11. nov 2021

@luliu áno,už som si to celé prečítala. Covid pass na základe antigenu nie. Ale pre dieťa by mal stačiť aj antigen na potvrdenie, na stránke MZ je aj tlačivo, ktoré chcem dať pediatricke pre potvrdenie prekonania v prípade 4 ročnej dcéry. Na hygiene mi povedali,že antigen je postačujúci a nemusí ísť na PCR.

dzina007
11. nov 2021

@deanna25 inak ono napriklad v nasom meste ake su rady na antigen by som asi radsej sla na PCR. Na PCR sme cakali 15 minut, manzel dokonca vobec. Na antigene 2 hodinove rady. 🤦‍♀️🙈

63
autor
11. nov 2021

Dobrý deň prišla mi sms na pcr test a píšu že predložiť covid pass to je zas čo to nemám ani ja ani deti