Dcéra má rok po zákroku stále červenú jazvu

liena21
24. máj 2021

Dcera ma rok po zakroku stale cervenu jazvu? Co to znamema? Ako docielim vyblednutie? Chranit este v lete pred slnkom? Dakujem za skusenosti. 😃

1gabriela13
24. máj 2021

@liena21 moja mala site nad ústami pred 1,5 rokom. Ošetrovali sme contratubexom veľmi dobrý krém. V lete jej to natieram 50faktorovym opaľovacím a nadnes si nikto ani nevšimne že tam ma jazvu. V podstate ju už ani nie je vidno, len ja o nej viem. Boli sme aj u kožnej ta povedala ze u tak malých detí to do dospelosti zmizne. Dá sa potom od 15ich odstrániť leserom ale ze vraj to nie je nič príjemné. Inak červené to môže mať aj z toho ze napr jej to chytilo slnko. Mojej to niekedy tiež silnejšie vidno.

liena21
autor
24. máj 2021

@1gabriela13 kolko je dcera od zakroku? ja som jej to prave v lete prelepovala koli slnku. natieram teraz aj ja contrectubex,.ale zrejme to treba dlhodobejsie.

liena21
autor
24. máj 2021

@1gabriela13 prepac nevsimla som si hned, ze pred 1.5 rokom 🙈

hettinka
24. máj 2021

@liena21 mna operovali v 3 rokoch a mám len bielu čiarku. Syn v 2 rokoch spadol a šili mu bradu, mal to dlho cervene, ale teraz má len čiarku bielu. Má 14 r.

1gabriela13
24. máj 2021

@liena21 určite to nebude extrémne vidno keď bude dospelý. Ja mam tiež nad perou jazvu od detstva, nikdy si to nik nevšimol. Len ja o nej viem. Úplne malú bielu čiarku vidno. Ale potrvá to roky kým sa to zmierni. Určite jej kremuj opaľovacím v lete. My sme contratubexom natierali pol roka. A veľmi pomohol. A to som si myslela ze to bude mať škaredé vždy nakoľko mala 3 stehy tesne nad perou.

liena21
autor
24. máj 2021

@1gabriela13 no dufam, ze sa to zmierni, dcera ma na lici, ale mala ovela viac stichov,

suzitok
24. máj 2021

@liena21 môjmu rozrazili hokejkou lice pod okom, vo veku 6rokov, krizom cez celu polku tváre...bolo mi "jedno" ze bude zjazveny, bola som vďačná, ze mu nevybili oko...
S odtupom casu mi vadila červená jazva...aj mi dali nejaky krem na to v lekárni, čo to pomohlo, ale jazva ostala...dnes ma 16 a dakujem chirurgovi, ktorý to šil, jazvu nevidno, teda vidi ju len ten, kto vie, ze ju ma...chce to cas , ono to postupne vybledne

liena21
autor
24. máj 2021

@suzitok oj to ma mrzi, ano v takom pripade ked je uraz clovek nepozera na jazvu ale na nasledky ktore mohli ostat. dcere len znamienko vyberali asi 2 cm velke. verim, ze ako bude rast bude jazva menej a menej vidno.

suzitok
24. máj 2021

@liena21 urcite to vymizne...ja som tym len chcela povedať, ze ovela väčšie jazvy sa pekne stratia, hlavne u deti, ked este rastu a koža sa natahuje, bude to mať pekné, neboj...🍀

pondelok01
24. máj 2021

@liena21 to zmizne, ja som mala jazvu na nohe taku vacsiu, tmavu, rok, dva po siti, uz som si na nu zvykla. Teraz je to styri roky a minule som ju nevedela ani najst.

liena21
autor
24. máj 2021

@suzitok
@pondelok01 dakujem dievcata ❤