Dcére zistili zvýšené lymfocity a znížené neutrofily. Teraz má rozšírený zápal ďasna

modraorchidea
29. nov 2020

Ahojte. Idem skusit šťastie tu. Možno mi niekto pomôže. V januári sa dcére urobil absces. Samozrejme ATB a rezať. O dva mesiace ďalší a ďalší. No tentokrát už mal aj manžel. Neskôr aj ja. Manzel bral tento rok tiež ATB a už štyrikrát. Objavuje sa to sporadicky cca po dvoch mesiacoch.. Dcére zistili zvýšené lymfocity a znížené neutrofily. Inak mala krv v poriadku. To bolo v septembri.Pochudla. V apríli ju bolel zub
Bola aj u zubára. Teraz menila pred mesiacom zubára a tam zistili, že ho dobre neurobil a mala tam dlhšie rozsiahly zapal. Teraz sa jej zapaluju často ďasná. Doktorka ju poslala na imuno a už mesiac čakáme na výsledky. Od začiatku roka sa trápime sa to vlečie. Lenže tie abscesy mam aj ja aj manžel. Ja mam teraz už tretí. Doktorka tvrdí, že niečo ma dcéra zle. Tak potom aj my keď ich mame. Dva roky bývame v novom dome, neviem ci to súvisí. Ja som už zúfalá. Už sme aj vodu dali na rozbor, lebo keď prší ide žltá. Bola ôk, ale brali ju v čase keď bola normálna. Alebo som nemohla ja niečo doniesť z pôrodnice? Rodila som v októbri minulého roku. Spodné prádlo zehlim, ani práškom to nieje. Nemáte podobne skúsenosti. Už som naozaj zúfalá. Kde je chyba, ako to riešiť? Na koho sa obrátiť? S manželom sa chystáme tiež na krv. Dcéra bola do januára zdravé dieťa. Nemala roky chrípku ani nič. Ďakujem krásne za každú odpoveď

marion30
29. nov 2020

Dobrý večer,a tie abscesy sú hnisavé?mám HS a takto sa prejavuje ale to nieje nákazlivé,to že to máte všetci traja,tieto abscesy,by ste museli mat všetci problémy s imunitou a veľké...ak by tam bol zlatý Stafilokok,i tak by ste to mohli dostať len nejakým trením o seba alebo rana na ranu...je to naozaj divné ,roky som s tým bojovala a nik mi nepomohol,žiadny lekár,žiadna liečba až napokon tehotenstvo a tiež súvis s hormónmi tak beriem kvapky...

modraorchidea
autor
29. nov 2020

@marion30 je to divne a fakt som zúfalá... Sú hnisavé a hrozne. Zajtra idem ku lekárovi a dám si zobrat ster. Co je HS?

marianarem
30. nov 2020

@modraorchidea Ja som mala pred rokmi nieco taketo, opakovane abscesy, velakrat na chirurgii, nasli v nich vzdy zlateho stafylokoka, tak ATB, ale vracalo sa to. Ziadne vysetrenie nezistilo pricinu a obehala som ich ozaj dost, aj imunologicke. Preslo to same po 2 rokoch. Dodnes neviem, co to bolo. Jedine, na co si spominam, ze to bolo pre mna aj v sukromi neprijemne obdobie (uz pred vypuknutim) a chvilu pred tym, ako to zacalo, som naozaj strasne prechladla vonku v dazdi.

marianarem
30. nov 2020

@modraorchidea Ale samozrejme drzim vam palce, aby vam pricinu zistili, viem, ake je to hrozne neprijemne. Samu by ma zaujimalo, co to presne bolo, aj ked to uz davno odislo a nikdy sa nevratilo.