Dcérka má náznak detskej brušnej diastázy

simonac96
22. máj 2020

Dobrý večer moja mala ma náznak na brusnu diastazu... Chcela by som sa spýtať... Ak mate skúsenosť s deťmi ako sa dá tomu pomôcť co zabralo? Ako to deti znášali? Ci im to robilo nejaký problém vo vývoji v pohybe?? Všetko prosím vás ak máte skúsenosť pýtam sa ako matka prvorodicka neskúsena ktorá nevie do čoho ide.... Viem ze mi všetko doktori vyvstlia ale chcem počuť aj iní nazor

mmoonna
23. máj 2020

@simonac96 ahoj, sestrin syn mal diastazu. Chodil na rehabilitácie a je v poriadku.

elenatomasova
23. máj 2020

@simonac96 to počujem prvýkrát ,prosím vás a čo to je a ako sa to prejavuje alebo ako ste na to prišla?

strapec
23. máj 2020

@simonac96 ahoj neviem koľko má dcéra, ale mojej to Dr diagnoatikovala asi v 4 týždni, povedala len, že nemá veľa plakať (super rada že?😀) a že to sa pravdepodobne samo spraví a tak aj bolo v 11 týždni už bola fit, uz len trošičku ma. tak ja som sa snažila, aby veľa neplakala (cumel) a keď sa pučila s kakanim tak som jej veľa masirovala bruško a cvičila s nohami inak nič, brušná stena musí spevniť, tak som ju motivovala, aby dvíhal. ruky nohy a tak si to pomaly jemne posilnila... ale chápem ťa aj mňa to vyviedlo z miery a riadne