Diastáza a tehotenstvo

2. jún 2022

Ahojte, taktiež sa vám v tehu objavila diastáza? Rozšírenie brušných svalov, taká akoby strieška na brušku, keď si ľahnete a zdvihnete hlavu... Dá sa s tým niečo urobiť? Či po pôrode sa to vráti naspäť? Aké máte skúsenosti? Má to nejaký vplyv na bábätko, pôrod alebo fungovanie po ňom? Som prvorodička, tak nemám ešte skúsenosti, ďakujem za rady a názory...

andrejka1212
2. jún 2022

V tehotenstve je diastaza normalna, po porode zostava asi u 70 percent zien, vacsina o tom casto ani nevie. Ak je diastaza vacsia a neriesi sa (su na to cviky) moze sposobit zle drzanie tela, problemy s chrbticou, platnickami, traviace tazkosti, pruh, dokonca inkontinenciu. Ja mam skoro 20 mesiacov od porodu a stale mam asi 1,5 cm diastazu. Kazdopadne ja som necvicila cviky na jej zlepsenie, cvicila som priame brusne svaly, zrovna to by sa cvicit nemalo. No chcem tym povedat ze na sebe badam, ze sa pri sedeni hrbim, kedze ta opora brusnych svalov nie je dostatocna. Na instagrame je mama_gynekologicka, ma o diastaze seriu postov.

kkovacovak
2. jún 2022

Po pôrode sa objednaj k fyzio nech sa ti na to pozrie. Má to skoro každá tak ako sa píše vyššie. Sadaj si z ľahu z boku a nie priamo. Nenamáhaj priame brušné svaly a pri všetkom sa snaž mať aktívne brucho- stiahnuté. V 600nedeli by sa to malo samo upraviť ale sú prípady kedy nie a treba začať cvičiť pod dohľadom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre