Dcérka má tukovú hrčku na hornom viečku. Poznáte to?

lenkove
18. jan 2011

Naša dcérka má tukovú hrčku na ľavom hornom viečku. Hrčka je viditeľná a zväčšuje sa, chceme ju nechať odstrániť. Teraz hľadáme vhodnú nemocnicu, odborníka... A hlavne radu aké vyšetrenia by bolo dobré predtým spraviť (diagnózu očná určila len na základe hmatu). Nenájdu sa tu mamičky s podobným problémom?

jana776
18. jan 2011

@lenkove Ahoj, ja sama som mala tiez tukovu hrcku na cele pri koreni nosa, vybrali mi ju pocas strednej skoly, teda uz dost davno. Ale co si pamatam, tak ziadne vysetrenia som pred tym neabsolvovala, vyberali mi to u nejakeho plastickeho chirurga, ten mi to iba lokalne umrtvil, vybral a za chvilku som odchadzala s bielym leukoplastom na cele bez hrcky. Jazvicku takmer nevidiet, iba ked vies co a kde mas hladat...
Cele to bolo uplne v poho, lepsie ako u zubara 😅

strapco13
18. jan 2011

@lenkove zalezi na tom, ci tvoje dieta vie spolupracovat a vydri lokalku ..vtedy netreba nejake speci vysetrenia...ale 2 rocne dieta asi nevydrzi...aj ked to nie je dlhy zakrok, mozu dat len nejaky oblbovak predtym, aby bola mala taka otapena, prispinkana
ak by ju uspali kvoli tomu..budes potrebovaz pediatricke vysetrenie, vratane krvnych odberov, biochemie a predanesteziologicke vysetrenie...oni urcia aka anesteza je najvhodnejsia, ci treba nieco predtym podat a pod
tieto vysetrenie mozu byt max 14 dni stare, dieta musi byt zdrave
a bud si to dajte spravit na ocnom alebo plastike

lenkove
autor
19. jan 2011

@strapco13 dakujem za podrobne info. Mala isto nevydrzi lokalku, uz nasa ocna vravela ze bude potrebna celkova anestezia...

@jana776 🙂 vdaka 🙂 super ze jazvu nevidno, na tom bude nasej princeznej v puberte asi velmi zalezat 😀 aj my by sme cakali kym bude starsia ale hrcka jej uz deformuje viecko, bojime sa aby nezacala skulit. Uz teraz si vybera vhodne uhly ako sa pozriet (naklana hlavku a pod..) 😅

strapco13
19. jan 2011

@lenkove ked to zavadza..treba vybrat..a keby aj ostala jemna jazvicka /co asi neostane/..tak ju naucis pekne sa malovat a bude 😉 ....ociari robia take mikrostehy jemne..tam neostavaju jazvy..jedine ked vies, ze tam nieco je a dlho hladas...ale mozes miesto jazvy najs vrasku

lubkaurm
21. jan 2015

@lenkove
Mozem sa opytat ako to dopadlo s tou tukovou hrckou? Moj syncek (9 mesiacov) to ma tiez, najskor som myslela, ze mu tam rastie nejaka bradavicka, ale je to tvrde, gulate, zvacsuje sa to, mame ist na ocne, ma to na viecku, na tom zhybe (ako si my zeny nanasame tien).
Neda sa to odstranit inaksie ako chirurgicky?

bubutko
8. feb 2015

@lubkaurm ahoj ako ste dopadli? mojmu synovi som to nasla asi mesiac dozadu ale zatial sa to nezvacsuje a je to slabo viditelne

saskia294
18. dec 2019

@bubutko ako ste dopadli s touto vecou? Moj syn ma 20 mesiacov a 2 dni pozorujem nejaky hrbolcek na ocnom viecku..dakujem za akukolvek info

bubutko
19. dec 2019

@saskia294 uz som na to aj zabudla, asi to nic nebolo a zmizlo to zakratko. teraz uz nema nic.

saskia294
22. jan 2020

@bubutko dakujem ;) my to stale mame ,ale nemeni to velkost zatial..asi sa budeme pytat k ocnemu