Tuková hrčka

liena111
16. dec 2022

Dobrý deň. Môže mať už tak malé dieťa ako je dvojročné už tukovu hrčku? Viem že sa to robí dospelým, aj u väčších detí som to už videla. ...
Pre info. Našla som dcérke má krku takú hrčku. Samozrejme v pondelok budem utekať k doktorke. Ale to bude až pondelooooook 🙈🙈🙈 😕🥺😕🥺

janinah
16. dec 2022

Áno...ale nemusí to byť toto..a utekať s tým netreba,ešte tam v čakárni chytí chrípku...zavolajte tam.To nie je akútny stav.

mamickalisticka
16. dec 2022

@liena111 náš rok a pol stary syn ma takúto hrčku pod bradou.. tiež sa dosť bojím, ale zároveň ako píše pani vyššie, teraz nechcem riskovať a ísť k lekárke.. bol chorý, mal sopliky, je možné že to je zväčšená uzlinka, ale bola by som radšej keby to vidi lekárka 😏 sledujem to a počkám kým sa čakárne trochu vyprázdnia.

mousegirl
16. dec 2022

@liena111 na krku to bude len zväčšená uzlina

jjanulienka
16. dec 2022

Nebola chora teraz? S najväčšou pravdepodobnosťou to bude zväčšená uzlina

nikpa
16. dec 2022

@liena111 môjmu malému som prvé hrčky na krku nahmatala keď mal 2 mesiace. Ďalšie neskôr na zátylku a za ušami. Dokopy ich má asi 8. Má 5 rokov a má ich tam stále. Sú mäkká a pohyblivé, veľa ľudí ich má. Sledujem akurát či sa volako nemenia alebo nezväčšuju. Pediatrička ich občas ohmata. V tomto období by som sa určite netrepala s dieťaťom kvôli tomu lekárovi. Na 100% že si niečo prinesiete domov.

liena111
autor
20. dec 2022

No asi je to uzlina. Lebo aj pod tým kúsok dole nižšie má také akoby navrete..len táto je dosť veľká a má teda taký tvar hrčky.....a chorá bola minulý týždeň ale len mierne tak to by aj sedelo. Ale tak už není chorá a stále to tam má .a to mala len taký mierny soplik nič vazne

majki_ki
20. dec 2022

@liena111 na 99 percent pôjde o zväčšené uzliny, telo s nejakou chorobou bojovalo (ako si písala) a to je sprievodný znak, takto môžu byť zväčšené aj mesiac, kým sa dajú do normálu