Dcérka sa od rána krúti a šponuje. Čo jej je?

erienka
13. jún 2013

Ahojte. Mala sa od rana kruti, sponuje, puci, vyzera to, ako keby si nemohla prdnut. Vidno na jej tvaricke nespokojnost, potom zacne plakat, prestane, ked si ju prilozim na prsnik. Neviete, co to moze byt a ako jej mozem pomoct? Ma 1 tyzden....Dakujem

aristka
13. jún 2013

@erienka plyny ,bolí ju bruško,ak je nalačno daj ju na bruško pod dohľadom,cvič z nožičkami,masíruj bruško v smere hod.ručičiek,striekačkou jej daj troška feniklového čaju a keď nezaberie daj espumizan

unavenasom
13. jún 2013

@erienka Tak ju prikladaj na prsnik stale 🙂 a skontaktuj sa s laktacnou poradkynou wwww.mamila.sk ..je mozne ze ak ma nespravne prisatie, tak sa nahlta vzduchu a boli ju potom brusko

xlucia
13. jún 2013

@erienka chod kupit sab simplex a hned jej daj. k tomu pomasirovat brusko a cvicit nozkami. isto stale neprikladaj, lebo sa ti pogrca

linda20111
13. jún 2013

@erienka skus ju dlhsie podrzat na odgrgnutie, ked prehltla viac vzduchu tak grgne a malo by jej byt lepsie. ak ma problem s prdikmi, ze neprdi, tak mozes jej uz od 1tyzdna varit cajik -odporucam HIPP feniklovy, ja som davala do flase a babo nikdy nemalo problem s prdikmi. sleduj aj to ako kaka, ci nema problem sa vykakat, ked myslis ze tlaci a nekaka, tak da sa kupit rektalna rurka a to pouzit, alebo zmerat teplotu v zadocku teplomer to tam trosku uvolni a lahsie sa vykaka aj vyjdu prdiky.

natali.83
13. jún 2013

Súhlasím s aristkou, nám pomáhalo presne toto. Pri tom masírovaní som používala emulziu Pupík a namiesto feniklového čajíku harmančekový. Obidva sú správna voľba. 🙂

martija
13. jún 2013

@erienka nechcem ta strasit, ale skor sa priprav na to,ze to takto bude byvat castejsie,az kym nebude mat 2-3 mesiaciky. My sme to dokonca mali omnoho dlhsie. Cirevka su proste nezrele, potrebuju cas. Nam dokonca neodporucali ani cajiky, dokonca moze vraj z fenikloveho este viac naduvat. Mozes samozrejme vsetko zmiernit tymi masazami, polohami na brusku a odgrhnutim,ale pokial tie crievka nepracuju ako maju, plyniky sa budu tvorit. Mne pokial sa iba krutili a vyslovene neplakali nedavala som ani kvapky, neviem,co so to mala ja za kvapky,ale ked som si precitala zlozenie,tak som si povedala,ze skusime vydrzat, a zvladli sme, teraz si na to ani nespomenieme.
Rektalnu rurka ma tiez mnohych odporcov,lebo potom sa casto stava,ze dietatko sa nedokaze samo vyprazdnit. Skus ju pozorovat dlhsie a porad sa z odbornikom radsej. Pupik mozem odporucit aj ja s masazou na brusko,ale ako som uz povedala museli sme si tym prejst.
Este jedna taka rada, skus ju neprekladat z prsnika na prsnik,ale nechaj ju na jednom, aby vypila viac zadneho mliecka, lebo z toho predneho vznikaju viac plyniky. A ja som ich mala na prse non-stop, pomahalo im to vyprdiet sa a utlmovalo bolesti bruska, ukludnovalo.....

erienka
autor
13. jún 2013

@martija nastastie to uz preslo, robila som jej masaz bruska, dala som si na obed kminovu polievku a uvarila som si caj. Uvidime, co bude zajtra...Inak ja to tiez riesim tak, ze si ju prikladam na prsia - vtedy hned prestane plakat.