Dcérke hnisá poranený prst. Čo pomôže?

veronicka1901
16. feb 2013

Dcerka si poranila ukazovacik na pravej ruke zo spodu na clanku. Neviem na com, nic ostre v jej blizkosti nenechavame. Napriek dezinfekcii Ajatinom jej to zacalo hnisat, skusala som aj repik, ten tiez nepomohol, od vcera poobedia jej to hnisa. Poradite, co pomoze? Je sobota, k lekarke ist nemozeme. Mozu byt aj babske recepty. Dakujem.

nikolet_89
16. feb 2013

ahoj ja by som zavolala na pohotovost a oni ti poradia co spravit, kym pojdes k dr...ono repik a dezinfekcia su zaklad a ked ani to nepomohlo no neviem ja osobne ti bohuzial neporadim mozno ine baby, ale ja by som urcite zavolala aky mam problem

kokorunecka
16. feb 2013

Ja by som išla na pohotovosť..

lubina
16. feb 2013

Ist k Dr, hnisanie nie je sranda a hlavne ked je to na prstiku......

ankaevka
16. feb 2013

či jej tam niečo nezašlo, keď to začalo hnisať...pitiol alebo ichtoxil na vyťahanie hnisu...zavolať na pohotovosť 😉

sveta27
16. feb 2013

Moja prababka používala nastrúhaný surový zemiak, ktorý priložila na hnisavé miesto a zaviazala do obväzu, aby pôsobil dlhší čas-aj niekoľko hodín. Neviem, či to pomôže, ale poškodiť nemôže 🙂

awalancha3
16. feb 2013

.....sleduj ci nemá teplotu a ci nema trhave pulzujuce bolesti v tom prste, ak to nastane, tak treba ist na pohotovost, lebo uz prebieha akutny zapal....ak to len hnisa bez teplot, bez pulzujucich bolesti, tak jemne hnis vytlacat, omyvat dezinfekciou. A v pondelok sa pre istotu zastavit u lekarky.

josenka
16. feb 2013

Na hnisanie je dobrý myší chvost - máčať prst v odvare.

denca76
16. feb 2013

Ahoj ja dávam deťom aloe vera ak maš kvetinu tak troška z listu daj tu štavu na to a nechaj to tak ,nam to pomáha ...

janaalzbeta
16. feb 2013

Neviem či sa ti to bude páčiť:skús narajbať zemiak priložiť na prst obviazať a nechať pôsobiť, ak zaschne tak ťahá hnis ak nie treba zopakovať...................odskúšané už mnohokrát.......................... 🙂

katia7
16. feb 2013

mne vzdy pomohol nechtikovy gel, len to kus stipe chvilu ten vytiahol hnis aj mame z uzavretej rany po operacii mala to len strasne opuchnute a pomohlo ale najistejsi je dr a podla mna framykoin len ten ti prave dr musi predpisat, aj ked skusila by som mozno poprosit v lekarni, niekedy sa da vsetko 😉 a hlavne by som to nezakryvala moc

meeri
16. feb 2013

tak ako vravi josenka mysi chvost dokaze zazrak,ale mi ho mame natrhany a odlezany v alkohole,bratovi hnisala ruka a neverila som vlastnym ocam ked som mu tu ruku potrela mysim chvostom hned vychadzal hnis vonku a bolo po liecbe.

simca06022011
16. feb 2013

ja neodporucam ziadne domace bylinkovanie repikom a podobymi vecami na otvorene rany, (je to tak na zhorsenie, kedze nikdy to nie je sterilne a vela krat sa tam zanesie este daco horsie oplachvanim a pod), skuste aloe a ked nepomoze poradte sa na pohotovosti podla toho aka je to hlboka rana. Ono niekedy hnisa kazda chrasticka, a aj tak sa v pohode zahoji... zalezi na to ako to vyzera.
Framykoin nam v BB v pohode predavaju aj bez receptu, ale zase na co tam davat atb... no ako uznate za vhodne 🙂

alex31
16. feb 2013

u nas sa na vsetko pouziva Septonex .. najskor vystriekat pockat kym sa ususi a zasypat Septonex zasypom .... to nam zaberie vzdy a to uz mame nejake tie aj hnisave poranenia za sebou ..... zo zaciatku som skusala vsetky tie mozne reklamove zarucene nestipave pre deti ale vzdy to bolo o tom ze sme aj tak skoncili u Septonexu ..... nikdy nam z tych super extra zarucenych dezinfekcnych nepomohlo .... neviem preco ..... septonex sice stipe ale radsej nech si maly trochu zaslzi ako potom riesit vecsie zapaly .... a mam pocit ze pri poslednom pouziti sme si uz asi aj zvykli kedze maly ani nezaplakal len urobil juj🙂 a to ma tri roky .... na septonex v tomto urcite nedam dopustit .... stiplave ale ucinne 🙂

anniera
16. feb 2013

myslím že ti najlepšie pomôže lekár

andrejta
16. feb 2013

volaj na pohotovosť, nemusíte tam hneď bežať, ale aspoň ti povedia, čo máš robiť. a presne ako písala simca06022011, nič domáce do otvorenej rany nestrúhať, do ničoho nenamáčať

keira
18. mar 2019

@lubina preco