Deformovaný hrudník - vpáčený. Čo sa s tým dá robiť?

adda
27. mar 2007

Ahojte, maminky,
máte niektorá dieťa, ktoré má trochu vpáčený hrudník, čo sa s tým dá robiť, máte na to nejaké cviky?

sandri
8. jan 2023

@elenka.k ahoj, je to MUDr. Marian Molnar - ambulancia pre vpacene hrudniky je len v piatky. Teda sa treba objednat na piatok 🙂 hoci posledne razy tam namiesto neho byva pani doktorka, meno neviem, ale asi to prevzala a on to zastresuje. Tak ci tak, hlas sa na piatok k Molnarovi.

elenka.k
8. jan 2023

@sandri ďakujem ti

elenka.k
8. jan 2023

@sandri prepáč, že tá vyrušujem ešte, ale nevieš mi dať link? Lebo ako hľadám tak hľadám, neviem to nájsť, 🙈
Molnar mi ukazuje pri chirurgii nie ortopedii ešte idem hľadať

dobromila1111
8. jan 2023

@elenka.k https://detskachirurgia.sk/ambulancia-detskej-c...
Je to detska chirurgia,treba sa obj.na piatok, dr. Spakova bola posledne,inak to zastresuje dr. Molnar.

elenka.k
8. jan 2023

@dobromila1111 ďakujem ti

elenka.k
8. jan 2023

@sandri
@dobromila1111 tak sme objednaní na 27.1. držte nám palce

dobromila1111
8. jan 2023

@elenka.k drzim..my ideme v piatok si po zvon. Tak som tiez zvedava..

palko_vladka
9. jan 2023

áno , ako vravia dievčatá vyššie. Zastrešuje to dr. Molnár ale je tam veľmi milá mladšia doktorka. Objednanie na čas je orientačné, aj napriek tomu sa čaká ale nič hrozné. Pred vyšetrením si sestrička dieťa ešte odmeria a odváži.
My tam chodíme aj na 3d scan hrudníka

elenka.k
9. jan 2023

@dobromila1111 vďaka, aj my vám držíme

@palko_vladka ďakujem ti

zkjal
9. máj 2023

@palko_vladka ahoj. My tiež chodíme do Martina. Asi tak pred 3 mesiacm začal syn používať zvon. My sme ho kúpili. Chcem sa opýtať ako často chodíte na kontrolu a ci mu to pomáha. Ďakujem

dobromila1111
9. máj 2023

@zkjal my sme so zvonom chodili kazde 3m, boli sme aj na 3D scane hrudnika po prvych 3m. My sme ale zatial pumpu vratili,lebo mu odpadavala..a caka nas este genetika kvoli vyluceniu ochorenia spojiv..viem,ze ste nepisali mne,ale mam cerstvu skusenost.

elenka.k
10. máj 2023

@zkjal ako sa Vám darí? nosí syn stále ten zvon, či má aj oddychové dni a čo v noci? My sme si ho tiež zakúpili na budúci štvrtok ideme na 3D sken, snáď bude už len dobre.
@dobromila1111 môžem sa opýtať tá genetika sa robí každému? Nám kázali iba EKG vyšetrenie. Ináč syn má glaukón 😔 snáď mu to nebude škodiť na oči, myslím ten tlak.

dobromila1111
10. máj 2023

@elenka.k Neviem,ci kazdemu. My sme min.rok boli na kardio a odporucili zaroven genetiku. Ja som na to zabudla,tak ideme az teraz niekedy,musim len prv vybavit opat kardio a ocne,lebo to su vstupne vyšetrenia na genetiku

elenka.k
10. máj 2023

@dobromila1111 aha, rozumiem, tak sa držte

dobromila1111
10. máj 2023

@elenka.k dakujeme,podobne prajem. My sme so zvonom začínali kazdy den plus 5 min. Dr odporucala skusat ho na noc,lebo cez den az toľko casu nie je (kolko treba)

elenka.k
11. máj 2023

@dobromila1111 aj my ďakujeme

palko_vladka
17. máj 2023

@dobromila1111
@elenka.k pozdravujem.
Odpoviem takto naraza obom 🙂 genetika by sa mala pred podávaním zvonu urobiť každému lebo sa musí vylúčiť ochorenie spojivoveho tkaniva ktore spolu s tým nesie aj nejake tažkosti so srdcom - keďže zvon je pod tlakom aplikovaný na hrudník...
Ohľadom zvona. Máme ho od 9/2022 nosil ho tak hod a pol ale denno denne nie, k tomu 2x do týždna pláva normálne v plaveckom klube 25 m bazen /naplávajú cca 36 bazenov/ plus flautuje. Je hypermobilik a hypotomik, rýchly rast....no všetko proti nám. Ale hrudník pri jeho rýchlom raste sa nezhoršil. na 3D scene zistil že sa mu zväčšil do strán ale vpáčenina sa nezhoršila. Syn ma stredne závažnú vpáčeninu. Doktorka bola s výsledkom spokojná a vraj keď to zostane takto bez horšenia sa ona bude rada. Teraz smeš zaviedli na skriňu odmeňovací kalendar nech je motivovaný a každe 2 týždne ked ma zvon každý vecer na sebe si môže vybrať nejakú malu odmenu. Zvon mava, vecer si pusti rozpravku, ked zaspi ma ho kým mu neodpadne. ALe žial neudrží sa to dlho...vraj to je normalne. Keby sa udržal bolo by to super, lebo tvrdo spí a mal by ho predpokladam aj celu noc.

Prajem všetko dobré, držte sa 🙂

elenka.k
17. máj 2023

@palko_vladka zdravím vás, veľmi pekne ďakujem za podrobnejšie info.
Akurát zajtra ideme do Martina, takže som zvedavá. Za rok dosť vyrástol. Aj ja Vám prajem všetko dobré.

maximilian
10. okt 2023

Dobrý deň,chcem sa spýtať , tí ktorí ste išli prvýkrát do Martina , mali ste už za sebou aj potrebné vyšetrenia ako kardilogické, spirometriu a antropologické vyšetrenie? Alebo sa tam môže ísť na prvé vyšetrenie aj bez toho. Ďakujem.

henikav
11. okt 2023

@sonelka ahoj Sonelka, mate nejake dobre vysledky za ten rok a pol prosim? Moja dcerka ma 10 rokov, ideme k lekarovi buduci tyzden. Neviem ci od toho mozem realne ocakavat nejake vysledky

elenka.k
11. okt 2023

@maximilian zdravím vás, my čo sme mali pri sebe- iba doporučený lístok od ortopéda, zvyšné som robila na základe, čo mi napísala pani doktorka, kde a aké vyšetrenie si máme spraviť.

sandri
11. okt 2023

@maximilian dobry den, nam v Martine povedali, ze antropometriu si robia sami. U kardiologa bol v tom case preventivne sledovany, mali sme prehliadku raz za dva roky a naposledy ho uz kardiolog vyradil z evidencie, ze srdce je v poriadku. Spirometriu sme vobec neriešili.

palko_vladka
11. okt 2023

@maximilian my iba antropologiu do 1 roka zivota,kardio tiez potom uz len 1x do roka,ortoped 1x do roka,1x do roka rehabka. Posledne aktualne lek.s sme priniesli a vymenny listok.
Ocakavame ked podrastie /ma 8r./ ze mu budu robit zatazove EKG a spirometriu. Vsimli sme si ze napriek tonu ze plava od 4mesiacov,bazen a plavanie vykonnostne s dychom zvlada ale beh uz nie.Nedostali sme odpoved od dr preco to tak je

sonelka
12. okt 2023

@henikav Ahoj, dcéra je sledovaná aj na ortopedii v BA kvôli skolioze, tá sa nám teraz o 4 stupne polepšila, takže nemusí nosiť korzet. Korzet jej hrozil, ak by sa jej ešte o 1 stupeň skolioza zhoršila.
Na Kramároch sme boli v marci, tam povedali, že na prvý pohľad to nie je až také zlé, ako to vyzerá podľa ostatných výsledkov - antropometria, spirometria, kardiologia .. Tak nás poslal na magnetickú na srdce - to sme boli v júni, výsledky neviem, lebo tie išli hneď na hrudníkovú chirurgiu, a tam ideme teraz až v decembri, a to jej budú robiť znovu aj antropomertriu.
chodíme aj na rehabilitácie, mala by cvičiť, no necvičí - donutiť pubertiačku cvičiť sa nedá tak ľahko ...

sandri
12. okt 2023

@sonelka ahoj, moja osobna skusenost s Kramarmi (Mudr Omanik) je, ze ako prve povedia, ze to nie je take strasne, ako to vyzera. Mna presviedcal, ze je to len kozmeticka vada. Pritom v Martine hned povedali,ze je idealny kandidat na zvon a aj sa mu to krasne zlepsilo.

elenka.k
12. okt 2023

@sandri to mi pripomína nášho bývalého dr. Mihálika , pri ňom sme stratili skoro rok /pred Martinom/, čo asi po tretej návšteve sa priznal, že nemá veľké skúsenosti čo má syn, po mojom upozornení, že sa jedná o vpáčený hrudník nie o ....čo spomínal vtedy.
A o zvone nemal ani tušenia.

Zajtra ideme do Martina na ďalšiu kontrolu, držte nám baby prsty.

elenka.k
12. okt 2023

@sandri jaj - som ti o tom písala

sonelka
12. okt 2023

@sandri rozmýšlala som aj ja nad Martinom. Uvidím, čo povie Omaník v decembri, ale asi budem riešiť ten Martin ..

sandri
12. okt 2023

@sonelka odporucam riesit Martin. Na zvon sa caka rok, takze cim skor.

palko_vladka
12. okt 2023

@sonelka dr. Omaník asi žiaľ veľa toho nie. Iba že po zastavení aktívneho rastu operovať ☹ zvon malým deťom veľmi nedávajú, syn ho dostal ako 7ročný a v podstate veľmi rýchlo lebo podľa dr. bol ideál kandidát s hypermobilitou a rovnomernou vpáčeninou, ale teda zvon mu musel sadnúť. Nezlepšuje sa nám stav, ale ani nehorší napriek tomu že rýchlo rastie tak doktorka je spokojná
Nestrácajte čas v BA s dr. Omaníkom naozaj