Vypuklý hrudník

lipiancanka
29. máj 2014

Ahojte! CHcela by som sa opýtať či niekto z vás nemá podobný problém a ako ho riešite...Starší syn má tri roky a má mierne vypuklý hrudník, všimla som si to asi v dva a pol roku, dovtedy ho mal v poriadku. Čítala som diskusiu o deformite hrudníka, ale väčšina detí má hrudník vpáčený dovnútra. Všade sa píše že vypuklý hrudník je len estetická chyba, no nechcela by som aby mal kvôli tomu keď bude väčší pocity menejcennosti. Má s tým niekto skúsenosti? Čo robiť, aby sa to viac nezhoršovalo? Ďakujem🙂

monicm
29. máj 2014

ja s tým skúsenosť nemám,ale jediné čo mi napadlo,že by som s tým zašla k pediatrovi,nech sa na to pozrie.možno je to banalita a chlapec to "dorastie" a možno to signalizuje nejakú nerovnováhu v tele.každú "odchýlku" by mal zhodnotiť lekár.toť môj názor 🙂

ushuaia
29. máj 2014

@lipiancanka ,,deformity,, hrudnika nemusia mat vplyv na normalny rast dietata, vupukly hrudnik - moze byt tkz. vtaci hrudnik (pectus craniatum)...ci naopak vpaceny hrudnik (pectus excavatum)...,je este tusim jeden typ, Niektore deformity co mozu mat vplyv na vyvoj dietata (v hrudniku su ulozene pluca a srdce, tie obklopuju rebra...)sa mozu dokonca odstranovat chirurgicky...vhodna je navsteva detskeho pediatra a nepodcenila by som ani detskeho kardiologa...my tu mozme iba polemizovat...a v najlepsom pripade moze ist naozaj iba o ,,esteticku chybicku,,

lipiancanka
autor
29. máj 2014

my chodime pravidelne ku kardiologovi, kvoli slabemu selestu na srdiecku, ale s tym to vraj nema suvis...

ushuaia
29. máj 2014

@lipiancanka mozno by som skusila este detskeho ortopeda...,pokial sa maly bude normalne vyviat a nebude mu to sposobovat ziadne kardio ci dychacie problemy...nechala by som to tak...ale urcite sledovala dalej...detske telo sa ustavicne meni...

skippy12
3. jún 2015

My sme boli dnes s malým na ortopédii, lebo nás pediatrička poslala s malým 2roky a 2 mes., lebo má posledné spodné rebierko-kostičku dosť viditelne vypuklú na pravej strane.nič s tým neurobila, vravela, že pokial nemá skoliózu, tak je to dobré.mal by spať na brušku -(no on spinká len na chrbáte, alebo an boku)a máme mu to vraj masírovať pri kúpaní .na dotyk to nieje bolestivé.my sme to s manželom zaevidovali túto zmenu na hrudníku ked nemal ešte 2 ročky.ortopedička vravela, že s amože ale nemusí zhoršovať tento stav.máme ísť na kontrolu po 4 mesiace.ani RTG mu nerobili ani nič.proste kontrola, asi ako bude rásť, bud sa mu to zlepší, alebo sa mu to zhorší.ak by s amu to zhoršovalo, tak vo vyššom veku sa to dá chirurgicky odstrániť.

sofiatv
22. nov 2017

Ahoj moja dcér a to ma chote určite ku lekárovi mi sme boli ale nebola to také zlé ale skúste dať do pohára vodu slamku dieťa tu a fúkať naša lekárka nás poslala ajna rehabko