Deformovaný hrudník - vpáčený. Čo sa s tým dá robiť?

adda
27. mar 2007

Ahojte, maminky,
máte niektorá dieťa, ktoré má trochu vpáčený hrudník, čo sa s tým dá robiť, máte na to nejaké cviky?

sandri
12. okt 2023

@sonelka absolutny suhlas s prispevkom vyssie. Dr. Omanik ma uplne cudny nazor na zvon - podla neho sa dava az pri stredne tazkych a tazkych pripadoch. Co je ale uplny nonsens, pretoze cim lahsi pripad, tym viac zvon zaberie. Rovnako plati, ze cim mladsie dieta, tym maksie kosti a opat lepsi ucinok zvona. Moj syn mal povodne priehlbinu o hlbke 1,6 cm. Po 3 rokoch nosenia zvona (kazdu noc) je hlbka 0,9 cm! My ideme v novembri zvon vratit, uz nema ucinok, ale ak by sa mu to zhorsilo, zase mu ho nasadia (boja sa rychleho rastu v puberte). Kebyze sa riadim nazormi Omanika, tak ma tu priehlbinu ovela horsiu, ale podla Omanika to bolo len esteticke ("maminka, toto je nic, nam sem chodia ovela horsie pripady!").

maximilian
12. okt 2023

Ďakujem za odpovede. U Dr.Omanika nám dali termín na máj 2024, ale rozhodla som sa ísť do Martina. Nestihneme asi dovtedy všetky vyšetrenia , ale aspoň čo stihneme a zoberiem správy od ortopéda. Nechcem čakať do budúceho roku. V Martine som našla termín na november.

michaeladzurin
12. okt 2023

Môj brat ma takto vpadnuty hrudník prakticky celý život a lekárka mu povedala ze to je preto lebo ma chorý pankreas a ten pankreas si akoby odoberá vápnik z tej hrudnej časti. Dala mu na to nejaké lieky alebo co to bolo. Mala nejakého pacienta čo to už musel riešiť nejak operačne.

sonelka
13. okt 2023

@sandri ďakujem ❤

elenka.k
15. okt 2023

Ahojte baby, tak nám stopli liečbu zvonom, keďže to neodporúča naša očná doktorka, nakoľko Marko má aj glaukóm. Spravila nám test a to meraním zraku pred nasadením zvona bol v norme 17 /každodenné kvapkanie/, po 5min so zvonom sa mu zvýsil na 22 a po polhodine nosenia mal až 30.
Priehlbina na nezhoršila, na kontrolu o rok, rok a pol. Cvičiť samozrejme musí ďalej. Boli sme aj po upominaciu bandáž.

Tak baby ak by ste mali záujem o zvon máme na predaj L. My sme ho kúpili za 260€, pani doktorka Špaková nám dopomohla ku kontaktu predajcu zvona. Dáme za 130€ dohoda možná.

elenka.k
15. okt 2023
luciella
15. okt 2023

@elenka.k Ahoj,koľko má syn.rokov? Ideme na . konzultáciu v priebehu mesiaca,dvoch.... tak ak by bol zvon vhodný zobrala by som. Len neviem podla akých parametrov sa vyberá veľkosť a tvar zvona....

palko_vladka
15. okt 2023

@elenka.k pozeram ze toto je ten druhy vyrobca vsak? Jeden bol ze Nemecko 600€ a uz si nepamatam ci Čina ci kto lacnejsia varianta tusim 300-400€ posuvate za naozaj skvelu cenu.Keby nemame ten nas doma tak uz vilam k dr a zistujem ci by sme ho mohli 😊
My mame tento

sandri
15. okt 2023

@palko_vladka aj my mame tento. A nemate zapozicany z Martina? My sme nekupovali, mame zapozicany a teraz v novembri ho ideme vratit.

luciella
15. okt 2023

@palko_vladka Pomáha vám zvon? ,ideme na konzultáciu tak som zvedavá ako dopadneme.

palko_vladka
16. okt 2023

@luciella zlepšenie je zatiaľ minimálne 0,2 mm ale čo je dôležitejšie podľa dr. je to že sa to pri jeho rýchlom raste a raste hrudného koša nehorší. Vrat aj to je úspech. Má 2cm vpáčeninu a je aktívny plavec vo výkonnostnom plávaní a flautuje. Tak snáď to aspoň takto vydrží

luciella
16. okt 2023

@palko_vladka Super, tak aj my cca mame takú deformitu. Mame dýchacie cvičenia.
Syn tiež teraz vyrástol, 3 cm za 3 mesiace, zväčšil sa hrudník,ale teda mam pocit ze sa to viac prehlbuje.

elenka.k
16. okt 2023

@luciella ahoj, tak Marko mal v lete 13 rokov,
Nebojte sa pani doktorka /doktor/ vám povie aká veľkosť bude vyhovovať vám. Ak vám bude vyhovovať naša veľkosť, je Váš 👍.

@palko_vladka áno je te lacnejší 260€, tento nám ponúkol predajca so súhlasom aj pani doktorky. Vedeli sme, že sa mu ešte bude robiť test s tým očným tlakom, to preto.

luciella
16. okt 2023

@elenka.k Ďakujem,budúci týždeň mame konzultáciu tak sa ozvem ako sme dopadli.
Syn má 11 rokov,uvidíme

jana202020
26. okt 2023

Prosím Vás, máte niekto skúsenosť aj s vtáčím hrudníkom a nosením tlakovej hrudnej peloty? Ďakujem za odpoveď.

sandri
24. nov 2023

@luciella ahoj, ako ste dopadli? My sme dnes vratili zvon, syn ho nosil 3 roky kazdu noc (prvy rok ho mal takmer celu noc, posledny rok mu uz vela padal, vydrzal.mu tak 2 hod). Syn ho nosil od 7 rokov. Za tie 3 roky sa mu priehlbina zmensila z 1,6 cm na 0,8 cm! Velmi sa tesim. Rychlo rastie,.je vysoky, chudy, ale ta deformita je zlepsena aj volnym okom. Dr. nam povedala, ze ak to takto zostane, tak v dospelosti mu to vobec nebude vidno. Vsetkym ten zvon odporucam (pokial vam ho zdravie nosit umoznuje). U nas fakt vidno, ze cim skor sa.nasadi, tym lepsie vidno vysledky

elenka.k
24. nov 2023

@sandri teším sa s vami

palko_vladka
26. nov 2023

@sandri vyborna sprava 🤩 super!

luciella
26. nov 2023

@sandri Ahoj, tak to je super ze sa vám to zlepšilo.
A akú veľkosť mal?
My sme ako čakatelia zapísaní do poradovnika. Zatiaľ nie je potrebné ho hneď dávať,inak by som riešila kúpu... pre syna to bolo dosť nepríjemné, ked to skusali na nom, ale vydrží ak bude treba. 🙂
Co sa týka prístupu maximálna spokojnosť, cvičíme dýchacie cviky z rehabky a mame upominaciu bandáž.
Priehlbina 2,2 cm, ale už ma skoro 150 cm sa vytiahol za posledný rok.

sandri
26. nov 2023

@luciella netusim, aku velkost nam dali. Tym, ze nam ho zapozicali priamo v Martine som to neriesila. Moj ma 10 rokov a 153 cm. Ale necudujem sa, ja sama mam 185 cm a kebyze nemam skoliozu, tak som este vyssia 🙂 my necvicime nic, od babatka az do tohto leta plaval v plaveckom klube 1x tyzdenne, ale uz ho to nebavilo, tak skoncil. Teraz hra futbal, 3x do tyzdna trening a cez vikend zapas. Lekarka povedala, ze to stačí a netreba dalsie cvicenia.

sonelka
5. dec 2023

Ahojte, dnes sme boli u Omanika. Dcéra má 13 rokov, vpaceny hrudník. Odporučil nám zvon, že ho máme objednať, stojí 600 eur. Poisťovňa neprepláca nič...
Pre dievčatá je špeciálny kvôli prsnikom, prosím vás, sú tu mamičky dcér, ktoré používali zvon? Nemá nejaká na predaj??
Ďakujem

lilidia
10. feb 2024

@sonelka my máme doma zvon (syn si kúpil) a dcére kvôli prsníkom sa nedalo ten oválny používať, neviem aký je ten špeciálny

lilidia
10. feb 2024

Prosím vás, platí sa za operáciu vpáčeného hrudníka? Ďakujem.