Deformovaný hrudník - vpáčený. Čo sa s tým dá robiť?

adda
27. mar 2007

Ahojte, maminky,
máte niektorá dieťa, ktoré má trochu vpáčený hrudník, čo sa s tým dá robiť, máte na to nejaké cviky?

mmoni89
14. jún 2019

@silesias no veru ja radsej nepozeram.A modlim sa aby sa to synovi vekom velmi nezhorsilo

silesias
14. jún 2019

@mmoni89 veď asi iba to nám ostáva

katarina644
14. jún 2019

dievcata, modlenie nepomoze len. treba cvicit kazdy den poctivo. urcite to dame.🙂

silesias
14. jún 2019

@katarina644 a čo cvičiť? Dáke speci cviky? Ak je to geneticky rodové asi s tym nič neurobíme. Počula som veľa názor ako som písala jednej sestru ku to mali obaja synovia - obaja museli operat a povedala že urobila by s nimi aj nemožné. Asi ide o to aká je to deformita. Tak isto verím že niekomu pomoze, niekomu ostane na estetickej úrovni, niekomu treba operat. Neviem čím to je

katarina644
14. jún 2019

ahoj, my mame deformitu od narodenia, ale mame to spojene s tym, ze synovi stahovali hned po narodeni creva z pluc, takze asi tak. my chodime ku fyzioterapeutke, ako pada to. hrozi nam buduci rok operacia a idu mu to dvihat zatial zvonom, neviem si to ani predstavit.

silesias
14. jún 2019

@katarina644 no mne ťa sestrička vravela že to nič nieje a našla som na nete aj dospelého chlapa ktorý to podstúpil a bolesti nejaké nemal a bol spokojnylen sú tam obmedzenia myslím pol roka žiadny šport, nič ťažké nezdvyhat a nezaťažovať.

mmoni89
14. jún 2019

@silesias tak tvoj je este maly,myslim ze zbytocne to zatial riesit,aj to cvicenie..3rocne dieta asi tazko bude cvicit

henikav
14. jún 2019

@silesias aj my cakame na 10 rokov aby sme mohli skusit tu pumpu, upozornili nas aby sme uz zacali setrit ze je to velmi drahe a nie je zarucene ze to pomoze, no ale ak budeme moct vyskusame, radsej ako operaciu

viva13
14. jún 2019

@henikav ahoj.o aku pumpu sa jedna a kolko stoji?to je od 10rokov vek?

sandri
14. jún 2019

Ahojte, pripajam sa do diskusie. Syn ma 5,5 roka a vpaceny hrudnik 1,5 cm. Pediatricka tvrdila, ze je to esteticke, boli sme aj u Mudr Gajodsa - ten uz od dveri povedal, ze je to esteticke. Tak som si vydupala vyenny listok a isla som s nim na Kramare, kde mu zistili zle drzanie tela prave vplyvom toho hrudnika - jedna cast je vypuklejsia ako druha. Cvicime a plavame. Ale este som nasla, ze v Martine zapoziciavaju pacientom ten zvon, takze sme boli vo februari aj tam a sme v evidencii a v ppradovniku na ten zvon. Na rad sa vsak dostaneme najskor o rok. Lekar hovoril, ze s tym zvonom maju vyborne vysledky, tak snad sa to podari.

dobromila1111
14. jún 2019

@henikav a boli ste aj v martine? Lebo tam ju pacientom poziciavaju..

henikav
14. jún 2019

@dobromila1111 my sme v zahranici, ale povedali nam ze to sa vyraba na mieru a objednava niekde v nemecku,
@viva13 my sme ju zatial nemali, presnejsie neviem ani sme to neriesili kedze mame do 10 rokov cakat

dobromila1111
15. jún 2019

@henikav to som nevedela :/ ano,aj tito v mt ju maju tusim z nemecka.

katarina644
15. jún 2019

@silesias ahoj, len moj syn netrpi len deformitou. on ma nevyvinute pluca a to je dost velky rozdiel.

silesias
15. jún 2019

@katarina644 ja som to nemyslela zle. Samozrejme že je to iné keď máte ešte aj nevyvinute pľúca, ale v podstate liečba tá istá nie? A s tými pluckami sa dá niečo robiť?

katarina644
15. jún 2019

@silesias nehnevam sa. liecba ta ista, ale prenho narocna, doktori sa do toho boja ist. preto my zatial zaciname zvonom. jasne ide byt operovany. uvidime, co to da o rok.

silesias
15. jún 2019

@katarina644 držím palce. Viem aké to je. Malý má tiež aj iné diagnózy, nesúvisia s hrudníkom no aj tak.

katarina644
16. jún 2019

@silesias aj ja vam. zvyknuta som bojovat od narodenia. takze, aj ked som psychicky na dne, tak bojujeme spolu.

silesias
16. jún 2019

@katarina644 tak nejako. Tiež to tak máme. Vlastné ja už som mala komplikované tehu. Všetko na úkor druhých deti to ma mrzí najviac. Že nič nejde hladko, že všetko si človek musí vyduvat a urobiť sám. Žiadna pomoc a doslova prosenie sa o vsetko

katarina644
16. jún 2019

@silesias no ja som tehu mala hrozne, povedali mi, ze do siesteho mesiaca to nevynosim, potom ze bude mat downov syndrom a nakoniec problemy s plucami. takze asi tak sme dopadli a to nehovorim o dalsich veciach. sice chodi do normalnej skoly, sikovny velmi, hlava mu ide. to co mu boh ubral na fyzicke to ma v hlave.

silesias
17. jún 2019

@katarina644 my to bohužiaľ budeme mať asi opačne.
Ja som mala placentu cez pôrodné cesty takže s ročnou dcérkou doma som mala dovolené len wc. Keď ma hospitalizovali dcérka prestala jesť hrozili infuzie. Robili mi cisársky krvácala som už do maternice takže malý mal slabo okysliceny mozog, zlú polohu v maternici, derfomiti hlavičky, pruh, celkovo slabi vývin, od roku a pol podozrenie na autizmus a ešte aj ten hrudník. Mám tri detičky a venovať sa im všetkým a riešiť ešte malého. Veru je čo robiť.

katarina644
17. jún 2019

no tak toho mas dost. to ti nezavidim. ja mam starsiu dceru, teraz vchadza do puberty a je to pri malom riadna makacka. teraz mi maly od piatku nechodi do skoly, ani dnes nesiel, lebo je trochu ukaslany a velmi unaveny, uz melie z posledneho. fyzicka si robi svoje.

silesias
17. jún 2019

@katarina644 tu puberu poznám. Najstaršia 16, stredná 4,5 a malý 3roky 😂😂 no je to zaberak a tá puberta často krát horšie ako mladší dvaja

katarina644
17. jún 2019

@silesias no asi tak niak. drzkaj sa. vela sil prajem.

silesias
17. jún 2019

@katarina644 ďakujem, tak isto aj vám. Ja len dúfam že toto je už posledný zdravotný problém. Nech toto dáme dokopy a snáď už bude dobre.
Prajem príjemnú pubertu a nech malému to dobre dopadne. Pôjdete na tú pumpu?

katarina644
17. jún 2019

@silesias no ideme aj na operaciu, stupa mu jazva smerom hore a asi mu to bude zavadzat pri dychani, takze to sa ide operovat a potom ideme na tu pumpu, neviem si to ani predstavit. takze ja radsej s nim kazdy vecer makam s cvicenim, dcera s nim piska na flaute, kedze chodia obaja na zusku a este ma cez den bandaz na dve hodiny.

silesias
18. jún 2019

@katarina644 to má na držanie tela také okolo ramien? Moc držím palce nech operácia a všetko dobre dopadne

katarina644
18. jún 2019

@silesias no to je na drzanie ramien. no dakujem velmi pekne.

baska1
31. júl 2019

@rohacka Ahoj, prosim upravilo sa to casom, pomohlo cvicenie? My sme si to vsimli vcera u 3r, ze ten hrudnik ma ako keby vtaci

katarina644
31. júl 2019

@baska1 treba ist ku dr. nech sa nato kukne. a mozno vas niekam posle dalej po doktoroch.