Deformovaný hrudník - vpáčený. Čo sa s tým dá robiť?

adda
27. mar 2007

Ahojte, maminky,
máte niektorá dieťa, ktoré má trochu vpáčený hrudník, čo sa s tým dá robiť, máte na to nejaké cviky?

dobromila1111
25. mar 2019

@iva989 nam odporucili pockat,nakolko nase dieta je utle,nech podrastie a bude aj lepsie spolupracovat. Nemame marfana,aspon o tom nvm

henikav
25. mar 2019

@iva989 neviem co je ali marfan, hladam o tom nejake info. Nam zatial nic, len mame cakat. Mali ste tu pumpu? Pomohlo to aspon trosku?

iva989
25. mar 2019

@henikav marfanov syndrom,porucha spojivoveho tkaniva.vpaceny hrudnik je jeden z priznakov

mmoni89
25. mar 2019

Dobry den,je tu prosi. niekto s tymto problemom z Ba ?

iva989
25. mar 2019

@henikav ani nie sa mi nezdalo.len mali sme ju asi pol roka.vacum bell sa to tusim volalo

czechzuzanaba
26. mar 2019

@mmoni89 ano, my. Akorat jdeme 3.4. k p. dr. Gajdosovi po roku, tak jsem zvedava, co nam rekne.

mmoni89
26. mar 2019

@czechzuzanaba a ako stare je dietatko?a kde pan doktor pracuje,ste spokojna?ja to aktualne riesim,dostali sme listok od detskej na ortopediu ale je toho vela v Ba tak neviem ze kam objednat,nejaka recenzia by pomohla,dakujem pekne

czechzuzanaba
27. mar 2019

@mmoni89 Dcera ma 9 roku. Chodime k nemu jednou za rok poslednich 5 let na kontrolu. Je v Petrzalce. Spokojena - tak rikal ze operace zatim neni potreba (ja teda doufam, ze ani nebude v budoucnosti). Ze mame plavat a foukat balonky, ale ze je to spis na podporu, pokud se to ma zhorsit, zhorsi se to, at delame cokoliv. Ona hodne roste, ma 9 roku a uz 153 cm, vysoka, chuda. Tak ja doufam, ze uz se ten rust zpomali a i to telo, ze se zpevni. Kontaktovala jsem i pana doktora Snajdaufa v Praze, rekl to same - momentalne nejde nic delat.

dobromila1111
27. mar 2019

@mmoni89 ja na vasom mieste volim ortopeda v nemocnici,ktory zaroven aj operuje..

mmoni89
27. mar 2019

@czechzuzanaba dakujem za odpoved.Syn ma 5rokov tak som zvedava co nam povedia,dufam tiez ze to nebude casom na operaciu,no to ke asi daleko teraz posudzovat

mmoni89
27. mar 2019

@dobromila1111 no nemocnice tam je to ale hrozne s terminom.Najskor september oktober a pre mna je to dost nevyhovujuce kedze akurat budeme mat malinke babo,rada by som to dovtedy poriesila.AlTak uvidime co nam povedia .Ale vdaka za postreh

dobromila1111
27. mar 2019

@mmoni89 pisem zo skusenosti. Boli sme tiez u sukromnika a predpisoval nam sonariny korzety. Potom sme sli do mt to skonzultovat a napokon sme vymenli ortopeda. Ti sukromni niektori nemaju oci a silou mocou chcu zarobit aj na detoch :(

viva13
17. apr 2019

Pomohlo vasi detom plavanie?neexistuje niekde plavanie kde sa venuju specialne hrudniku?aj my mame vpaceny 1-2cm

henikav
17. apr 2019

@dobromila1111 a co Vam nakoniec pomohlo?

dobromila1111
17. apr 2019

@henikav ja nvm,co,stale sme vo vyvoji,cvicime..

katarina644
23. máj 2019

ahojte, mam syna s diafragmatickou herniou, ma aj deformitu hrudnika. doktor dava synovi este rok, aby sa lepsie naucil dychat cvicenim a nabuduci rok nas caka operacia- chirurgicka korekcia a idu mu vytlacat hrudnik zvonom nejakym. neviem si to ani predstavit, vie mi to niekto vysvetlit? dakujem.

jana1521991
26. máj 2019

Boli ste niektov blizlej dobe nato operovany?? Moj brat ide o dva dni ma uz to tazke stadium doteraz cakali dr kym bude mat 13 rokov .. ja len co bude dalej aka bude doba liecenia a tak ..😏

silesias
13. jún 2019

Ahojte
Môj syn má od narodenia vpaceny hrudnicek. Nie moc, zatiaľ to žiadny dr neriesil, kazdy len mávol rukov. Syn má čerstvé tri roky.
Myslíte že je skoro to už teraz riešiť?

mmoni89
13. jún 2019

@silesias my sme boli az teraz ako s 5rocnym u ortopeda .Ale v podstate len sledovat zatial kazdy rok,odporucal plavanie,fukanie,nwskor dychove nastroje

silesias
13. jún 2019

@mmoni89 hej toto viem, viem ale aj že to nezaberá 😭 no skúšame tiež

katarina644
13. jún 2019

@silesias ahoj, my mame vpaceny hrudnik, ale my to mame aj diagnozov, nema vyvinute pluca syn. cvicime od narodenia, teraz cvicime zase dva roky, pada mu to viac a viac. doktor mu dava rok nato, aby trosku zosilnel, caka nas aj operacia a budu mu davat zvon. tak uvidime co to da.

magnetka
13. jún 2019

Ako decko som nosila dlhú varechu popod ruky. Hrudník sa mi po čase vyrovnal.

palko_vladka
13. jún 2019

@czechzuzanaba aj my sme tam chodili, aj k pľúcne u chirurgovi Dr. PAPSO a k antropológicke ktorá ho po merala stale

palko_vladka
13. jún 2019

@viva13 my 3 roky a žiaľ rovnako ☹️ ale chvála Bohu je to živé dieťa, zdravé, akurát že hypermobilik a bolievaju ho nozky

jana1521991
13. jún 2019

Brat ma uz po operacii 3 tyzdne trvalo to 5 hodin a vkladali mu tam dlahu .. ale zalezi aj od stupna deformity a ci su niake ine komplikacie.. nastastie mal brat vsetko v poriadku co sa tyka pluc srdca.. ale mal vazny stupen vpacenia..bol tyzden v nemocnici teraz rehabky ale spravili mu to dr krasne ale musel dovrsit 13 vek skor mu to nemohli spravit..

silesias
14. jún 2019

@katarina644
@palko_vladka nás videla jedna sestrička, jej chlapci to majú obaja už operované a len kývla rukou že banalita.
Ňou už keď to majú za sebou to tak neberie. Tiež to chlapcom robili až v predpubertalnom veku.
Môj má 3 a deformitu od narodenia

henikav
14. jún 2019

@silesias skor to robit ani nemozu, pretoze by sa mohli porusit nejake nervy a ze dietatku by mohla zacat rasit jedna strana telicka rychlejsie ako druha a za nasledok by mohlo okriviet, ci ohrbatiet. Teda takto nejako mi to vysvetlovali uz viaceri lekari. Ja sa vzdy pytam po lopate, nech mi to vysvetlia co najjednoduchsie, nie som lekar aby som chapala vsetky ich odborne terminy a nazvy okrem toho este v cudzom jazyku kedze sme v zahranici.

silesias
14. jún 2019

@henikav v zahraničí myslím i tie pumpy sa bežne používajú čo som sa dočítala, tu na sk je to vraj dosť drahé. Ale tiež otázne či to pomôže.

mmoni89
14. jún 2019

@silesias tak ale mozno to nemA naozaj velmi vpacene..svagrina robi na kardiologii dospelackej a hovorila ze niektore hrudniky su teda naozaj hrozne a to su uz stari ludia,v pohode s tym prezili cely zivot

silesias
14. jún 2019

@mmoni89 viem že niektorý to majú veľmi. Keď vidím tie fotky na nete až plakať sa mi chce