Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sasulec
30. okt 2009

tak asi tak,nejako v kocke som to zhrnula 😉
Dakujem vsetkym gratulaciam,aj zato,ze ste nam drzkali pasticky,panbozko vam to oplati 😉
mame vas moc moc radi 😉

diapozitiv01
30. okt 2009

Sasu,
no takze ste dopadli celkom v pohode, cize ten defekt nie je taky ´strasny´ a preto budete dalej cakat.
takze mate ist k nemu zas o pol roka? kolko ste platili? boli ste autom s otcom Sasky? aky si mala z Holana pocit?
Dnes ides este niekde oslavovat?

sasulec
30. okt 2009

Dia ale no..kto by tebe stihal odpovedat?
z Holana som mala fajn pocit,on z nas asi menej prijemny,mala pistala,ale snazil sa na nu psychologicky zabrat,hold moje dieta je psycho same o sebe 😉 😉 😉 😉
bol mily,vysvetlil mi..platila som 10eur+ 9.90 za objednanie
s otcom malej som nebola,neozval sa,skoncil u mna malu uz neuvidi 😠
oslavovat nemam s kym,nikto na mna nema cas,jedine ze by ste dofrcali baby moje 😉

bambi09
30. okt 2009

sasu,tak virtuálne nazdravie 😉 cink,keby si bola bližšie,tak fičíííme 😀
my sme malej s mužom hrali bábkové divadlo pri vyšetrení,že aj zabudla na doktora 😀 aj sme boli pochválení za to 😀 😀 😅 je to ťažké,také detičky sa už bránia,lebo sa boja a to by mali byť v kľude,aby sa dali dobre vyšetriť ☹
tak som rada,že je to relatívne ok,u nás sa to katetrizačne nedá operovať ☹ tak sa len modlím,aby sa to uzavrelo samo ☹ ☹
a aj my Ťa máme radi,sasulko naše 😵 😵
diuška,tak dobre bolo,hej??privítanie,ako sa patrí?? 😵 😵 😉 Maximkovi do nebíčka pusinku,už letela 🙂

diapozitiv01
30. okt 2009

Sasulec,
asi casto nerobi deticky mimo bruska 🙂 a neviem si predstavit ake to je narocne vysetrovat take male deti. Takze Saska tam bojovala o sto sest 😀
takze cena je celkom ok, za 20 aj s objednanim...
Toho otca nebudem riesit, asi by som len nadavala a to by ti urcite nepomohlo,,,

A oslava jasne, dame taku internetovu na dialku 😀

diapozitiv01
30. okt 2009

Bambi,
privitanie bolo super /vyhrala som 2:1 😀/ 😀 ,
Konecne som doma, sa tesim, velmi mi chybal,,,

sasulec
30. okt 2009

no,ved my sme skusali vsetko mozne,3ja sme mali co robit 😕
ale ked sme stali uz vo dverach,ked sme odchadzali,posielala dokimu pusu,davala papa,no cela mama, nedokaze sa dlho hnevat 😉 😉 😉

diapozitiv01
30. okt 2009

no vidis, nakoniec budu spolu kamarati 🙂
Takze za pol roka idete zase k nemu?
ako to tam vyzeralo??

sasulec
30. okt 2009

pekne,vsetko take nove,sestricky milunke,mala sa im lubila,neboli nervozne,ako podaktore byvaju 😒
teda nie na kramaroch,ale stretla som sa s nervoznym dokim na pohotovosti,lebo tam mala tiez vystrajala a nasa sestricka u kardio tu v nr ma tiez raz zvozila,lebo mala plakala a nemala som cumlik po ruke..tak sory,namam 6 ruk ako Flip z Maaaaji 😕 😅 😝 😀

diapozitiv01
30. okt 2009

je to sukromne centrum takze to ma byt na urovni, vsak si zato doplacas 😉 . len by skusili byt nervozne,,, Kolko si bola vo vnutri? aj si cakala?
Nemas 6 ruk, ja ze to maminam normalne narastie pri porode 🙂

sasulec
30. okt 2009

no,vlastne hej,dorastu,len niekedy ani to nestaci 😝
necakala som dlho,pretoze som bola objednana na 13. a vo vnutri sme boli dlhsie,no malu pysnu princeznu sme ukecavali 😅 😀 😀 😀

diapozitiv01
30. okt 2009

tak 3 na jedno baby je dost,
aj my ked sme robili rontgen nasej hafane tak sme ju 3 drzali 😀 .
No niektore veci proste detom nevysvetlis, lebo to este nechapu..Ale hlavne ze Holan ma trpezlivost,,, takze odporucas? 🙂

bambi09
30. okt 2009

sasu,aj ja som zažila kadečo v inej kardio-ambulancii 😒 😒 😒 ale už neriešim,teraz je to ok 🙂 😉

sasulec
30. okt 2009

Dia hej a steb,teda pevne verim,bude mat vacsiu radost,snad nebudes az tak kopkat 😅 😀 😀 😀
Bambi,tak veru,ale dnes bolo fajn nad ocakavanie,bo som tam sla z malou dusickou,predsa chlap nema tolko trpezlivosti,ale dalo sa..
aj ked urcite si vydychol,ked sme zabuchli dvere..
ale mala sa s nim pekne rozlucila..tie bozteky co mu od samej radosti,ze uz ideme prec, poposielala 😉 😅 😅 😅

sasulec
30. okt 2009

uf tie moje chyby,pisala som rychlo,lebo lietam z temy do temy 😉

bambi09
30. okt 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty lietačka 😀 😀 😀

diapozitiv01
30. okt 2009

Sasu,
hlavna vec ze ste tam zase vitani 🙂 . si mu aj rozpravala ako ste dopadli v kardiocentre,??

sasulec
30. okt 2009

ficim na ,,naturelach,, bambi 😝 😀 😀 😀
hej hej pytal sa Dia,ze kto nas vysetroval a ze odchylky mozu byt,nakolko mala ,,nespolupracovala,, 😅

sasulec
30. okt 2009

Dius sme vitane..asi tak ze..pridite,len nie tak casto 😅 😅 😅

diapozitiv01
30. okt 2009

🙂 Babulky idem uz do hajan, pozeram uz len tak jednym ockom.
Dobru nocku mojim srdieckam 🙂

sasulec
30. okt 2009

dobru noc Diuska a dobre moc ako sa vravi 😅 😝 😝 😀 😀

bambi09
30. okt 2009

diuš,dobrú nocku a dobiehajte zameškané 🙂 🙂 😉 sasu má absťák-bola bez koňa,chápeš?? 😀 😀 😀

sasulec
30. okt 2009

bambi,mam jasno 😉
tebe sa este nechce? 😉

sasulec
30. okt 2009

no,pojdem aj ja,zajtra tu nebudem,ideme na hroby do Trencina,odtial su nasi 😉
potom porodinkujeme a v nedelu navecer sa vidime,hm?
Budete nam chybat,srdiecka nase zlate 😢
bru 😔 😔 😔

bambi09
30. okt 2009

sasuli,tak šťastnú cestu aj návrat,tešíme sa na vás v nedeľu 😵 😵 😵

suyama
31. okt 2009

dobre ranko srdiecka 🙂
sasuli super, ze to uz mate za sebou s pozitivnymi vysledkamni, mala je ina herecka 😉
my sme boli v stvrtok v kardio nemocnici, kde bude Oliverko operovany, ukazali nam uplne vsetko, deticky pred operaciou, bolo ich tam ale 15, rozneho veku a dost novorodeniatok a potom nam ukazali aj intenzivku, deticky po operacii, tam ich bolo tiez ale 12 a kazde malo pri sebe jednu sestricku a rodicia mozu byt nonstop pri svojom dietatku, pre mna ako tehotnu, precitlivelu zenu,to bolo dost nartocne vidiet, aj slzy mi vyhrkli, ukazali nam mesacne babo, malo den po operacii, este stale spinkalo v narkoze, ale uz ho zacinali prebudzat, tak sermovalo ruckami, zapojene na tych vsemoznych monitoroch, s vyvodmi a tribkami po celom malickom telicku, na nosteku pripojeny ventilator, no sila, tak teraz si viem aspon predstavit, co nas caka a neminie.
Takze ked sa Olivko narodi, tak ako nas prepustia z nemocnice, tak ideme rovno do tejto nemocnice na poriadnu kontrolu srdiecka a podla toho uvidie ako budeme postupovat.
Prajem vam krasny vikend 🙂
dia dnes urcite zapalim sviecku aj za Maximka..

macka01
31. okt 2009

ahojte,dia tak si domka,no je to hrozne vidieť tie miminečka chore na tých prístrojoch,ale na druhej strane,je to jediný spôsob,ako ich zachrániť.Výhoda je to,že si nič nebuú pamätať,nemaju z toho asi žiadnu traumu.čo ba som dala za to,keby to aj tej našej pomohlo,hlavne teraz,v ten dušičkovký čas to na človeka dolieha ešte viac ako inokedy.Chlapci tak neako tiež ln o sestričke hovoria 😢 😢

diapozitiv01
31. okt 2009

Ahojte srdiecka 🙂
Suy, verim ze to muselo byt velmi narocne na psychiku, ja by som sa tiez rozplakala, ale neboj Oliverko ti ukaze ako vie bojovat, ako chce zit, hlavne nech je porod ok a nech nerodite predcasne ako my.. a vlastne uz ste nas predbehli, Maximko nakukol na tento svet uz v 34t.,
Uz sa ti to krati, sa neviem dockat na tvoje spravy a nejake fotecky Oliverka 😉
asi budeme zajtra vsetci rozcestovany, mi ideme tiez na hroby .. A na vecer ideme na hrobcek nasej lasocky Maximka..
Dakujem za spomienku,,, 😔

sasulec
31. okt 2009

ahojte srdiecka,tak nakukam na vas,mam zicnuty notebook 😉
Bambi,dakujem 😉
vsetkym vam prajem stastnu cestu a este stastnejsi navrat.. 😉
za Maximka zapalim zajtra sviecocku 😔 😔 😔

diapozitiv01
31. okt 2009

Sasu,
ty si teda vynaliezava 😀 , co robi nasa mala milovnicka Dr. Holana?? 🙂