Hormonálna nerovnováha

natasha2604
12. júl 2023

Zdravím,
Chtěla bych se zeptat v 17 nacti mi byl zobratý levy vejcovod, s pritelem se snažíme o miminko už skoro 4 roky..netlačíme na to ja se snažím na to nemyslet, no riešila som to s doktorom, pritel je v poradku jen me bylo zjisteno že mám víc mužských hormonou než ženských a to iba skrz te operace. Rekl mi že jedine antikoncepcie ale s tou mám dosť veľké problémy, tak se chci zeptat jestli máte naka s tým zkusenosti čo by mi tak mohlo pomoct.. moc moc dekuji za odpovedi a přejí hezky den

gejb
12. júl 2023

@natasha2604 prevaha mužských hormón je jedným z príznakov PCOS. Býva vtedy aj problém s plodnosti. To gynekolog vylúčil?

natasha2604
autor
12. júl 2023

@gejb o tomhle mi vubec doktor nerekl, a dá se s tým neco delat ? No asi zmením doktora🙈🙈

gejb
12. júl 2023

@natasha2604 skus si o tom niečo pozrieť, ja som mala podozrenie na pcos, ktoré sa našťastie nepotvrdilo takže to nemám naštudovane. Každopádne 4 roky je dosť dlhá doba na snaženie sa o babo. Toto sa rieši tak po roku-dvoch a nasadenie antikoncepcie asi nie je spôsob ako sa dopracovať k bábätku 🙈

janetinka27
12. júl 2023

@natasha2604 ahoj, treba zistit, ci u teba prebieha ovulacia. na to sluzi hormonalny profil. dr ti zmeria napriklad estradiol, neskor v cykle aj progesteron. mavas cykly pravidelne? ake su dlhe? aj podla odpovedi na tieto otazky by mal gynekolog sledovat, kedy je spravny termin na odbery na hormonalny profil.

natasha2604
autor
12. júl 2023

Práve ze menstruaci už mám v pohode a to jen ze jsem si dokázala nak nastaviť stravu a od te doby každý mesic max 3 dny zpozdeni jinac cyklus mávam tak 5-6dni

natasha2604
autor
12. júl 2023

@gejb dekuji moc no slysela jsem že na to pomáha včelí materská kasicka ale nejsem si jista skrz toho že celkovo na včelí mám alergií

gejb
12. júl 2023

@natasha2604 skus si zistiť či mávaš ovulaciu lebo to je najhlavnejšie pre otehotnenie. Povie ti to doktor podľa krvi alebo si môžeš robiť aj ovulacne testy.

wejuska7910
12. júl 2023

Urcite zmen dr.a pri pco nema zmysel robit ovulacne testy.tiez mam pco.sla by som do car kde ta budu sledovat vsetko ti vysvetlia a budu to riesit ☺️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre