Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

ziarcanka
14. mar 2012

@casperko07 Hurá 😀 😀 😀 😀 😀 , tak si to pekne užívajte 🙂

ewana73
14. mar 2012

@casperko07 straasne sa tesime s vami 🙂 ,nech sa luky rychlo zotavi aby mohol ist vonku santit,ved je tu uz konecne jar 😉

mamkamarketa
14. mar 2012

omlouvam se za vstup do diskuze.
mam 3leteho syna, vcera sme byli u mudr. (kontrola po angine) zjistila mu arytmii a selest na srdicku. jsem z toho uplne spatna. co jsem si na netu vycetla, selest nic zavazneho neni,ale nic o srdecni arytmii u deti jsem nenasla. prosim nemate nekdo zkusenost?
dala jsem mu ruku na hrudnicek a i sama jsem citila,ze srdicko busi nepravidelne 😢 ☹ 😔

mrskalianka
14. mar 2012

@casperko07 Najlepšia správa za posledné dni, velmi sa teším a Lukáškovi želám rýchle zotavovanie 🙂.

cherub
14. mar 2012

@casperka07 No sláva, že jste domaaaa, to je báječná zpráva. Jak dlouho nakonec ten nedobrovolný pobyt trval? 😖 ale už je to za váma, teď bude jen a jen dobře 😵

@mamkamarketa ahojky, co se týče arytmie neporadím, ale třeba šelestí to začalo i u nás 😖 Vždy se objevila při nemocech, ve zdraví slyšet nebyla, později se přišlo na to, že jedině když je malá schoulená v klubíčku, tak jde slyšet i když je zdravá...
Určitě by vás dr. měla poslat na kardiologii, pokud vám nedala žádanku hned, tak si pro ni běž. Třeba to není nic, třeba i ta arytmie byla způsobená zátěží z angíny, léky... ale nikdy není od věci mít 100% jistotu od odborníka 😅

mamkamarketa
14. mar 2012

@cherub ahoj,dekuju za odpoved. pamatuju si te z jine diskuze-rikala si,ze vas ceka operace srdicka,vid?
zadanku mam,zitra nas ceka ekg a echo. nebudu lhat jsem uplne vystresovana a nemyslim na nic jineho. 😔
jen vubec nevim co si o tom mam myslet. jsou mu 3 a ctvrt a nikdo si toho drive nevsiml? 😨 nebo po te angine,no tak to by taky zrovna nebyla vyhra ☹

cherub
14. mar 2012

@mamkamarketa naprosto vím, jak se cítítš, já šla sice poprvý naprosto v klidu, protože sama jsem měla šelest a sama vymizela a všichni mi říkali, že o nic nejde... a když mi po hodině vyšetřování dr. řekl, že jde o srdeční vadu, tak jsem nebyla schopná ani poděkovat a rozloučit se... složila jsem se až doma.

Naši malé se na to přišlo ve 3 letech... od 2.5r kdy začala častěji marodit začala mudr. slýchávat i šelístku a tak si nás hlídala a zjistila, že je to při každé nemoci horší a horší, takže nás poslala na kardio, kde vyšetření proběhlo v jejich 3 letech. Tam i našli slyšitelnou šelest v té zkroucené poloze. Jde o dírku mezi síněmi, tzv. defekt septa síní...

budu vám držet pěsti, ať to nic není 😔

mamkamarketa
14. mar 2012

@cherub on je prave,taky porad nemocny,ale bud to nemel,nebo se na to prislo az ted. i kdyz si myslim,ze na 3lete by si toho vsimla mudra. je celkem pecliva. takze to budou male operovat?
je mi uplne spatne a nechci ani myslet,kdyby mi rekli,ze jde o vadu srdicka. 😔

cherub
14. mar 2012

@mamkamarketa ono to někdy ani zjistit nejde, pokud jde vyloženě o tuhle vadu - dirku... mojí švagrové na to přišli až ve 25ti letech, kdy si prodělala slabou mrtvičku a při sérii vyšetření se zjistila srdeční vada 🤐

Malá (ale ta starší) bude operována nejpouzději do nástupu do školy, což je příští září. Nicméně musím příští březen do práce a chci aby to bylo za náma už v tu dobu, takže budu apelovat na doktory, ať nám to nějak urychlí. Tyhle defekty se většinou dají odstranit katetrizačně, pokud se k tomu nepřidruží ještě nějaká jiná vada, ale zrovna Nikča má tu dírku na naprosto pitomým místě a katetrizačně to nelze, takže nás čeká klasický chirurgický zákrok 😝 😝 😝

mamkamarketa
14. mar 2012

@cherub 😨 jako operace s otevrenym hrudnikem? 😔 a vidis na maly,ze ji to nejak omezuje? jako ze se zadychava? tomas se zadychava,ale do ted jsem to prikladala nosni madli (ma ji extreme zvetsenou a ceka nas operace)moc nedycha nosem,pac moc mu to nejde,takze dycha pusinkou

cherub
14. mar 2012

@mamkamarketa jj, s otevřeným hrudníčkem 😒 už nám to potvrdili dva různí kardiologové, tak ani nedoufám, že v Praze by měli jiný názor... tam se ale dostaneme až tak po prázdninách...

S malou je to sožitý, ona je od maličká jiná, je drobná, extrémně klidná, její běh je jak rychlá chůze běžných dětí, často si stěžuje, že je unavená atd... napřed nám všichni říkali, že je to tím srdíčkem, že prostě nestíhá, jenže pak se ji ještě ke všemu zjistila celiakie a tak to zase všichni svádí na ni 😅 ta taky bere energii a tak 😀 Ale dietu dněco přes půl roku a až na začátky, kdy byla fakt jak vyměněná, energická atd. se nic nezměnilo. Teď už je zase taková ta hromádka kostí, co nesnáší fyzickou aktivitu a nerada běhá 😅

mamkamarketa
14. mar 2012

@cherub chudinka mala 😔 a kam jdete do motola? motol ma pry jednu z nejlepsich detskych kardio na svete

cherub
14. mar 2012

@mamkamarketa jj motol, jediná dětská nemocnice v čr a opravdu slyším jen samou chválu na tamnější lékaře 😵

mamkamarketa
14. mar 2012

@cherub budu moc drzet palce 😵

cherub
14. mar 2012

@mamkamarketa děkuju, my vám též, dejte hlavně vědět, věřím, že to bude dobré 😉

mamkamarketa
14. mar 2012

@cherub dekuju. ja taky doufam. zitra urcite napisu!

ziarcanka
14. mar 2012

@mamkamarketa Ahoj, vitaj, zajtra držíme palčeky, nech to nie je nič vážne.

mamkamarketa
14. mar 2012

@ziarcanka dekuju mockrat,priznam se,ze jsem z toho uplne spatna ☹

vlasticka185
15. mar 2012

@casperko07 velmi,velmi sa tesim,ze uz ste konecne domka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@katka6211 dufam,ze uz aj vy ste na ceste domov a ze Matusko je v pohode a super to zvladol 😉
@urba8 dakujem za povzbudenie a prianicko 😉

vlasticka185
15. mar 2012

@mamkamarketa takysto ta vitam v tomto fore mamiciek 🙂 drzim palceky,nech vysetrenie dopadne dobre a co sa tyka tej aritmie,tusim to riesia strojcekom na srdiecko ☹ ,ale snad vy sa tomu vyhnete ,ze to nebude az take zle 😉

vlasticka185
15. mar 2012

@mrskalianka tak to uz hej,chata v Tatrach 😉 ,uzite si vyletik 🙂

misa84
15. mar 2012

ahoj holky, obcas tady nakouknu co je noveho, mam radost ze vsechny vase pribehy nakonec maji dobry konec. vcera to byli 4 mesice co vojtiskovi prisli na vadu, tak to na me zase padlo, byl to nejhorsi den v zivote - ten okamzity prevoz do prahy a vazne obliceje lekaru.....ale vypada to, ze operace vysla definitivne dobre, takze jsem stastna 😵 @mamkamarketka mrzi me, ze se k nam pridavas, verim, ze to vsechno taky dobre dopadne, v motole jsme byli operovani i my a jsou tam opravdu spickovi! dej vedet jak dopadlo vysetreni....

katka6211
15. mar 2012

ahojte baby, tak aj my sme uz doma. no ale dlho sa neohrejeme, do dvoch mesiacov bude fontan, a este k tomu plastika plucnice, lebo je velmi zuzena 😖 ale inak musim fakt pochvalit sestricky aj doktorky, boli neskutocne mili a ochotny, tak to bolo take sprijemnenie tych neprijemnych veci 🙂

ziarcanka
15. mar 2012

@katka6211 Vitajte doma 🙂 , boli ste ešte na malých alebo už na veľkých deťoch? Ak bude operácia do dvoch mesiacov, tak to stihnete aj letnú dovolenku - klop, klop - tak držíme palčeky. 🙂

katka6211
15. mar 2012

ziarcanka boli sme este na kojeneckych izbach, ale pohoda, matus krasne spal, a ja pri nom na kresle, takze sa to dalo 🙂 no len aby sme tam aj pol leta nestravili, lebo podla toho co hovorili, tak to bude celkom narocne, a hrozi zly pooperacny priebeh 😢 tak sama som zvedava, ze co a ako bude

mrskalianka
15. mar 2012

@katka6211 Teším sa, že ste už doma 🙂. My sme mali byť dnes vo Vašich končinách Tatranských a sme doma ☹. Dávidko mal v noci vysoké teploty. Prečo hrozí zlý pooperačný priebeh? Kvôli samotnému fontanu? Nám robili teraz plastiku plúcnice, bude Vás pravdepodobne operovať primár, čo viem plastiky robí on, lebo je to náročnejšie. Neboj sa dobre to bude, v lete si už budete užívať more 🙂.

mamkamarketa
15. mar 2012

ahoj,
dekuji vsem,za prijemne privitani do diskuze 😵
dnes sme meli se synem vysetreni a selest je pry nevinna,ale echo prokazalo extrasystoly a mensi ''nedomykavost'' chlopni. pry se to zatim jen hlida...
nemate nekdo zkusenost?

misa84
16. mar 2012

@mamkamarketa nedomykavost 1.stupně ma dle našeho kardiologa většina novorozenců,jak rostou,postupně se ztrácí.vím,že tvůj chlapeček už ma tři roky,ale nebala bych se toho,navíc když se to bude hlídat.můj maličký ma nedomykavost 3.stupně a taky jsou lékaři v klidu,vzhledem k puvodni diagnóze je tohle malina,jezdíme jen na kontroly do motola.tak jsem ráda,že vám to dobře dopadlo.

andrea3772
16. mar 2012

@mamkamarketa Ahoj 🙂 My sa liečime na srdiečko skoro rok.Na začiatku nám udávali nedomýkavosť II.až III.stupňa,teraz v rámci liečby máme "len" I.stupeň,takže pomohlo nám to.Držím palce aby to bolo len a len dobré 😉

mrskalianka
16. mar 2012

Baby jednokomorových detičiek.... Všimli ste si, že tu nie je žiadna maminka z CZ? Oni tam takto srdiečka neoperujú?