Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

sicinka
16. mar 2010

No právě že né, v okolí stejně staré mimčo není. Nicméně šelest už mu našli - proto jdeme na vyšetření na kardiologii. Je to už tento pátek - asi ho tam paní doktorce plácnu na podlahu a nechám ho předvést jak leze a funí u toho. Na jednu stranu proti tomu ležení a převalování to asi opravdu námaha je, jen mě překvapuje že dýchá jak pes 🙂 Jinak když mi poprvé řekli šelest, tak si říkám těch mám a žiju 🙂 ale když se nejedná o mě, ale o prcka tak jsem nějaká přecitlivělá. V pátek dám vědět co našli.

blue04
16. mar 2010

do piatku nie je daleko,tak ho predved pri lozeni a budete vediet viac.....selest je nic,to nemoze sposobit take udychavanie 😒
drzim palce nech je to len nejaka drobnucka chybicka 😉

mcoya
17. mar 2010

Ahojte maminky, tak pozeram, ze ste sa tu rozpisali. Mali ste temu ockovanie. To je asi stale tak 50 na 50 co sa tyka nazorov. Ja sa tiez bojim kazdeho ockovania, ci nejaku neplechu neprinesie, ale zasa na druhej strane si myslim, ze to k niecomu je, inak by to snad nedavali, ved hadam nebudu hazardovat s detickami. 😉

Lusilia ja som tiez uvazovala nad ockovanim proti kliestom, ale asi az ked bude mat drobec tak 3 roky, lebo naozaj teraz je tych ockovani na tie deturence dost. Ja som este dala na odporucanie kardiologicky zaockovat aj proti ovcim kiahnam. Tie klieste su ale vsade uz aj okolo sidliska na trave, takze istota je istota, lebo pozname jedneho znameho, co mu to teda riadnu celozivotnu sarapatu narobilo. A to take nevinne zbieranie hub v lese vyzeralo. A mozno sa dame proti tym kliestom zaockovat aj my, ved sa budeme nahanat po trave a do lesa na vylety chodit. A uz vobec neplati ze vo vysokych horach, alebo v ihlicnatych lesoch nie su, ako to byvalo kedysi.

Misicka, dufam, ze to teda budete mat tento tyzden bez problemov za sebou a buduci sa uz budete tesit z malinkej doma. Drzte sa, zvladnete to.

Sicinka, ja som tiez na maleho dost precitlivela, takze Ta chapem. Dokonca ked sa mi zdalo, ze v 6 mesiacoch mu uteka ocko (neutekalo mu, len sa ucil ostrit 🙂) som bola uplne na nervy a pritom ja sama nosim okuliare od malicka. Ale ved aj ked mu brali krv a plakal, tak som chcela, aby radsej zobrali mne a jeho netrapili, proste sme maminky a mame strach o deticky a tak to bude uz stale. 😉
To udychavanie neviem, mne sa tiez niekedy zda, ze je maly zadychany, ale ked beha po byte alebo sa za niecim natahuje, alebo robi akrobaticke kusky na sedacke, tak sa ukludnujem, ze je maly a ze ja by som sa pri tom tiez zadychala. Ono aj to lozenie, ked si zoberies kolko pohybu tam to malicke baby musi spravit, nie je to zasa len tak. Ale ved uvidite, no kym neomodrieva, nemalo by to byt nic vazne.

mcoya
17. mar 2010

Babule a neviete nahodou, kedy sa uz chysta oteplit? 🙂 Maleho, ked spi vonku mam este stale vo fusaku a potom ho vyberam uplne spoteneho, ale zase len tak do deky zabalit sa mi zda malo. Ked je pod mrakom je zima. 😒

sasulec
19. mar 2010

ahoojte,tak mame novu verziu,co na nu vravite?
mcoya,ja nemam uz davno fusak,odkedy bolo + 10 potom sme nechodili 2 tyzdne von a teraz uz tiez nedavam,lebo treba aj otuzovat troska.. 😉

sasulec
20. mar 2010

ajojte,tu nikoho? ja som sa dosla pochvalit,ze som dnes podctivo zahradku opatrila,nech mame kraasnu na 1. jarny dnik 😅
Tak zajtra peknu nedelu a krasny 1. jarny dnicek 😉 😉 😉

macka01
20. mar 2010

ahojte,no tak naša záhradka vyzerá ešte ako zamrznutá mesačná krajina,všetko je ešte pod snehom.Ale už sa to pomaly roztápa.Aspoň cesty su už normálne.No snád zime nadobro odzvonilo 😉 Tento rok sa mi zdala neskutočne dlhá.No a pomaly aby som začala zhadzovať do plaviek 😀

blue04
20. mar 2010

sasulec...no neviem ci sa mi nova verzia paci...budem si musiet zvyknut 😒

macka01
21. mar 2010

presne,je to o tom zvyknutí si.Strecha takto fičí už dávno,najskôr sa mi zdala taká fádna,ale teraz má aj prednosti 😉

misicka455
21. mar 2010

Ahojky holky, tak hurá už máme po katetrizaci a angioplastice.Na sál nás braly už ve středu hnedka ráno. Nejhořší tři hodiny čekání fuj fuj. Ale když malou dovezly na JIP a já voděla, že se hejbe tak jsem byla štěstím bez sebe , že žije však mi slíbili , že ji probudí 😉 Sice když jsme jí viděla na těch přistrojích a stěma velkýma černýma kruhama pod očima tak to semnou málem seklo, ale jsem ráda, že to máme za sebou. Druhý den nám řekly, že se to podařilo a že jí tam tá krev proudí lépe a i gradienty měla o hodně lepší-. Večer musela dostat transfúzi jelikož přitom ztratila hodně krve. Ve čzvrtek veškerá vyšetření a v pátek nás pustily, Výsledky z katetrizace budou probírat v pondělí na konzilium tak pak nám poštou dají vědět jakej bude další postup skrz ty další srdeční vady, ale snad se to bude jen sledovat a ty operace budou až za nějaký čásek.

misicka455
21. mar 2010

Nová verze je zajimává, ale až se člověk zorientuje tak to bude dobrý 😉

misicka455
21. mar 2010

Sasulec ana co čekáte tak dlouho, napiš mi víc díky 😉

sasulec
21. mar 2010

Misicka asi preto,ze to nieje take akutne a zivotu ohrozujuce 😕
Slnecnicky hlavku hore,za slnieckom privitajme jar 😉

misicka455
21. mar 2010

Aha, tak tu vadu jen sledují a až bude hodně vadit tak půjdete na operaci? Tak mi to budeme mít s těma ostatníma vadama taky.

sasulec
21. mar 2010

No my uz mame iste,ze tento rok,lebo najlepsie je to vraj operovat medzi 2.-3. rockom,cos je tento rok 😕
drzkam palceky aj vam..cakanie je hrozne,ale aspon vdaka tejto teme nezufam nieksde sama,ale sa mozme vykecat,teda vypisat 😅

sasulec
21. mar 2010

Misi nemas nejake foto???

misicka455
21. mar 2010

Foto čeho ? Malé?

misicka455
21. mar 2010

🙂

sasulec
21. mar 2010

zlatunka je take male drobatko chrobatko 😉

sasulec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blue04
21. mar 2010

misicka..tak uz mate po?
Mala je zlatucka a je to silna bojovnicka....................
drzim vam velkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee palciskaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a nech ste uz doma.
nas to len caka a tiez ten pohlad po operacke si nechcem ani predstavit ale neda sa nic robit ☹
prajem pozitivne myslenie do zaciatku tyzdna a hlavne vela sil misicka tebe a malej 😉

mcoya
22. mar 2010

Ahojte, tak som este potrebujem trosku zorientovat na novom konikovi.
Misicka, tak uz ste aj doma, supeeer, tak to Ti tam bude hned lepsie a urcite aj malinkej, pekne si ju teraz ochranujte a mojkajte hrdinku vasu 🙂.
My sme mali vo stvrtok kriticko - zabavny den, zacalo to tym, ze sa maly vycikal mimo nocnicka, potom si pustil tak hlasno vezu, ze az zvyskol od laku, hral sa pri pracke, ja som ju potom pustila a ked sa vytapala kupelna, zistila som, ze povolil vypustny ventil na pracke, u babiny vylial plny tanier rajcinovej polievky na moje aj jeho cele oblecenie a koberec no a aby toho nebolo malo, ked sme isli domov, z vytahu na neho zacal hrozne stekat taky minipes, takze zasa sa uplne vyplasil a plakal.
No, poviem vam, nenudime sa 🙂)). Nastiastie piatok a vikendik bol skvely, tak sme si to uzili 🙂.
Jeeej a mame novinku, drobec zacal rano vstavat pred siedmou, dnes dokonca kustik po siestej, takze skoncilo nase vyspavanie do deviatej 😉

sasulec
22. mar 2010

Misi tesim sa ze ste domka,opatrujte sa 😉
Mcoya heh vitaj v klude malych neposedov.. 😉
Pekny dnik vsetkym 😉

blue04
22. mar 2010

babenky...dnes som sa osobne stretla s Diapozitiv 😀
mame velmi prijemne stretko za sebou 😀 😀 😀
Vypili sme liter vinka,napapali a pokecali a uz sme dohodli dalsie stretko....supeeeer 😒

misicka455
22. mar 2010

Ahojky holky,

my dneska byly celí den venku bylo to bezva.

Holky nezaznamenal někdo když jste se vrátily z nemocnice , že by vám dítě nejedlo? Já nekojím krmíme UM Nutrilonem a malá mi už od včera sní jen tak padesátku normálně jíme jednou tolik a je u toho děsnej řev. V klidu mi jí jen v noci když je rozespalá , ale taky sní jen tu 50 😒

misicka455
22. mar 2010
blue04
22. mar 2010

misicka....no cerstvo ste doma z nemocnice.....mozno sa potrebuje jen nabehnut a bude aj papat.pokial by nejedla uplne nic,tak to je ine..............moc si nepamatam ako bol Jack po operacii s jedenim,ale jedno viem,ze teraz neje vobec.Porcie su velke ako 10 mesacne dieta a pije stale vela mlieka 😉

sasulec
22. mar 2010

jeeej tak vy ste sa stretli? supiis,niekedy dame stretko aj vsetky,hmm 😀
misi,chcela som pridat hlas,ale stale ma to vyhadzuje a nechce ma to zaregistrovat,tak neviem 😒
no idem ja do hajan,ja len na skok som kukuci 😉 bruuu 😔

sasulec
22. mar 2010

ma napadlo ci to nieje mozne len v ramci CR,hm asi,skooda 😒
tak pa bruu

blue04
23. mar 2010

Ani mne to neslo,tak asi my zo SVK nemozme hlasovat 😒