Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

blue04
19. máj 2010

myslim ze na mna prisla depka......................mam dost cakania,nemozeme booknut ani len dovolenku....cakat,cakat,cakat................nechcem uz cakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat ☹

sasulec
19. máj 2010

ahojte srdiecka,v prvom rade chcem povzbudit babulky ktorym sa blizia operacie a vysetrenia,nebojkajte ved na vas tak silno myslim,ze to musi dobre dopadnut ziadne ine moznosti si ani nepripustame,mame takych bojovnickov,ze ked sme to dotiahli az tak daleko tak to musime dotiahnut az do STASTNEHO konca a berte to tak,ze pride den ked si budeme len spominat na horsie obdobie - skusky,ale za to mame velky naskok pred inymi a budeme odolnejsie v buducnosti 😔
A teraz sa chceme pochvalkat,my uz 2 tyzdne pekne cikame do nocnika a cely den je bez plienky,krasne to zvlaadame,dokonca sme mali aj po noci suchu plienku,no dnes sme mali ciknute,ale ved no ,,ani mravcek nemoze mat vsetko,,ako povedal Ferdo marvec 😅

blue04
19. máj 2010

dievcence moje.mame termin na 9 juna..........ja sa zblaznim z toho cakania............

sasulec...velmi dobreee,len tak dalej 😉

mcoya
19. máj 2010

ahojte,
sasu, tak to je sikulka, my mame nocnik len tak na posedenie, ale este sa nam don nepodarilo nic spravit 🙂.

Blue, to je o chvilku, ved ten cas leti hrozne a potom sa mozes tesit, ze budete mat uz krasne leto 😉 /

Babule, co poviete na Liptov? Mne sa tam velmi paci a je to tak viac menej v strede SVK. 😎

sasulec
19. máj 2010

mc hod nejaku konkretnu chatu..hm?
dakujeme za pochvalku 😔

gudulo
19. máj 2010

sasu, sikulku mas doma 🙂

sasulec
20. máj 2010

ahoj baby,tak ako s tou chatou???
Dakujeme za pochvalku 😔 🙂

blue04
20. máj 2010

a co tak pobyt tu? nedame si babsku jazdu? 😀
http://www.herkules.sk/verbal/baracka-sladky-re...

blue04
20. máj 2010

pozrite.......tuto robia doslovne "babsku jazdu" hihihhi

http://www.herkules.sk/verbal/aqua-trencianske/

mirulienka
20. máj 2010

caute srdiecka 😉

... a je vam jasne, ze na takychto pobytoch budeme rusit vekovy priemer ubytovanych.....

ja sa dost prisposobim 🙂 doma som uz oznamila, ze sa to zvrtlo na babsku jazdu. po prvom osiali bol trocha smutny, ale on to zvladne 🙂

mirulienka
20. máj 2010

...ale kebyze berieme komplet rodiny, nie som proti 😉

sasulec
21. máj 2010

ajojte,mne je to tiez jedno,blue a ten herkules,ze by tam daky bol? mmhmm 😀 chichi
inak mne bude tiez smutno za malou ☹ ,nevezmeme aspon deti? 😕 alebo sak ja sa prisposobim.. 😔

blue04
21. máj 2010

dievcence.........kazda si napiste svoj nazor..kto chce co robit...kto chce kam ist...a aky pobyt chce....ci uz wellnes,relax,chata,deti,chlapy,herkules alebo superman....potom dohotneme termin 🙂
tak kto chce ist....prosim piste 🙂

misicka455
21. máj 2010

Ahojky holky, asi takovej blbej dotaz , ale co jste dávaly doktorům za operaci a jestly jste vůbec dávaly? Kámoška mě včera normálně dala brouka do hlavy, že jestly mám připravenou obálku pro doktory jsem na ní hleděla 😲 a že prý na to ty doktoři vyloženě čekaj. Peníze jim dávat nechci ani na to nemám i když kyby se mě někdo zeptal co bych dala za zdravou Verču tak bych řekla vše co mám. Ale zase nevím zda flaška či bonboněra nená za takovou náročnou operaci málo. Poradtě a napište své názory . díky

sasulec
21. máj 2010

Misi peniaze v obalke by mohli zobrat aj ako uplatok a to je trestne, a to hadam nechceme 🤐 , ale tak zaujmalo by ma to,ci niekto daval nieco po operacii,dobry dotaz 😕 😅

gudulo
21. máj 2010

ahojte, ja sa priznam, nedali sme nic, mam na tuto vec svoj nazor
a co sa tyka stretavky, tak by to bolo super, no ci sa dohodneme na wellense, alebo s detmi, hadam sa nejako dohodneme, len neviem ci na vybavovanie nie je uz trosku neskoro - co sa tyka chat - teda zalezalo by, kolko by nas slo

blue04
21. máj 2010

jednoznacne som proti obalkam...myslim,ze su za svoju pracu plateny a nase deticky su operovane nemocnicami dotovane statom alebo prispevkom......mne tak isto nikto nedal peniaze do obalky za moju vykonanu pracu....a ano,pridavam sa k sasu...je to trestne 😕

co sa tyka stretavky...ja som za wellnes......trochu si oddychnut od kolobehu.....

misicka455
21. máj 2010

Holky já bych obálku taky nedala jen vyloženě třeba kdyby si o to ten doktor řekl. To bych pak třeba měla strach , že kdybych ju nedala tak by se tak naplno nemusel věnovat té operaci. Poprvé jsme taky nic nedávala a to bylo tím, že doteďka ani nevím kdo ji operoval dojely jsme až skoro deset dní po operaci. Tak uvidíme domluvím se s manželem a třeba jen jako poděkovaní třeba koupily nějakou lepší kávu či co 😉

Škoda , že nejsme někde poblíž slovenskapřidaly by jsme se ke srazíku. Koukám, že jsem snad asi jediná na koňikovi z ČR kdo má problémi se srdíčkem.

mcoya
21. máj 2010

Ahojte babulky,

nasla som hotel priatelsky k detom, pozrite sa
http://www.hotel-terchova.sk/index.php/deti-v-h...

Ja som osobne za to zobrat aj deticky. Ja ani neviem, akoby vecer zaspal Adamko bezomna a ja bez neho. No a kojime sa. Sice by som uz chcela aj prestat, ale ked jemu to mliecko tak chut iii. 🙂 A keby som ho nezobrala, tak aj tak stale na neho myslim a som na telefone. 😉 A s detmi je velka sranda, ja som rozhodne za deti.
Co sa tyka muzikov je to na zvazenie. Na jednej strane by sa tam mohli s detmi hrat a my baby by sme si mohli ist wellnesovat, masazovat a pod. Na druhej strane by to mohli skoncit tak, ze sa budeme rodinkovat a budeme behat aj okolo deti aj chlapov 😀 . Takze k muzikom sa vyjadrit neviem presne, ale deti urcite. 😉

"uplatky" sme nedavali, ale ked som tam bola s mamickami a rozpravali sme sa na tuto temu, tak vraveli, ze ti doktori si to aj tak nezoberu a vravia, ze ked tak, tak ze sa to ma dat na nadaciu dkc.
No minule, ked sme isli s malym na kontrolu som si vsimla, ze doktorka tam mala take darcekove tasky plnene bombonierami, cajmi a proste blbostami. Mne osobne to pride trapne jej dat bombonieru za 5-10 euro, aby sa nahodou neurazila, ze ju chcem niecim takym "nicim" podplatit, ale stretla som sa aj s takym nazorom, ze niektori lekari na nieco vzdy cakaju.

sasulec
21. máj 2010

mcoya no to je zaujmave,velmi sa mi to paci tak som zvedava co na to babule povedia 😕 😅 😵

misicka455
21. máj 2010

Tak my dneska vyzkoušely poprvé kašičku a docela šmakovala, ale snědla tak 30ml, ale na poprvé dobrý ne? 😉

sasulec
21. máj 2010

Misi mnam mne to mala velmi nechcela,ale nechapem preco,ved to je tak dooobree 😝
Neboj zajtra spapka 50 a pozajtra 100vecku 😀 😵

misicka455
21. máj 2010

jo jo už aby to bylo 😀 😀 😀

sasulec
21. máj 2010

neboj sak potom bude cvalik riadny,chi a napadlo ma, ze si spominala ze mas starost koli tomu,ze mala nepribera ale na Fb mi pripadala cvalik,teda tusim ani moja nebola taka.. 😕

mirulienka
21. máj 2010

heeeeeej, aj mne poslite kontakty na fb........................ ja tam sice nemam ziadne foto :-O, ale rada si pozriem vas 😀

no a my sme tiez nedavali bubaky, bo mi to tiez pride trestne a ani by som to nevedela, ale poslali sme do nadacie DKC. nejde to sice priamo na platy lekarov ale napr. na ich skolenia v zahranici a tomu sa urcite potesia 🙂 a my tiez chceme mat vzdelanych super-lekarov, ktori pomahaju nasim deturencom...

misicka455
22. máj 2010

Jo jo malá nejí a nepřibíráono ty fotky trochu klamou má teďka 5 kilo což je docela málo 😒

mirulienka
22. máj 2010

misicka, ale 30 kasicky na prvy krat je super! ved ona este len zacina... ona si musi zvykat na ine chute a este nevie pracovat s jazyckom 😀 oni su pri tom take smiesne 😀 😀 😀
ja davam terezke uz skoro tri tyzdne prikrmy, ale este stale to nevie... 😉 a obcas vyludi ze "bleeee" a hodi xicht. vtedy je taka smiesna 😀 😀 😀

sasulec
22. máj 2010

ajojte,tak ak sa mi podari pohladam foto malej ked jedla 1x milacika,tie guce za usami co mala..chi chi 😀