Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

maxiberuska
12. nov 2010

@mirulienka ano chystam, už sme sa o tom bavili, určite si vybavim echo, robia to v Blave, ideme s malym na kontrolu v januári,tak si to chcem zistit a este aj na plodovu vodu, lebo mam už 35 r.Maly ma ten hrudník od operácie, museli ho 2x otvarat, lebo mal komplikacie , tak preto a rastom, ako sa vytahoval, je to viac vidiet

blue04
12. nov 2010

@maxiberuska mojho syna otvarali 3x na hrudi a tiez ho ma trosky vykruteny ale nie je to nejako velmi viditelne,skoro az vobec...samozrejme ja to vidim ale bez upozornenia by si to nikto nevsimol.to mi je luto,ze tvojmu synovi sa hrud nezrastla do povodneho stavu.....je to nejake strasne???? Moj Jack ma neasimetricku hlavu od narodenia a moc to uz neriesim,lebo som rada ze je tu s nami 😉

maxiberuska
12. nov 2010

@blue04 uvidime, este sa to da zlepsit, len ho musim nahanat do toho

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska no vsimla som si, ze pises uz v julovkach, no mne podla ultrazvuku to tiez vychadza na jul, ale predpokladam, ze porodim aj tak skor....a inak na tie sona je dobry Holan 😉
A teda co sa tyka chorob, tak bol syncek aj chorlavy, ci nie?

@blue04 jej, tak velmi drzim palce, nech je vsetko ok, som teda zvedava a tesim sa na dobre spravy 😉

mirulienka
12. nov 2010

@maxiberuska aj terezka mala komplikacie, takze tiez museli druhy krat otvarat a samozrejme, ze ho nema taky krasny gulaty, ako jej kamosky... nema ho nejako skaredy, ale ani na vystavu 😀
zevraj malym babatkam pri operaciach strihaju hrudnu kost, kedze vtedy este nie je taka tvrda, ako u starsich, a asi ked sa narusi viackrat, tak uz ma problem sa dostat do povodnej formy... ozaj, a davidkovi ju museli tiez po druhy krat zdrotovat?? lebo nam tam prave ten drotik skaredo sarapati... 😒

@blue04 inak som si vobec nevsimla na jackovych fotkach, ze by mal inu hlavu 😉 🙂 asi sa vie dobre natocit pred fotakom 😀 model jeden 😎

mirulienka
12. nov 2010

baby, @lusilia, @mcoya, a uz ste objednane k dr.holanovi??? som zvedava na vase dojmy 🙂 tak potom piste!!

maxiberuska
12. nov 2010

@mirulienka ano ma to zadrotovane, aj mu trčal von, ale potom sa nejako stratil

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia a ty nepojdes na to vysetrenie echa?nevies, v ktorom tyždni sa to robí?

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia bol casto chory, amla som matersku do 5 rokov s nim, aj v školke bol stale cjhry, teraz drži, chvala bohu, ale je aj alergik, tak ma lieky na imunitu

lusilia
12. nov 2010

@mirulienka mcoya je, ja este nie, v podstate mam este cas, lebo podla utz som len 8tt a k nemu, ze sa chodi az v 20tt, ale niekde som citala, ze sa chodi uz aj v 12tt tak uvidime najprv co mi povie moj gynekolog.
@maxiberuska no neviem co mas presne na mysli, ale viem, ze tento Dr.Holan sa specializuje na srdiecka.

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia myslim v tehotenstve, že pozrie na babatko, este než sa narodi

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska no, vsak aj ja budem musiet mat asi maleho doma az do skoly, aj ked on sa docela s chorobami drzi, ale to je asi len zatial.
@blue04 ani ja som si na Jackovi nevsimla tu asimetriu, inak aj nas Alanko ma tu hlavicku asimetricku, ale tiez si to clovek asi vsimne az ked sa nanho zahladi.

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska no vsak to je ono, on robi tu prenatalnu starostlivost.

mirulienka
12. nov 2010

@maxiberuska fuuha, a to mu trcal po operacii alebo sa neskor prepichol?? zevraj sa to moze stat a mna to dost desi... ved to musi boliet, nie??? 😅 brrrrrrr

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia už som si na nete nasla toho holana, robi sa to aj v prvom, aj druhom, aj tretom trimestr,.ak ta doporuci gynekolog, alebo detsky kardiolog, hradi to poistovna, ale to by nevadilo, takže sa to da zistit

maxiberuska
12. nov 2010

@mirulienka trcal, taky kusok, neskor sa vstrebal asi..

lusilia
12. nov 2010

Baby inak ja som o tych dratoch vobec nevedela, az ked nam nahodou ortopedicka dala rtg, tak to tam bolo vidiet, tak som nechapala a ma tam az styry draty a to je na hrudniku? ja som myslela, ze to je na chrbtici teda aspom na tom snimku to tak vyzera.

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia urcite pojdem , nech mam klud na duši 🙂

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska kde si to nasla? no mcoya mi pisala, ze aj s doporucenim sa plati 10eur, bez neho 90eur

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia nie na hrudniku, ved tu kost ma zdratovanu

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska aha, no ja som nadtym nejak nikddy nepremyslala, ze vlastne ako sa to uceluje, no a tie draty tam budu navzdy?

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska aaa, super link, dakujem, ja som pozerala len na stranke mediferi, lebo neviem ci este robi aj na kramaroch.

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia neviem, možno časom zmiznu, ako aj nite su, že sa rozpadnu, ked šiju vnutro

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia pisu, že niekde pri auparku tušim

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska ano je to priamo v auparku, teda v tej vysokej budove

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia ok, dobre vediet, a komu chodite v kardiocentre

lusilia
12. nov 2010

@maxiberuska no chodili sme k Minarikovej, ale sme ju zmenili, takze pri najblizsej kontrole ideme za Pecnikovou. Na echo chodime k Tittelovi a operoval nas Nosal.

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia aj my chodime k minarikovej..aj nosal nas operoval, ale on asi každeho operuje, co som tam bola s malym vtedy 7 tyžnov, len on operoval, som povedala, keby sa mu niečo stane, neviem kto to tam bude robit..

maxiberuska
12. nov 2010

@lusilia nebola si spokojna s minarikovou? je sice niekedy taka divná, ale ja som si už zvykla