Děti s diagnózou srdíčka

ivousek
16. sep 2009

Chci se zeptat -byl tady někdo na operaci srdíčka se svým drobečkem? Napište prosím jaké byli vaše zkušenosti a jak to zvládlo vaše dítě?Malá je zařazená do programu čekajících dětí k operaci a já s manželem si samozřejmě nedokážeme představit jak to zvládneme a co nás čeká,ale také ji.Samozřejmě paní doktorka povídala jak to všechno bude probíhat před i po operaci,ale ráda bych si přečetla jak se to dá zvládnout co nejlépe a jak to zvládl Váš drobek. Předem děkuji

kvetka58
16. nov 2010

@mirulienka prosim ta vy ste to uz absovovali, myslim ockovanie sinagis, my mame ist tento piatok ale nikto nam o tom nic moc nepovedal, tak sa vyzvedam tu od vas ,ake mate vy skusenosti

selo
16. nov 2010

@blue04 inac som to ani nemyslela. presne to si zelam ja a aj vam zo srdca. Vsetkym srdieckam !

mirulienka
16. nov 2010

@kvetka58 my ideme az vo stvrtok... vcera mali ist matisekc 😉 hmmm, no mohla by sa ozvat 😉

maxiberuska
16. nov 2010

baby, nemáte niektora kontakt, alebo skusenosti s dr.Čunderlikom, čo sa tyka prenatalnej diagnostiky, dik

blue04
16. nov 2010

@selo aj ja zelam vam a vsetkym srdieckam len to naj 😵

blue04
16. nov 2010

@kvetka58 uz sa to tu spominalo vela krat,tak mozno ak nakuknes dozadu o synargis tam najdes vela 😉
my sme to podstupili a je to jedna inekcia po dobu 5 mesiacov si myslim...uz je to davno

mirulienka
16. nov 2010

@kvetka58 ty chces vediet o com to ockovanie je? alebo ako zvladaju deti?
ja som myslela, ze to druhe sa pytas... 😉

matisekc
16. nov 2010

ahojte,
az dnes sme sa vratili z blavy, ockovanie sme spojili s navstevou babkya deda 😀 no ockovanieu nasprebehlo uplne v pohode, prisli sme tam nieco po jednej a o druhej sme uz isli prec, Emka si trochu pri pichnuti poplakala, ale len sme vysli na chodbu uz vymyslala a zachvilu uz behala(ockuje sa do nohy), dalsie nas caka 13.12
kvetka58 vy ste nedostali pri liste o schvaleni o tom pokec? lebo nam prisli papiere kde o tom bolo dost popisane

katka6211
16. nov 2010

mirulienka, druhu by mal mat niekedy medzi druhym a tretim rokom, tak som aj ja zvedava, ze kedy to bude, aj ked idealne by bolo, keby uz nemusela byt ziadna...a matus ma styri chyby a idu mu robit jednokomorove srdiecko
zuzickamm my sme tam boli tak akurat asi, u nasej rajonnej sme kratko, lebo ona je aj tak z matusa doslova blba, v zivote nevidela nic podobne, a to je ta najlepsia aka u nas je 😖 😖 😖 inak kolarova sa mi pozdava, zdala sa mi dobra, uz ked sme boli v BA uplne prvy krat 🙂
kvetka58 aj my ideme na synagis v piatok 😉

mirulienka
16. nov 2010

@matisekc bolo tam viacero deticiek-cakatelov na ockovanie? a emka nemala teplotu, alebo nebola potom nejako podrazdena? terezka tiez vzdy place pri ockovani a to dost, tak toho sa obavam ☹ ozaj, a emka uz beha???
a preco vas povolali do ba, ked nie ste odtialto?? 😕

@katka6211 nam tiez hrozilo jednokomorove po troch operaciach, ale som rada, ze to poriesili lekari inak... preto, ked som citala, ze mate taketo, tak som bola zvedava na konkretnejsie chyby...

katka6211
17. nov 2010

no matusko ma defekt predsienovokomorovej priehradky kompletny, dvojvytokova prava komora, malpozicne postavenie velkych ciev, plucna stenoza, foramen ovale apertum, povedali nam, ze je to zvlastna kombinacia vad 😒 😒 😒

kvetka58
17. nov 2010

@matisekc nam zatial volala len setricka z Trencina, papiere nam zatial ziadne neprisli a kedze mame ist v piatok , tak neviem, moznoze vo stvrtok to pride 😕 😕 , inak tvoja Emka je sikovnicek, ked uz beha tak skoro 😅
ste sa tu bavili o doktorkach, tak my mame pisanu kollarovu ale venovala sa nam Goldsmidova(neviem presne ako sa pise) lenzu tu dali uz k vacsim detom a teraz nas prijmala kollarova bola aj dole s nami na echu ale spravu odovzdavala minarikova, teda ta mi ani trosku nesedi 😖 taka bezcitna.... ja mam zmiesany pocit s tych dr., inak ked sme tam boli naposledy to bolo 21.10. tak tam bol taky mlady dr. asi na praxi alebo co a ten bol strasne zlaty, velmi pozorny jednoducho keby tam ostal to by bolo super
no a este som bola pri tom ked bola minarikova mila ale nie k nam ale k druhym neviem co si o tom mysliet ale najskor znamosti alebo nieco od nich dostala 😒

estera_rabarova
17. nov 2010

Ahojte,my chodime tiez k Minarikovej, i ked netusim, ako sme sa k nej dostali, mame pisaneho Dr. Dinku. Prvykrat bola k nam priserna, az som si povedala, ze este raz a preobjenam sa k niekomu inemu. No druhykrat bola velmi zlata, akoby ju vymenili. Neviem, co si mam o tom mysliet.
blue04 velmi ma tesi, ze sa mate lepsie. Cloveka potesi, ak pocuje dobre spravy... 🙂

mirulienka
17. nov 2010

@katka6211 zda sa mi to velmi podobne nasim vadam... 😒

baby, nejako dost vas tu chodi k minarikovej 😖

@estera_rabarova dr.dinka je super... on ordinuje len pondelky... neboli ste tam nahodou iny den? mozno preto ste sa mohli dostat k niekomu inemu 😕

mcoya
18. nov 2010

Ahojte babulky, nestiham pisat, ale citam vsetko poctivo 😉 .

@maxiberuska aj ja som tehulka. 🙂 a prvorodeny Adamko ma L-TGA s inverziou komor, cize akokeby mal zrkadlovo otocenu komorovu cast srdiecka a sme bez operacie, verim, ze nebude potrebna 😉 . No, ale k terajsiemu
tehotenstvu. Ja idem k Holanovi do Auparku v 21tyzdni, uz som objednana, pojde o morfologicke sono a zameranie sa na srdiecko babatka. Citala som o nom same dobre veci a robil aj v DKC, tak som sa rozhodla ist k nemu. Inak da sa ist aj priamo do DKC na prenatalne srdiecka, ale ja kvoli spomienkam a prostrediu idem radsej k nemu. A jeho sestricka vravela, ze zrejme si ma este objedna na kontrolu v 30 tyzdni, tak uvidim. Kazdopadne verim, ze tentokrat bude uuuplene vsetko v poriadku.
Este si sa pytala na Cunderlika, tak ja som u neho bola na 3D, ked som cakala Adamka, a prave on zistil, ze drobec ma nieco so srdieckom, nasledne nas poslal este do DKC. Bol dost profesionalny, ale nic blizsie k srdiecku nam vtedy nepovedal, takze zrejme nema taku techniku a znalosti konktretne na srdiecko, nuz ale nemusim Ti pisat, v akom stave som od neho odchadzala, kedze dovtedy moja doktorka tvrdila, ze je vsetko OK. 😒 .

maxiberuska
18. nov 2010

@mcoya aha, tak teraz neviem a ty kedy ides tomu holanovi?

maxiberuska
18. nov 2010

@mcoya kedže ides az v 21 tyždni neviem, ci by sa to dalo este zobret, ja idem v 14 tyždni, ale hlavne teda to srdiečko chcem aj ked pravdepodobnost, že to bude mat aj druhe je mala

mirulienka
18. nov 2010

tak sme po ockovani... terezka si trocha poplakala, ale nebolo to az take zle nakoniec 😉 potom doma zaspala a neskor sa zobudila s velkym placom a bola dost dlhe velmi nervozna a placliva, asi ju to bolelo 😒 teraz je uz ok 😉

blue04
18. nov 2010

@mirulienka..aspon to uz mate za sebou 😉
chuda este aj zo spanku sa prebudila s placom......

mcoya
19. nov 2010

@maxiberuska mne tiez vravela gynekologicka, ze sa da spravit nejake sono aj v 12 tyzdni. Tak som volala Holanovi v tom case, ale jeho sestricka mi povedala, ze je lepsie az po tom 20-tom tyzdni. Aj to mi vravela, ze je lepsie tak medzi 21-23, ale ja idem ku svojej na poradnu v 21 tyzni, tak aby som uz mala vysledky. Ono srdiecko v 12 tyzdni ma mozno len 5mm a vraj tam su vidiet len zakladne struktury, cize tak ci tak by sa potom muselo ist aj neskor.

@mirulienka drobcek maly asi ju to fakt bolelo, ale neboj o chvilku si na to ani nespomenie 😉. Inak nasho Adamka tym Synargisom neockovali, ani o tom nikto nehovoril. A ked som sa na to pytala, tak povedali, ze to vacsinou len deticky skor narodene, prip. operovane hned po narodeni. Tak som bola rada, ze aspon toho ho usetrim. 🙂 .

Babule a co ockovanie proti TBC? Su vase deturence uz ockovane, my by sme mali teraz niekedy ist, lebo Adamko este nebol, ale nejak sa mi do toho nechce 😒

maxiberuska
19. nov 2010

@mcoya a kedy ti to presne vychadza tam ist?

maxiberuska
19. nov 2010

@mcoya pytam sa preto, lebo ked som sa tam objednavala asi pred 4 dnami, mi povedali, že dr.Holan bude dlhodobo PN...tak ma ani nezobrali

mcoya
19. nov 2010

@maxiberuska, fiiiiha to mi ani nehovor, ja sa na neho dost spolieham. Mam tam ist 30.11.

mcoya
19. nov 2010

@maxiberuska maju na mna kontakt, tak snad mi daju vediet, ze co a ako. A snad nie den pred vysetrenim, to by ma vazne nahnevalo, lebo k takymto odbornikom sa neda len tak lahko objednat z dna na den. A na kedy si sa chcela objednat Ty?

mcoya
19. nov 2010

@maxiberuska a teda, aby som to nebrala zo sebeckeho hladiska, verim, ze to s nim nie je vazne a ze sa skoro uzdravi 😉

maxiberuska
19. nov 2010

@mcoya ja som mala ist 20.12

mirulienka
19. nov 2010

@blue04
@mcoya hej hej, este si to parkrat odtrpi, ale aj to patri k zivotu... hlavne aby ju choroby z daleka obchadzali 😉

@mcoya terezka tiez nie je ockovana proti TBC... hovorili, ze az po vsetkych povinnych ockovaniach okolo 1,5 roka, ale tiez sa mi do toho nechce... dokonca spominali, ze by sa ockovanie proti TBC mohlo zrusit, i ked neviem, ci nemysleli len to preockovanie v 13 rokoch 😕

misicka455
20. nov 2010

Holky kdyby se chtěl ještě někdo dopsat do tabulky dejte vědět už mám něco v IP , ale zatím nebyl čas to dopsat je to teď naročné , ale zítra nebo v pondělí se do toho pustím nezapoměla jsme na vás 😉

Dneska jsme měly vitání občánků a slavily narozky manžela , zítra velký uklid a ke všemu jsme nachcipaná takže taky nic moc. Verunka se začala stavě a oblizá nábytek a neumí se stoje ještě zpátky na čtyři takže celej den litám za ní aby si moc nenatloukla i tak to očas nestihnu a chudina spadne 😒 Takže je to naročné. Ve čtvrtek další očko jsme měly prevenar a tento týden to je taky narváno doktorama valíme na kontrolu na hemo a další očko a ještě na krev na železo takže se toho zase slezlo snad nebude moc hnusně a oblitáme to v cajku 😉

misicka455
20. nov 2010

Dále připominám i naši stránku na facebooku kdo by měl zájem tam něco napsat budu ráda aby to tam trochu žilo nebo kdo by měl nějaké nápady co tam dát či napsat atd... tak taky budu ráda poslední dobou nestihám a kdyby měl někdo zájem se podílet na tvorbě těchto stránek ať se ozve našla jsem , že by se další osoba dala přidat jako správce stránek tak bych uvítala pomoc

http://www.facebook.com/#!/pages/Srdickove-deti...

misicka455
20. nov 2010

Všem srdičkám uspěšné kontroly a hlavně zdravíčko v tomto chmurném počasí. 😉