Detská zajakávosť

jakubkoamatusko
2. aug 2016

Milé mamičky nemáte náhodou skúsenosť so zajakávosťou u trojročných detičiek? Ďakujem za všetky odpovede

pribinak
2. aug 2016

najlepsie je to dat posudit logopedicke
moze byt, ze proste myslenie je rychle a rec nestiha a dieta sa snazi toho povedat co najviac - teda to casom prejde, ked sa zosynchronizuje rec a mysel
alebo to moze byt recova vada
alebo to moze byt dôsledok nejakej stresujucej situacie, ci traumy

jakubkoamatusko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blevka
2. aug 2016

Mám, ale nás maly mal len "recovu neplynulost" Poctivo sme dodržiavali manuál od logopedicky a do dvoch mesiacov to bolo preč. Ide naozaj už o zajakavost?

sharmana
2. aug 2016

@jakubkoamatusko neviem odkiaľ si, ale najlepšie by to bolo skombinovať aj s psychologičkou, lebo zajakavosť nie je logopedický, ale skôr psychologický problém. Samozrejme aj logopedi sa tým zaoberajú, ale to treba riešiť zo širšieho spektra. A dieťa sa ti ako dlho zajakáva?

sharmana
2. aug 2016

@jakubkoamatusko mne sa začala dcéra zajakávať z jedného dňa na druhý, keď mala cca 2 roky aj 10 mesiacov. Prešlo to po dvoch mesiacoch.

pribinak
2. aug 2016

@jakubkoamatusko nepises vek dietata, v predskolskom veku je to pomerne casta zalezitost a ako to prislo, tak to aj odide, to je ten pravy bod - rec nestiha s myslom

mdsk
2. aug 2016

Ako pisu hore suhlasim, ale je vec aj este to, ze dieta este nema poriadne vyvinutu rec . Bud to odide alebo nie a musi sato riesit, stres samozrejme nepomaha, ponizovanie, opravovanie dietata pri rozpravani, to sa nerobi. Ukazuje to dietatu ake je "nedokonale" a vobec mu to nepomaha vo vyvoji reci. Na nete je jedna super kniha , poslem link, aj my sme riesili logopediu v minulosti a zasnem kolko uciteliek v ms taketo veci praktizuju.

mdsk
2. aug 2016

Pozrite Institut detskej reci - problemy s vyvinom reci - Hornakova, Kapalkova, Mikulajova -- precitat 🙂

mdsk
2. aug 2016

Pekny den

jakubkoamatusko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakubkoamatusko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakubkoamatusko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
2. aug 2016

U nas to prichadza abodchadza,vyjadrenie logopedicky mala mysli rychlejsie ako dokaze vypravat a hlavne v stresovych situaciach...co pomaha u nas pomaly va dceru vypravatva a potom necu aj ona vyprava pomaly, nedokoncovat za nu sliva a neupozornovat na to deti si to velakrat neuvedomuju ak to za mesiac dva neprejde navstivit logopediu

sense
2. aug 2016

Aj nasa na tri roky vyprava pwkne cisto dokonca dvojjazycne

mdsk
2. aug 2016

@jakubkoamatusko tommoze byt docasne, naozaj obdobim a vyvojom reci, moze prechadzat do dalsej fazy zivota, reci.. Kludne navstiv logopeda, ale jasnu odpoved ti neda, lebo sa da posudit len z dlhodobejsieho hladiska, ale nahlasila by som sa

cilkajanka
2. aug 2016

zajakavosť z pohľadu psychosomatiky je podmienená strachom slobodne sa vyjadrovať bez kritiky a posudzovania najbližších, či som napr. v ich očiach dosť dobrá KOKTANIE:
zadrhovanie v reči
---
mami, oci - skrývam, že kontrolujem, o čo ťa požiadam
---
mami, oci - moje zrýchlenie, moje chybovanie, moja nervozita ukazujú, že sa ťa bojím

mdsk
2. aug 2016

@cilkajanka alebo niekoho ineho, niecoho ineho... Nie je to jednoznacne koho, co.. A nie vzdy je to o rodicoch, ale aj o reci a mysleni, myslenie predbieha rec

mdsk
2. aug 2016

Dokonca deti by sa ani nemali nutit zdravit, dospelaci sa maju pozdravit medzi sebou a pozdravit sa aj dietatu, rodic vysvetlo, ze je to pozdrav, preco sa zdravime, ale nenutit..

sharmana
2. aug 2016

@jakubkoamatusko ak je to zo dna na den, môže to byť stresová situácia=šok, v kombinácii s neurologickým vývinom, ktorý je v tomto veku naozaj veľmi "búrlivý". Začnite rozprávať pomaly a zrozumiteľne, neupozorňujte ho na zajakavosť, aby si to nevšimol. A navštívte logopedičku. Ak ide o zajakavosť väčšinou pri prvej slabike, tak to vyzerá len na dočasnú rečovú neplynulosť. A netlačte naňho v ničom, nesmiete ho teraz hrešiť, nebuďte naňho prísni a hlavne sa mu veľa venujte, aby cítil lásku, klud a pohodu. 😉 Ked bude v poho psychika, vráti sa plynulosť reči.

jakubkoamatusko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz