Detský gastroenterológ. Ako prebieha vyšetrenie?

zrzulka
10. sep 2008

Detska lekárka nás poslala na gastrolenterologiu, pretože malá občas vracia. Neurolog nam urobil sono hlavicky kde bolo vsetko v norme, odporucil sono bruska aby sa vylucil reflux. ten tiez nebol zaznamenany. mam z toho vsetkeho obavu:( Nestretli ste sa s niecim podobnym??? Ako prebieha gastroenterologicke vysetrenie u malych deti?

maznacik007
25. sep 2013

@zuzba my tam chodime k pani doktorke Kosnacovej .... treba si tam zavolat povies kde byvas a podla toho ta oni pridelia .. maju to podelene podla obvodov ... ale rataj s tym ze na prvu navstevu si pockas .... tak tri styri mesiace nez vas objednaju ... potom ti uz daju hned termin kontroly podla potreby ... 😉

zuzba
8. okt 2013

Tak prave nas objednali na 18.11. Celkom slusny termin ale nejakemu mudr.kubinovi nas priradili.mate skusenost?

krpec2484
20. jan 2014

@aniatko to mu davali hadicu do trdielka???

aniatko
20. jan 2014

my sme boli na rektoskopii cez zadocek

dianatoreova
25. mar 2014

ahojte viete mi nieko poradit? mam malu dcerku bude mat tri rocky a mame problem s kakanim. malicka mi aj 3-5 dni nekaka, nestazuje sa ani na bolest brucha ani nic doktorka jej predpisala na kakanie laktulozu ye by jej to malo stolicu zriedit ale nevidim ziedem rozdiel ma strasne tvrdu stolicu a ked konecne po par dnoch ideme kakat tak s velkym placom a cely konecnik ma vystipany az do krvy tak nas doktorka odporucila na gastro enteroskopiu na vysetrenie creva, a spravila nam aj odber krvy mali sme dake bakterie znizene. neviete niekto ako to prebieha co jej vlastne budu robit? alebo mi niekto poradte ako upravit malej stolicu aby ju nemala taku tvrdu. dakujem za radu

dianatoreova
25. mar 2014

@aniatko ako to prebiehalo prosim vas?

nataly2001
25. apr 2014

Ahoj volam sa Natalali mam 13 rokov a doktorka ma poslala na gastroenterologicke vysetrenie kvôli palenia zahy. Velmi sa bojim co mi budu robit kedze som na tom este nebola. Mohol by mi niekto prosim povedat co mi budu robit ☹ ☹

307sandra
25. sep 2014

@jahodka11 ake ste mali mliečko jahodka ja mam pre malu neocate ale aj tak grcia a boli sme na refluxe ten sa potvrdil ale mala stale stabučko pribera

lelec
20. nov 2014

Ahojte my mame taky problem ze mala mi nekaka niekedy aj 7dni a vnbec celkovo kakanie mame problem aj krv v stolici teda cira skor sa jej vzdy natrhne ritka mame ist na kontrolu k obvodnej a ze nas posle na gastro. Bojim sa co jej tam budu robim mala bude mat dva roky

kikusik23
11. feb 2015

@lelec ahoj prosim ta ako prebiehalo to vysetrenie na gastre? aj moj maly ma krv v stolici a na sone nic nezistili tak nas doktorka posiela na gastro, mam z toho velke obavy nakolko on sa doktorov strasne boji, kazda navsteva je horor, strasne place ...tak uz teraz mam stres ako to bude prebiehat....a co vam zistili na tu krv v stolici?

katy2012
20. feb 2015

Dobry vecer,prosim Vas dcerka ma 3 roky malicko papava,nepribera tak nas doktorka poslala ku gastroentologovi,prosim Vas ake vgsetrenie budu dcerke robit?Mal uz niekto takuto skusenost s papanim?Dakujem.

bambulka174
23. feb 2015

kikusik23 dobry možem sa spýtat ,ku ktoremu gastroentrologovy idete z malym ? Nas poslala tiež obvodna ,že bud nitra alebo pieštany .

bambulka174
23. feb 2015
kikusik23
24. feb 2015

@bambulka174 ahoj prave dnes sme boli u MUDr. Gubanovej a bola v pohode .

bambulka174
24. feb 2015

@kikusik23 a kedy ste sa u nej objednavali? tak bola v pohode? lebo tu som na nu čitala všeličo možne ,tak som bola zmetena že asi pojdeme do tých pieštan . a čo robila malemu ake vyšetrenia? lebo aj my mame problemy s kakanim a sem tam krv :( nechcela mu robit tu hadicu ?lebo toho sa prišerne bojim:(

bambulka174
24. feb 2015

@kikusik23 a možes mi prosim ta napisat telefone čislona doktorku
?

kikusik23
24. feb 2015

@bambulka174 len sa pytala na maleho vazila ho a merala a na konci mu vzala krv a uvidime dalej podla vysledkov, a hej podla mna bola v pohode

dieova
20. máj 2015

@kikusik23
prosim ta vies mi poradit, co znamena u 2mesacneho babatka nalacno rano na USG? kolko hodin predtym nepapat? mam strach z toho ako udrzim nasu lasku od stvrtej nalacno do siedmej..ale staci napriklad od piatej nepapat? nejak sme sa zabudli spytat dr..
vdaka za pomoc

semancikova
13. jan 2020

Ahojte viete mi povedať mi ideme na gastro kvôli kakaniu že nám ťažko kaká niekedy sa aj4dni nevykaka.boli sme aj na sono aj na chirurgii.maly má meteroidne čreva čiže nafúknuté nesmie sladké vôbec ,mliečko tiež by nemal ale ze2x za deň môže.myslite že na gastro mu budú dávať tu hadičku.dakujem za všetky odpovede.

semancikova
13. jan 2020

@dianatoreova ahoj u nás je to to isté v stredu ideme na gastro

katkamorsztyn
20. sep 2021

ahojte, odporučíte mi prosím gastro ambulanciu v BA? Ďakujem

terka198
8. feb 2022

Prosím vás chcem sa opýtať mame ísť na gastro a neviem ako to prebieha či mu daju do Žili niečo na spanie alebo mu daju nejaky liek alebo ”