Diabetes mellitus prvého typu u 18 mesačného dievčatka

chymena
23. dec 2012

MILE MAMINKY!VELMI RADA BY SOM CHCELA POPISAT S MAMINKOU,KTORA MA TIEZ DIETATKO S CUKROVKOU ZAVISLOU NA INZULINE.DAKUJEM...

lenca13
23. dec 2012

@chymena nasa mala ma tiez diabetes,ale ma 5 rokov zistili nam to na konci augusta 😖

chymena
autor
23. dec 2012

@lenca13 ahoj lenka a ako pokračuje liečba doma?počítaš jej sacharidy???my sme aj s manželom boli na rôznych skoleniach,ale tak uvidíme doma no... ☹

lenca13
23. dec 2012

@chymena stale pocitame inak to ani nejde.Zatial sa drzime chodime kazdych osem tyzdnov do BA na kontrolu a vsetko v poriadku aj ked sem tam je to tazke hlavne zaciatky boli tazke postupne si zvykame.Vam to kedy zistili?

chymena
autor
23. dec 2012

Nám ju zistili v utorok pred týždňom a boli sme 2 dni na jednotke intenzívnej medicíny-starostlivosti.V nedeľu malá soplila a nechcela mi nič jesť,tak sme ju zobrali na Kramáre na pootovosť,kde jej doktorka diagnostikovala akútnu faryngitídu a bronchytídu.Dala nám iba voľnopredajné čipky Viburcol a do nosa taktiež voľnopredajný sprej Tantum Protect,kedže sa mi malá aj nadalej nepozdávala,tak sme v utorok išli ku našej obvodnej,ktorá jej urobila iba CRP či ako sa to volá z prstu,a kedže zápal nemala a Veronka mala biely povlak na jazyku a v hrdle,tak tá jej zasa diagnostikovala žabu (Afty)...Lenže malá mi začala zvracať krv,no a to už som nečakala zavolala som sanitku a na Kramároch jej zmerali glyčku,mala 19..2 dni bola teda na áre a potom nás previezli na 6.poschodie-Diabetického oddelenia..Zajtra nás pustia domkov.Lenže ja som tam ochorela,takže primár Barák ma poslal domov a teraz je tam s ňou manžel.Veľmi mi chýba dievčatko moje 😢

lenca13
23. dec 2012

@chymena tak to ste taky cerstvo zisteny.Ak si na FB tak sa pridaj do skupiny Dia mamicky su tam zlate baby ktore vedia poradit.My sme boli v BA dva tyzdne,tak viem ako to tam chodi.Ak budes cokolvek potrebovat poradim ak budem vediet.Dnes manzel piekol malej dia susienky nech ma aj ona nieco na Vianoce.
Nam doviezla zachranka do BA a glycku mala 24,ale nelazali sme na are ale 24 hodin bola na infuzkach.
Viem,ze ti mala chyba neboj vsetko zvladnete 😉

jonas17
23. dec 2012

aj môj syn má diabetes..už tretí rok, zistili mu diabetes tesne pred štrnástimi narodeninami...bol v nemocnici tri týždne...vy ste boli nejak krátko,nie? jeho pustili domov, až ked sa naučil o seba postarať..tiež stále všetko vážime,ale žiadne dia sladkosti neje..je všetko zaradom, čo varím...

diapozitiv01
23. dec 2012

@chymena
Skus kuk aj stranku www.diabetikinfo.sk

semila001
28. jún 2020

Ja mam diabetes od 2 rokou .Mam 22 som na inzulinovej pumpe. Stale sa neviem preniest že ju mam ale čo už nemožem cukor dostat pod kontrolu poslednu dobu neviem čo to rano nalacno mavam 12po jedle 18... vcera vecer pred jedlom som mala 11 po jedle som mala 20