Dieťa a sexuálne obťažovanie

mininera
22. aug 2013

V prvom rade sa ospravedlňujem za nový nick.Podobnú tému som našla len jednu a tam išlo o 11 ročného chlapca.Nie som tu nová,ale o týchto problémoch mi nie je ľahké písať a priznať sa k nim.Aspoň zatiaľ nie. ☹ Všetko sa to začalo okolo mája.Mali sme na návšteve dcérinu kamarátku menom D. zo škôlky.Obe majú 5 aj pol roka.Staršia dcéra-Ni. mi prišla povedať,že tie dve sú po tme v izbe a zavreté.Potichu som šla za nimi a nachytala som ich.Sedeli obe pod stolom.Vedela som,že robia niečo nekalé.Ostali ticho a na otázku čo robia mi dcéra Ne. povedala,že jej to kázala D.D som hneď poslala domov.Dcéra Ne.mi na moje naliehanie povedala,že jej D. pchala prst do riťky a ju to veľmi bolelo.A ešte,že ak mi to povie,že sa s ňou D. nebude hrať.Keď som sa v pondelok stretla s D. mamou,povedala som jej to.Ešte pred prázdninami som sa dozvedela,že D. obťažovala dvoch chlapcov v škôlke.
A tu sa začína NÁŠ problém.Počas prázdnin tentoraz MOJA dcéra Ne. obťažovala deti.Bolo to na začiatku júla,keď som ju videla u susedov pri našom plote,ako stojí blízko oproti chlapcovi -L.(o rok starší) a on si už dvíhal nohavice hore.(Povedala,že cikal.Neverím.)Ne som dohovorila,vysvetlila aj pohrozila.Druhý raz to bolo na našom dvore 5 metrov odomňa.Rozprávala som s kamoškou a jej syn Ľu.- 4 roky a moja boli pri ríbezliach pokrčeni a hrali sa.Dívali sme sa na nich.Malý sa zodvihol,stiahol kraťasky,tak som šla za ním aj s jeho mamou,či ide cikať.Povedal, že nie.Že mu kázala moja dcéra Ne. dať si dole kraťasy.Povedala som kamoške o predchádzajúcom incidente.Znova som Ne vysvetlila a pohrozila,že nebude chodiť medzi deti.Na ďalšie tri týždne som moju Ne.separovala od detí.Potom som ku nám vzala známej dcéru A.-o rok staršiu.(najkamošku mojej).Odišli na poschodie hrať sa.Po 5 min som šla na kontrolu.Dvere zavreté,otvorím a moja dcéra na nej a obe mali nohavičky dole.Malá A. mi povedala,že jej to moja kázala.Odviezla som ju domov a oznámila to jej mame.Bolo mi to tak trapné. Ne som sa pýtala, kde na to chodí,kde to videla,kto jej to ukazoval.Povedala,že to videla na obrázku na dverách v garáži u nás.Šli sme sa tam spolu pozrieť,ale tam sú len 4 baby s nahými prsiami.Nič viac.Tak som sa jej znovu opýtala a ona len mikla plieckom.Hneď ten deň som volala detskej psych. a objednali nás na 28.8.A posledná kvapka pred 2 dňami.Bol u nás Ľu.znova. Bez môjho vedomia.Dcéra von sa hrala .Ľu mama bola naproti nášmu domu a videla ich.Akonáhle ich stratila z dohľadu(zašli za dom),šla za nimi.Videla,ako Ne drží Ľu. ruky a pchá si ich medzi svoje nohy.Kraťasy mala dole.A doma Ľu doma povedal,že aj on mal kraťasy dolu a prstom mu pichala do pinďúra.V ten deň mi praskli nervy a Ne dostala výprask.Je toto len detská zvedavosť?Bude moje dieťa úchylné?Spravila som niekde chybu?Vyrastie z toho?Čo mám robiť?Za dva týždne škôlka a ja rozmýšľam,či ju tam vôbec dám.A či to oznámim v škôlke rodičom detí.
Čo sa týka mňa a manžela.Ja nemám problém sa prezliekať pred deťmi,manžel je o čosi zdržanlivejší.Prezlečie sa,ale nebehá po spálni dole bez.Ne spáva s nami v spálni,lebo jej nemáme kam dať posteľ.(máme sa sťahovať.)Náš sex.život je len vtedy,keď Ne chrápe.Staršia dcéra takéto problémy nemala.A ešte čosi.Chodia k nám kamaráti staršej dcéry, 9 ročný a tých neobťažuje.Poradí mi niekto?Máte niekto takéto skúsenosti?

sandramary
1. mar 2014

@hrasiak Presne...! To je neuveriteľné aký sú ľudia.... 😉 Ďakujem...

sissmiss
1. mar 2014

@hrasiak viacere tu sme jej ponukli pomoc, ale ako som pisala, tak ako ona ma dovody nezverejnit viac na mk (aj ked do tv chcela ist, tam by akoze nic nezverejnila?) tak zeny tu maju dovod ziadat nejaky dokaz na to aby sa do toho zainteresovali. Pretoze ak by niekto obvinil nevinneho, tak stale plati prezumpcia neviny a v pripade nevinneho je to nastastie tak. Ak jej viete pomoct v sukromke to je super, pises ze sa potom nemame cudovat ak sa tam presunie aj le_to. No nie sme tu hyeny cakajuce na novinky, takze sa cudovat ze sem nepise nebudeme. Ako vravim, pomoc jej bola ponuknuta, je na nej ci poskytnutu pomoc prijime alebo odmietne, zatial odmietala. Pomoc sa neda nanutit. Ze jej aj niekto neveri je pochopitelne, aj pre rozne zlozenie ludi tu aj pre to co som pisala predtym. Tak ma moznost ist do tej sukromky ktoru zalozila sandra...ak bude ta taka otvorena a dokaze si tam vziat cudzieho cloveka o ktorom nic nevie. Alebo sa s nou tiez najskor stretne aby ju spoznala a kym si tak blizko niekoho pripusti tak sa bude chciet uistit ze to nebude zneuzite? Dufam. Pretoze aj poskytnut pomoc je v tomto pripade citlive, zainteresovat sa, v svojom mene obehavat znamych na dolezitych miestach...to su vsetko take zalezitosti so ktorych sa nikto nepusti bez toho aby si to neoveril. Nasa snaha o ziskanie viac informacii bola sucastou ponuknutia pomoci.

anexis
1. mar 2014

@hrasiak ano jasne nemoze napisat konkretnosti na verejnom fore, ale viacere jej tu radili aby to medializovala, co vlastne vraj aj sama skusala
je to ale naozaj zvlastne, ze ma takyto vazny problem a nikdy tu o tom svoju vlastnu temu nezalozila, len sa stale vtisne do niektorej a riesi, ja mam skor pocit akoby potrebovala len polutovat
dala som si tu namahu a vyhladala spatne temy do ktorych prispela...neviem, mne sa skor zda akoby o vsetkom tu citala, povytahovala informacie a dala dokopy svoj nestastny pribeh...

hrasiak
1. mar 2014

@sissmiss v TV komunikujes s clovekom, ktory ma meno. Tu su "nicky". To je rozdiel medzi TV a MK. Aka konkretna pomoc jej tu bola ponuknuta, ktoru este nevyuzila alebo neskusila ? Ja som videla len jednu, a na tu reagovala slovom "dakujem". Pomoc typu "mam znameho v TV" a "toto si mala urobit takto" su od veci, kedze je uz v nejakom stadiu riesenia. System v tomto state nepraje takymto ludom, preto nie je dobre mat iluzie a verit, ze nejaky statny uradnik (od UPSVR cez policiu, pravnika ex offo) jej pomoze nad ramec svojho pracovneho casu a statneho platu. Kto z nich sa ide pretrhnut ? Akoze su vynimky, cest im, ale tych je ako safranu....
Ked chces niekomu pomoct, tak sa to nerobi v takychto veciach verejne.
Na margo skupiny - prvy prispevok zo strany 3 bol nejaky den nepovsimnuty - ja som ho vsak citala asi 2 hodiny po zverejneni cistou nahodou. Poslala som samostatne IP aj sandramary a aj le_to aby o sebe vedeli, a sandramary sa rozhodla ju do skupiny pridat. Po skusenostiach z minuleho roku, ked sa pod mojim nickom angazoval osobne moj priatel pravnik, som nepovazovala za dolezite reagovat verejne. Lebo presne som cakala, ze to dopadne takto. Aj vtedy to takto dopadlo. A je to smutne.

trend270
1. mar 2014

@hrasiak Tak jej aspoň vy v tej súkromnej skupine pomôžte, lebo nám nedoverovala. Veľa šťastia.

sissmiss
1. mar 2014

@hrasiak pisala som jej konkretnu pomoc ktoru jej viem poskytnut ja, do ip. Viem ze som nebola jedina. Tu jej viacere popisali sposob co by mohla este spravit, ano, slovkom dakujem reagovala len raz, ostatne ignorovala alebo napisala ze naco.

Tv a mk som porovnavala samozrejme z hladiska miery zverejnenia. V tv sa rozpravas s niekym kto ma meno, ale TV pozera pol slovenska. Ak chcem ist do tv a zverejnit svoj pribeh ale nechcem ho zverejnit na mk...na mk su hlavne mamicky, TV ma "trosku" sirsi zaber, nemyslis?

Je fajn ze aj tvoj priatel poskytol pomoc, ale vy si to hyckate ako nejake vase privilegium, no tiez ste sa asi najskor stretli a uistili sa ze idete pomoct niekomu kto to potrebuje. Zrejme ste neposkytli nieco anonymnemu ziadatelovi. A keby aspon ziadatelovi... ale ak niekto ani neziada a vsetko konkretne odmieta ze to nema vyznam a doslovne napise ze ona chcela len aby vsetci na sk vedeli ako to tu funguje... tak co jej aku pomoc nanutis. Ja som temu minuly rok necitala, takze som ju nemala kam nasmerovat, ani co odporucit, len som sa jej pytala co by jej pomohlo, co potrebuje, co by chcela... To ze niekto nema skusenosti s takymto nasilim z neho horsieho cloveka nerobi.

macamac
1. mar 2014

@sissmiss
@hrasiak
na niekoľkokrát položenú otázku, z akého dôvodu bol zverený jej syn otcovi, niekoľkokrát odpovedala, že mu na to stačilo nejaké ohováranie 😕
keby čisto napísala len citáciu - dôvod zverenia syna otcovi - mnohé by možno uverili
ona však podáva len nejaké divné vysvetlenie, že mu stačilo ohováranie
týmto netvrdím, že príbeh je vymyslený

digysa
1. mar 2014

@le_to Uz je treti den a my cakame vsetci na to, ze nam "odcitujes" preco Ti bolo odobrate dieta.....

Pytalo sa nas to uz aspon 7-8 ludi a Ty stale mlcis...

Na SLOVENSKU, kde zena dostane do opatery dieta v 97% zo 100% je toto asi najdolezitejsia otazka, aby sme pokracovali v realnom rozhovore a prestali sa tu hrat na kocku v mechu. 🤐

martavrazbova
2. mar 2014

@hrasiak prepacte, prosim, ale tu jej viaceri radime, aby si ona nasla pravnika. Pravnik (obhajca) ex offo je taky, ktory je - na zaklade jej ziadosti obzalovaneho - prideleny z moci uradnej (prideli ho prokurator, alebo sudca). Prideluje sa vtedy, ked sa riesia veci v ramci trestneho prava.
Zverenie dietata do opatery jednemu z rodicov sa neriesi v ramci trestneho prava. To len na okraj.
Keby riesila zneuzivanie dietata - to do trestneho prava patri - tam by som sa na pravnika ex offo asi nespoliehala. (Tito ludia "obhajcovanie" dostanu pridelene - nie je tam nijaka osobna angazovanost, ani ta spravna motivacia - su plateni statom.) Myslim si, ze u pravneho zastupcu, ktoreho si vyberiem, dlho pred sudnym konanim s nim komunikujem, oboznamim ho so vsetkymi okolnostami a detailami pripadu atd., mam k nemu doveru a on doveruje mne - tak tam uz je to ine so zazangazovanostou, ale i s motivaciou.

@anexis je"citujem :" to ale naozaj zvlastne, ze ma takyto vazny problem a nikdy tu o tom svoju vlastnu temu nezalozila, len sa stale vtisne do niektorej a riesi" Mate pravdu - toto je skutocne na zamyslenie

le_to
2. mar 2014

@juju však on má právnikov aj v rodine, čo k tomu dodať

le_to
2. mar 2014

@anexis na azet nechodím, a ďalej sa k vašemu debilnému príspevku nebudem vyjadrovať

le_to
2. mar 2014

@filipal jasné, že je v bezpečí medzi pedofilmi , také niečo môže napísať jedine pedofil
jedine pedofil môže obhajovať ostatných pedofilov, a kryť im chrbát

le_to
2. mar 2014

niektorí ľudia zjavne nepochopili, že na Slovensku je možné všetko

martavrazbova
2. mar 2014

@le_to :ludia chapu, ze na Slovensku sa robia svinstva, co tu ale vacsina nechape, ze preco nie su vyuzite vsetky moznosti prava na to, aby sa zabranilo pokracujucemu trestnemu cinu, aby bolo zachranene nevinne dieta! Uz som tu napisala, ze mam za sebou cosi, po com som presvedcena, ze premisa SR a pravny stat - to nijako nejde dohromady. Ale aj ked nam boli "hrubokrki zastrasit advokata" a ten sa zlakol a vzdal to, my sme bojovali dalej. Ved vsetky dvere predsa nezostanu navzdy zatvorene. Ani Vas manzel (ci exmanzel) predsa nie je boh a aj nad nim su ludia. Nevzdavajte to, prosim. Bite sa o svojho syna, lebo len tak budete zit vo vedomi, ze ste urobili skutocne vsetko pre svoju krv.

martavrazbova
2. mar 2014

@le_to ma pravnikov rodine, ale to predsa nie su jedini v tomto state. A kedze je dnes pravnikov ako maku, tak musia bojovat o svoju profesionalnu prestiz o prosperitu vlastnej advokatskej praxe - vyuzite to vo svoj prospech a pre dobro Vasho synceka. Ste z BA - dajte si dokopy vsetku dokumentaciu, ktoru mate a skuste navstivit napr. JUDr. Hlbocana, alebo JUDr. Sobolovskeho, napiste na Ministersvo spravodlivosti, dajte preskumat rozsudok, ktorym Vam odnali dieta. Napiste premierovi, prezidentovi.... Len neskladajte zbrane a nedovolte pachanie nasilia na Vasom dietati!

juju
2. mar 2014

@le_to moja kamoska mala problem s tym ze ju jej ex sledoval, vyhrazal sa a cojaviemco. On sam je advokat a robil v prestiznej advokatskej kancelarii. Ona sa nevzdala a nakonec ma zakaz sa ku nej priblizit ale tie zaciatky boli tiez tazke najma policajti su kreteni. Nevzdavaj sa! Vyhladaj advokata. To je to prve a jedine od coho sa mozes odrazit. A on ti poradi co sa da...daj nam potom sem vediet ci sa ti nieco podarilo aspon zacat riesit 😉 vela stastia! A nevzdavaj sa je to beh na dlhe trate! Mysli na syna!

le_to
2. mar 2014

@juju musel by to byť advokát, ktorý sa nezľakne, keď sa mu budú vyhrážať

karkulka1
2. mar 2014

@le_to
spominam si na Teba z nasej temy o autistickych detoch aj na to, ze Tvoj muz sa nikdy s diagnozou autizmu nezmieril, vsemozne Ti hadzal polena pod nohy a vsetko negoval.
Mozes mi prosim Ta napisat, kto dal Tvojmu malemu diagnozu? Aj do spravy, nemusis verejne. Dakujem.
A ak som to dobre pochopila, ta ista psygologicka mu po roku na naliehanie Tvojho nepodareneho muza diagnozu zrusila?
Toto je podla mna jeden z mnohych naznakov, ze Tvoj muz nie je tak uplne v poriadku. Je bezne, ze rodic sa s diagnozou svojho dietata nezmieril, ale skor to vedie k tomu, ze bud hlada pre dieta nejaku terapiu, aby sa z toho, co najskor dostalo (kym tomu rodicovi dojde, ze to vobec nie je take jednoduche), alebo hlada inych odbornikov, ktori by dieta mohli vysetrit. V pripade Slovenska je skutocnych odbornikov na autizmus malo, a preto mnohi rodicia, ktori si nie su istí, chodia do Ciech.
Nepredpokladam, ze za rok by sa stav Tvojho syna tak dramaticky zlepsil, ze by to bolo na okamzite zrusenie diagnozy. Diagnoza autizmus sa nedava len tak "z brucha", a ak to nie je jednoznacne, tak radsej tu diagnozu nedaju, len tam uvedu napr. porucha v ramci autistickeho spektra, ale nic nekonkretizuju.
Osobne si myslim, ze na tu psychologicku Tvoj muz vyvijal nejaky natlak, resp. ju tak otravoval, ze radsej obetovala Tvoje dieta pre svoj pokoj.
Som z toho vsetkeho zhrozena a z tych ubohych reakcii na Tvoj pribeh tu v tejto teme tiez. ☹ ☹ ☹ Preto to pedofili na SK maju take lahke. Drzim ti palce, aby si v tej sukromnej teme nasla ludi, ktori Ti pomozu a v ziadnom pripade nepis ziadne konkretne veci sem do verejnej - nema to zmysel. Zelam vela stastia a vela sil, hlavne nech sa Ti podari synceka dostat spat ku sebe.

le_to
2. mar 2014

@karkulka1 ešte v roku 2011 diagnostikovala Pospíšilová a Šedibová, pre nich to bola jasná vec, F84.0 = detský autizmus, syn tam chodil každý piatok na terapie, manžel mi stále rozprával, že syn nie je autista a že on mi to dokáže, takže 13.5.2013 doniesol papier, ktorý podpísala Pospíšilová, kde je napísané, že nepredpokladá per. vývinovú poruchu, detský autizmus. Samozrejme, že mi to prišlo divné, keď ešte pred dvoma rokmi ona sama vymenovala 20 dôvodov či príznakov prečo Michal je autista, a teraz zázračne vyzdravel si predstav....no neverím jej ani slovo. Samozrejme, že tú diagnozu zrušila len preto, že manžel na ňu vyvíjal nátlak.
Ďakujem za psychickú podporu

karkulka1
2. mar 2014

Moja reakcia bude teraz nie velmi slusna a ostatnym sa za to vopred ospravedlnujem. Ale na hrube vrece patri hruba zaplata.
@filipal nevyjadruj sa k autizmu, ked o tom prd vies. 😎
Su aj taki autisti, ktori sa dokazu celkom dobre vyjadrovat a su aj taki, ktori sa vyjadruju az tak dobre, ze clovek by neveril, ze ide o autistov.
Ano, mnohi autisti mavaju zvlastne prejavy (nemusia mat), mnohi maju zvlastnu komunikaciu (tiez nie je zeleznym pravidlom) - no odkial ty beries v sebe tu bohorovnost, ze bez toho, aby si to dieta vobec poznala (nemyslim z nejakeho 10-minutoveho ocumovania v hypermarkete), spochybnujes jej podozrenie?!
Myslim si, ze matka dokaze vytusit a aj odhadnut zo spravania dietata, ak sa deje nieco zle. Leto dokazala vycitit, ze maly nie je v poriadku, ked este bol maly a zacala riesit jeho problemy (s autizmom).
To ako leto teraz popisala niektore reakcie jej syna, nemyslim si, ze je to v poriadku, a hlavne si nemyslim, ze to dieta je v poriadku!!!

Je vseobecne zname, ze dieta je skrze sexualne zneuzivanie/obtazovanie najviac ohrozene vo vlastnej (aj sirsej) rodine a druhy fakt: Velmi casto byvaju tercom sexualneho zneuzivania prave postihnute deti.
Osobne by som bola velmi stastna, keby sa zistilo, ze syn od leto nebol zneuzivany a keby leto ho ziskala späť. Ale z konania jej muza a z jeho spravania k synovi nemam dobry pocit ☹

karkulka1
2. mar 2014

@le_to tusila som, ze to tak bude. A ona je taky nekonfliktny prispaty typ, neschopny ist do nejakej konfrontacie. Maly teraz zial nema asi ziadnu terapiu, ach dokelu, s takym kretenom (myslim muza) ☹
Bojuj o maleho, nevzdavaj sa- budem na Teba tuho mysliet. Zial neviem, ako by som Ti mohla pomoct, ale v tej sukromnej su baby, ktore maju skusenosti.

filipal
2. mar 2014

@karkulka1 este ze ta tu mame a urobis nam prednasku! fakt ti dakujem:

clarissa
2. mar 2014

Niesi ty nahodou ta Mira z Vyvolenych?Neviem,cele toto je nejake podivne,neviem si totiz predstavit ze by bolo moje dieta zneuzivane taku dlhu dobu a ja by som nic nepostrehla,resp.by mi nepripadalo divne keby ma moj manzel kazdu noc vyhana spat do detskej izby aby mohol byt sam s mojim dietatom a toboz keby mi dosolova zakazuje byt v jeho pritomnosti aby s nim mohol byt sam....Viem ze nase sudy niesu bohvieco,ale aj pri obycajnom rozvode kedy su otec aj matka NORMALNI,slusni,nealkoholici-dieta je na 99% zverene vzdy matke, takze nezda sa mi ze tvoj muz je obvineny z pedofilie a dieta zveria jemu..pripad zamietne policia,sud,televizia,psychologicka....vsetko v prospech tvojho chlapa...velmi zaujimave....pre priklad,nejaku babku ktosi na ulici okradne a alebo ju oklame o 100eur podomovy obchodnik a to v jojke kludne vysielaju vo vecernych spravach a takuto doslova tragediu by zamietli odvysielat?prepac,ale ja akosi tomuto celemu neverim.....
@le_to

hrasiak
2. mar 2014

@clarissa bud taka mila, precitaj si vsetko od @le_to v tejto diskusii, tam najdes blizsie vysvetlenie na mnohe zo svojich nepochopenych myslienok.... a verit samozrejme nemusis, kazdeho vec.

clarissa
3. mar 2014

@hrasiak precitala som si hlavne jej uvodny prispevok.... 🙂 Vies aj ja viem,cloveka pochopit,sucitit a ked mozem tak aj pomozem ale tu mi zial nieco nevonia a je to moj nazor ako to vidim ja...ty zrejme dotycnu osobne a doverne poznas,tak to vidis inak

le_to
3. mar 2014

@clarissa neviem ako si to čítala, ale zjavne si nepochopila vôbec nič

le_to
3. mar 2014

@clarissa s hrasiak sa nepozname

filipal
3. mar 2014

@karkulka1
vidim, ze ta moje prispevky riadne vyprovokovali. urcite sa ti zdam zla a cynicka. je to preto, lebo mame uplne odlisny pohlad na svet. ja nikdy neverim informaciam, kym si fakty riadne neoverim.
ty patris medzi naivnych ludi, ktori sa rozhoduju na zaklade emocii a podobnosti zivotnej situacie. (v tomto pripade autizmus dietata) ludia, ktori takto vnimaju svet su velmi manipulovatelni. a ze je ich dost, vidime vsade okolo seba.
ty si napriklad z jednej mojej vety usudila, ze o autizme viem - citujem "prd". a co ked sa mylis? 🙂 ale tato informacia samozrejme nie je najpodstatnejsia. ja som ju pouzila len pri tvorbe otazky, ale to si si samozrejme nevsimla. vies, tebe chyba este aj schopnost pochopit podstatu.
ja som nepisala urazajuco, narozdiel od teba, ale aj le_to, ktora kludne odpovedala slovomi "hovno" a pod. podozrenie zo psychiatrickych diagnoz nepovazujem za urazky, pre mna ziadna diagnoza nie je hanba.

dalej s tebou nemienim diskutovat, mam urcite zasady.

clarissa
3. mar 2014

@le_to citala som to dobre..a az po precitani dalsich prispevkov mi vsetko zacalo byt divne....neexistuje aby matke zobrali dieta a priradili ho k otcovi len tak,,,a zvlast ked je z niecoho podozrivy....po odhaleni pripadu tej malej Lucky co bola tyrana si na tyranie/zneuzivanie deti davaju prislusne organy velky pozor....takze je nanajvys pozoruhodne ze teba vsade odbili.....Ako som povedala,ty musis byt na 100% ta Mira z Vyvolenych,presne mi na teba sedi jej spravanie a ak je to tak,potom nieje co dalej riesit....ja som povedala svoj nazor ze toto co si popisala nieje pravdive,lebo ak tebe odobrali dieta,musel mat na to sudca padny dovod....to je vsetko z mojej strany 😉

sherynkamalinka
3. mar 2014

Pracujem v justicii a venujem sa presne tymto veciam. To komu bude dieta zverene do opatery, to sa nekona hodenim kociek zo dna na den, nie je to tipos bingo, nerobi sa to podla sympatii rodica ci uz matky alebo otca. Zvycajne sa dieta zveruje matke a v pripade ze to tak nie je a dieta sa zveri otcovi VZDY tam musia byt VAZNE dovody, preco je to tak, najma ak sa jedna o tak male dieta ako ma pani prispievatelka. Neviem preco pani nejde na sud poziadat o nazretie do spisu. Urcite by sa tam docitala dovod preco sa tak stalo, a urcite sa tak nestalo preto, ze pan otec povedal pani sudkyni ze manzelka je trafena.....Ak by pan manzel mal podozrenie, ze manzelka nie je v poriadku po psychickej stranke, sud MUSI prizvat do konania odbornika z odboru psychologie a psychiatrie. Na predbezko su kratke lehoty, ak sud rozhodne v predbezku, musi mat JASNE dokazy ze dietatu nieco hrozi zo strany matky. Citujem
Najkratšiu lehotu zákon stanovuje v prípade rozhodnutia o predbežnom opatrení v situácii, ak sa maloleté dieťa ocitne bez akejkoľvek starostlivosti alebo ak je jeho život, zdravie alebo priaznivý vývoj vážne ohrozený alebo narušený. Od podania navhru do vydania predbezka sud rozhodne do 24 h.