Dieťa a sexuálne obťažovanie

mininera
22. aug 2013

V prvom rade sa ospravedlňujem za nový nick.Podobnú tému som našla len jednu a tam išlo o 11 ročného chlapca.Nie som tu nová,ale o týchto problémoch mi nie je ľahké písať a priznať sa k nim.Aspoň zatiaľ nie. ☹ Všetko sa to začalo okolo mája.Mali sme na návšteve dcérinu kamarátku menom D. zo škôlky.Obe majú 5 aj pol roka.Staršia dcéra-Ni. mi prišla povedať,že tie dve sú po tme v izbe a zavreté.Potichu som šla za nimi a nachytala som ich.Sedeli obe pod stolom.Vedela som,že robia niečo nekalé.Ostali ticho a na otázku čo robia mi dcéra Ne. povedala,že jej to kázala D.D som hneď poslala domov.Dcéra Ne.mi na moje naliehanie povedala,že jej D. pchala prst do riťky a ju to veľmi bolelo.A ešte,že ak mi to povie,že sa s ňou D. nebude hrať.Keď som sa v pondelok stretla s D. mamou,povedala som jej to.Ešte pred prázdninami som sa dozvedela,že D. obťažovala dvoch chlapcov v škôlke.
A tu sa začína NÁŠ problém.Počas prázdnin tentoraz MOJA dcéra Ne. obťažovala deti.Bolo to na začiatku júla,keď som ju videla u susedov pri našom plote,ako stojí blízko oproti chlapcovi -L.(o rok starší) a on si už dvíhal nohavice hore.(Povedala,že cikal.Neverím.)Ne som dohovorila,vysvetlila aj pohrozila.Druhý raz to bolo na našom dvore 5 metrov odomňa.Rozprávala som s kamoškou a jej syn Ľu.- 4 roky a moja boli pri ríbezliach pokrčeni a hrali sa.Dívali sme sa na nich.Malý sa zodvihol,stiahol kraťasky,tak som šla za ním aj s jeho mamou,či ide cikať.Povedal, že nie.Že mu kázala moja dcéra Ne. dať si dole kraťasy.Povedala som kamoške o predchádzajúcom incidente.Znova som Ne vysvetlila a pohrozila,že nebude chodiť medzi deti.Na ďalšie tri týždne som moju Ne.separovala od detí.Potom som ku nám vzala známej dcéru A.-o rok staršiu.(najkamošku mojej).Odišli na poschodie hrať sa.Po 5 min som šla na kontrolu.Dvere zavreté,otvorím a moja dcéra na nej a obe mali nohavičky dole.Malá A. mi povedala,že jej to moja kázala.Odviezla som ju domov a oznámila to jej mame.Bolo mi to tak trapné. Ne som sa pýtala, kde na to chodí,kde to videla,kto jej to ukazoval.Povedala,že to videla na obrázku na dverách v garáži u nás.Šli sme sa tam spolu pozrieť,ale tam sú len 4 baby s nahými prsiami.Nič viac.Tak som sa jej znovu opýtala a ona len mikla plieckom.Hneď ten deň som volala detskej psych. a objednali nás na 28.8.A posledná kvapka pred 2 dňami.Bol u nás Ľu.znova. Bez môjho vedomia.Dcéra von sa hrala .Ľu mama bola naproti nášmu domu a videla ich.Akonáhle ich stratila z dohľadu(zašli za dom),šla za nimi.Videla,ako Ne drží Ľu. ruky a pchá si ich medzi svoje nohy.Kraťasy mala dole.A doma Ľu doma povedal,že aj on mal kraťasy dolu a prstom mu pichala do pinďúra.V ten deň mi praskli nervy a Ne dostala výprask.Je toto len detská zvedavosť?Bude moje dieťa úchylné?Spravila som niekde chybu?Vyrastie z toho?Čo mám robiť?Za dva týždne škôlka a ja rozmýšľam,či ju tam vôbec dám.A či to oznámim v škôlke rodičom detí.
Čo sa týka mňa a manžela.Ja nemám problém sa prezliekať pred deťmi,manžel je o čosi zdržanlivejší.Prezlečie sa,ale nebehá po spálni dole bez.Ne spáva s nami v spálni,lebo jej nemáme kam dať posteľ.(máme sa sťahovať.)Náš sex.život je len vtedy,keď Ne chrápe.Staršia dcéra takéto problémy nemala.A ešte čosi.Chodia k nám kamaráti staršej dcéry, 9 ročný a tých neobťažuje.Poradí mi niekto?Máte niekto takéto skúsenosti?

namornicka
3. mar 2014

@le_to Ty zámerne neodpovedáš na otázku čo presne je napísané v dokumente zo súdu, v ktorom sa jedná o zverenie syna tvojmu manželovi? Pre bližšie objasnenie situácie by si nám to mohla napísať, lebo je to dosť kľúčová informácia na základe ktorej sa veľa vecí vysvetlí. Píšeš iba to, že ti ho nedali pretože tvoj muž ťa ohovoril že si cvok. V dokumente určite nie je napísané "matka je cvok", môže tam byť hocičo, musí to byť však v odbornej terminológii, iba nám napíš presnú vetu/vety ako to vyjadrili. Neviem či ti to nie je jasné na čo presne sa ťa viaceré pýtajú, proste presne prepísať text/dôvod prečo je dieťa zverené mužovi.

anexis
3. mar 2014

tu proste nieco smrdi...nech si mysli kto chce co chce

digysa
3. mar 2014

@karkulka1 Vseobecne tu nikto az tak nepochybuje o autizme.....myslim, ze zle citas a preskakujes a trapi ta hlavne otazka autizmu, ktora tu podla mna vobec teraz nehra ziadny vyznam.

IDe o to, ze zo 16 tich stran sme sa nedozvedeli od prispievatelky le_to DOVOD, preco jej bol odobraty syn a bol prisudeny otcovi.

Rozmyslajme....ak by obaja dali na sud, ze jeden je cvok (co tvrdi muz o nej) a druhy je pedofil ( co tvrdi ona o muzovi), tak dieta bude asi DOCASNE zverene statu, alebo niekomu inemu, kym sa preukaze, co je pravda....

Ale zverit dieta cloveku, na ktore je podozrenie, ze zneuziva svojho syna, to je trochu postavene na hlavu.

(uplne sa odosobni a zabudni, ze dieta je pedofil) OTazka znie.........PRECO bolo dieta odobrate matke???????? Ak na to prides, daj nam vediet....lebo Le_to tuto informaciu uspesne zatajuje a tym padom ja davam ruky od tohto pripadu prec.....

Aj keby som mohla pomoct, tak potrebujem vediet pravdu, aj keby nebola ta pravda prijemna. 🤐 😒

melanche
3. mar 2014

vsimnite si ze ona si diskusiu cita a odpoveda len na otazky ktore sa jej hodia. nech sa uz konecne prizna ze ma papier o tom ze nie je psychicky v poriadku. lebo viem ze je to jeden z mala dovodov ked dieta neprisudia matke. ziadny sudca si nezoberie na svedomie to ze dieta zveri pedofilovi, ma dost dobry plat a podla mna by mu to nestalo za tie peniaze, ked spolocnost ide tvrdo proti takym ludom ako je jej muz. aspon nech si vymysli nejaky dovod, ale naivne zeny ho chcu pocut, chcu jej verit.

filipal
3. mar 2014

@digysa pekne si to napisala! 🙂
ale zreime si chcela namiesto "dieta je pedofil" napisat dieta je autista, ze?

vevesh
3. mar 2014

@sherynkamalinka nechcela som sa velmi zapojit....ale musim ti trochu oponovat ,,,to, co si ty napisala je ako sa to deje vo vacsine, resp. v nezaujtych pojednavaniach...
ja som osobne zazila v uzkej rodine podobny pripad zverenia dietata (a keby som to nezazila, neverila by som)......muz bol nasilinik (takisto udany a odsudeny za nasilie) a ta matka v tejto viere verila, ze jej zveria jej 2r. dieta do opatery...ona na sude vyhlasila, ze ju bil ,on zrazu, ze dotycna je stetka a berie drogy (sudcovi bolo vyhrazane a dieta bolo zverene otcovi, kt. to dieta mlati dodnes...) - dotycna sa odvolavala cca. 15krat aj s dokazmi o nasilnosti ex, jedine co dosiahla je, ze za 14r. (ked nikdy od vtedy nepracovala a je vkuse na pokraji existencie) musi platit exovi 450 eur vyzivne, a z nej sa stala psychicka troska, ktorej je jedno, co sa s nou deje... (ale neberie drogy, ani alkohol, ani nic ine...) 😒
a takisto viem, ked ma niekto spravne konexie, tak plati na Sk ze vsetci su si rovni, ale niektori su si rovnejsi... 😎 takze tolko k tomu ssystemu na SK 😠
....ALE tu vetu by som aj ja chcela vediet ako jej to zdovodnili...ja viem to znenie u tej znamej...(je vseobecne a da sa pouzit kdekolvek... 🙄 )

digysa
3. mar 2014

@filipal jaj, prepac...dufam, ze to ostatni pochopia... 😅 😅

maznacik007
3. mar 2014

tam ale predsa vobec nie je jasne ci je dieta autista alebo nie .... povodne bola nejaka sprava ze dieta ma autizmus .. ale tak teda podla mna je nerealne aby dali dietatu daignozu lahsi autizmus v dvoch rokoch .... a vo styroch rokoch bolo ta diagnoza zmenena, uz si nepamatam presne ale viem ze to mamina riesila aj v auti teme ....

@le_to skus si este do dalsieho pojednavania k rozvodu co mas onedlho.. zohnat posudok od psychiatra ze netrpis psych. ochorenim .... napr. munchhausen by proxy .... a budes mat vacsiu sancu zvratit rozhodnutie sudu o zvereni dietata min. mozes ziadat striedavku ....

karkulka1
3. mar 2014

Uz by ste tu niektore mohli prestat so svojimi "sprostymi" narazkami a dat leto konecne pokoj. Predpokladam, ze leto napisala o svojich podozreniach z 2 dovodov: chcela to dostat zo seba von alebo chcela ziskat od niekoho pomoc (mozne je oboje).
To, co sa tu strhlo, mi pripomina honbu inkvizitoriek na carodejnice.
Klobuk dole pred tymi, ktore jej chceli skutocne pomoct a jej aj poradili a aj pred tymi, ktore sa dokazali povzniest nad to, ze sa im leto nezdoverila, ze ich si nevybrala. Je to jej slobodna volba.
Podla mna je uplne namieste, ze neuvadza vo verejnej teme ziadne dalsie podrobnosti, ci konkretnosti a ani nic necituje, aj ked to u mnohych vyvolava pochybnosti.
Ostatne ste si mohli odpustit blbe komentare, vyfabulovane obvinenia, pomaly hraniciace s hnaním na detektor lzi, absurdne vycitky typu "preco si si nezalozila vlastnu temu" ( a preco by mala?) ci dotierave naliehanie, aby nieco zverejnila.
Leto ma pravo sa slobodne rozhodnut, co a ci vobec nieco zverejni. Ja na jej mieste by som pri takejto urovni diskusie urcite nic nezverejnovala (je pravdepodobne, ze tí, ktori nechcu verit, aj tak neuveria a budu pozadovat nove a nove "dokazy" a pravdu povediac ja by som uz o takych ani nestala) a velmi dobre by som si rozmyslela, kto si tu doveru zasluzi. Ani by som sem uz viac neprispievala. Na citanie pri kave nech si damy vyberu inu temu.
O autizme sa siri vela polopravd a dezinterpretacii. Su rozne stupne tohto postihnutia a rozne formy/druhy. To co z 10 plati na 8, nemusi na dalsich 2. Clovek, ktory nieco o tom skutocne vie, by rodicovi takeho dietata nepolozil tak sformulovanu otazku v takom kontexte.
Inak to vyznie len ako priehladna manipulacia.
Vsetka cest a vdaka tym, ktori chceli jej problem riesit konstruktivne.

To, ze niekto, kto ma vobec nepozna, z 3 (mojich) prispevkov v tejto teme hodnoti niektore moje povahove vlastnosti, povazujem za znacne nevydareny, infantilny pokus o (zrejme oblubenu) rolovu hru na quasi psychologicku. 😎
Aj by to bolo smiesne, keby to nebolo vzhladom na vek trapne. Trafena hus asi potrebovala zagagat a hned 2x.

Ak vas mozem poprosit, usetrite si reakcie na mna. Nebudem to citat, ani sa nimi zaoberat. Mnohe ste sa tu tej síry uz nachrlili dosť.
Ži a nechaj žiť. Želám vám všetkým pekný pokojný večer a pre leto šťastnú ruku pri voľbe osoby, ktorej môže dôverovať a čo najlepší možný koniec jej starostí.

misaha
4. mar 2014

zavolaj jojku

juju
5. mar 2014

@le_to strasne na vas myslim...uz si nasla nejaky sposob ako opat zact bojovat o syna, mozno v sukromke ti niekto pomohol?

trdielko009
5. mar 2014

@le_to ODSEDELA BY SOM HO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

le_to
28. mar 2014

@karkulka1 Podľa znaleckého posudku od psychologičky, ktorý som dnes dostala, netrpím žiadnou psychickou poruchou 🙂

marikaema
8. apr 2014

Ja som toto nasla az teraz ale tiez navrhujem aby si stym isla do televizie....neviem ako si to teda dalej riesila...

le_to
8. apr 2014

@marikaema nechceli to dať to telky, bola som tam dvakrát, zaujímavé je, ale že podobný prípad mamičky, ktorá je z Petržalky a má 4ročnú dcérku zneužívanú, tak tento prípad zverejnili, jej muž je tiež trestne stíhaný, a krajský súd mu dokonca zrušil zákaz styku s dcérou, no chorééééé

marikaema
8. apr 2014

@le_to a to z akeho dovodu? Ako to pokracovalo dalej? Vyriesili nieco? Kde vlastne je maly?

le_to
8. apr 2014

@marikaema syn je stále s otcom, je ticho pred burkou

le_to
8. apr 2014

@marikaema dôvod by zaujímal aj mňa

marikaema
8. apr 2014

@le_to Neviem co si otom mam mysliet...ak je to vsetko pravda tak by som nevahala ani na sekundu...urobila by som aj nemozne aby som svoje dieta odtial dostala

le_to
8. apr 2014

@marikaema ja ani neviem kde bývajú, proste sa odsťahoval zo spoločného bytu, novú adresu nikde neuvádza, ani na jednom doklade zo súdu nie je uvedená jeho nová adresa, ale ja keď som odišla do krízového centra, tak to písali všade, že som tam, proti mojej vôli samozrejme to uvádzali, ale jeho adresu nenapíšu ....

marikaema
8. apr 2014

@le_to Nechapem tento system...som rada ze mne sa nic take nestalo....ale je mi luto velmi takichto deticiek....keby sa o deje mna ja by som toho chlapa asi zabila.....

le_to
8. apr 2014

@marikaema ak by som bola psychopatka ako môj muž tvrdí, tak by bol už dávno po smrti

le_to
8. apr 2014

deti sa odoberajú ženám, ktoré sú buď alkoholičky, feťáčky, alebo niečo podobné, ja nie som ani alkoholička ani feťáčka, ani kurva, mám čistý register trestov, nič som neurobila a napriek tomu mi bolo odobrané dieťa a dané pedofilovi !!!! Môžem ho vidieť iba v sobotu raz za dva týždne a iba za prítomnosti manžela ! Chápete? Neexistuje žiadny dôvod na to, aby som mala stretávky so synom iba na dve hodiny a iba raz za dva týždne a iba za prítomnosti pedofila !!!!

le_to
8. apr 2014

chce sa mi zvracať zo všetkých ktorí pomáhajú môjmu úchylnému manželovi 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

renata5
21. dec 2014

@le_to ahoj ja by som sa chcela spytat na tvojho synceka ako sa ma ako ste pokrocili?

waqix
27. sep 2016

@mininera ahoj...no my doma pozerame rozpravky akurat manzel si vie zapnut akcny film ale to je strasne malo... detom zapinam len detske programy alebo rozpravky.. maximalne este pohlad na rekreacne strediska... zatial... moj ma 2 a pol roka..sme odteraz skolkari a uz je tam chlapec co mojho objima a pritom pri tvari a uchu mu robi jazykom akoze fuj pusu ...videla som to 2x..aj som ho upozornila aby to nerobil.. asi sa porozpravam o tom s vychovavatelkou.. ten des v ociach mojho syna bol hrozny a horsie je ze ked som dnes prisla s malym do skolky ten hned ku nam pribehol a maly sa hned stranil od neho..doma ma zle sny..predtym vzdy pekne spal..to viem isto lebo ja nespimskoro vobec..priemerne 3-4hod ato na3-4-5-6x....

sebastiankooo
8. okt 2018

Dobry den mam ten isty problem ale s chlapcom ma 6 je v pripravnom ročniku a sme sa dozvedeli ze obchytkava dievcata... Ako to riesit pls lebo sme stoho zhrozeny