Dieťa a sexuálne obťažovanie

mininera
22. aug 2013

V prvom rade sa ospravedlňujem za nový nick.Podobnú tému som našla len jednu a tam išlo o 11 ročného chlapca.Nie som tu nová,ale o týchto problémoch mi nie je ľahké písať a priznať sa k nim.Aspoň zatiaľ nie. ☹ Všetko sa to začalo okolo mája.Mali sme na návšteve dcérinu kamarátku menom D. zo škôlky.Obe majú 5 aj pol roka.Staršia dcéra-Ni. mi prišla povedať,že tie dve sú po tme v izbe a zavreté.Potichu som šla za nimi a nachytala som ich.Sedeli obe pod stolom.Vedela som,že robia niečo nekalé.Ostali ticho a na otázku čo robia mi dcéra Ne. povedala,že jej to kázala D.D som hneď poslala domov.Dcéra Ne.mi na moje naliehanie povedala,že jej D. pchala prst do riťky a ju to veľmi bolelo.A ešte,že ak mi to povie,že sa s ňou D. nebude hrať.Keď som sa v pondelok stretla s D. mamou,povedala som jej to.Ešte pred prázdninami som sa dozvedela,že D. obťažovala dvoch chlapcov v škôlke.
A tu sa začína NÁŠ problém.Počas prázdnin tentoraz MOJA dcéra Ne. obťažovala deti.Bolo to na začiatku júla,keď som ju videla u susedov pri našom plote,ako stojí blízko oproti chlapcovi -L.(o rok starší) a on si už dvíhal nohavice hore.(Povedala,že cikal.Neverím.)Ne som dohovorila,vysvetlila aj pohrozila.Druhý raz to bolo na našom dvore 5 metrov odomňa.Rozprávala som s kamoškou a jej syn Ľu.- 4 roky a moja boli pri ríbezliach pokrčeni a hrali sa.Dívali sme sa na nich.Malý sa zodvihol,stiahol kraťasky,tak som šla za ním aj s jeho mamou,či ide cikať.Povedal, že nie.Že mu kázala moja dcéra Ne. dať si dole kraťasy.Povedala som kamoške o predchádzajúcom incidente.Znova som Ne vysvetlila a pohrozila,že nebude chodiť medzi deti.Na ďalšie tri týždne som moju Ne.separovala od detí.Potom som ku nám vzala známej dcéru A.-o rok staršiu.(najkamošku mojej).Odišli na poschodie hrať sa.Po 5 min som šla na kontrolu.Dvere zavreté,otvorím a moja dcéra na nej a obe mali nohavičky dole.Malá A. mi povedala,že jej to moja kázala.Odviezla som ju domov a oznámila to jej mame.Bolo mi to tak trapné. Ne som sa pýtala, kde na to chodí,kde to videla,kto jej to ukazoval.Povedala,že to videla na obrázku na dverách v garáži u nás.Šli sme sa tam spolu pozrieť,ale tam sú len 4 baby s nahými prsiami.Nič viac.Tak som sa jej znovu opýtala a ona len mikla plieckom.Hneď ten deň som volala detskej psych. a objednali nás na 28.8.A posledná kvapka pred 2 dňami.Bol u nás Ľu.znova. Bez môjho vedomia.Dcéra von sa hrala .Ľu mama bola naproti nášmu domu a videla ich.Akonáhle ich stratila z dohľadu(zašli za dom),šla za nimi.Videla,ako Ne drží Ľu. ruky a pchá si ich medzi svoje nohy.Kraťasy mala dole.A doma Ľu doma povedal,že aj on mal kraťasy dolu a prstom mu pichala do pinďúra.V ten deň mi praskli nervy a Ne dostala výprask.Je toto len detská zvedavosť?Bude moje dieťa úchylné?Spravila som niekde chybu?Vyrastie z toho?Čo mám robiť?Za dva týždne škôlka a ja rozmýšľam,či ju tam vôbec dám.A či to oznámim v škôlke rodičom detí.
Čo sa týka mňa a manžela.Ja nemám problém sa prezliekať pred deťmi,manžel je o čosi zdržanlivejší.Prezlečie sa,ale nebehá po spálni dole bez.Ne spáva s nami v spálni,lebo jej nemáme kam dať posteľ.(máme sa sťahovať.)Náš sex.život je len vtedy,keď Ne chrápe.Staršia dcéra takéto problémy nemala.A ešte čosi.Chodia k nám kamaráti staršej dcéry, 9 ročný a tých neobťažuje.Poradí mi niekto?Máte niekto takéto skúsenosti?

katkasofi
27. feb 2014

@le_to majú s tým riaditeľom niekoho podchyteneho... Je to veľká resp. významná firma? Média... A toho haj.la by som vyvesila za gule do prievanu... Toto môže byt iba v našej republike...drž sa dievča..bojuj za synčeka!!!

lucirella
27. feb 2014

@le_to
Citala som to na dvakrat, lebo naraz je to prilis silne. Je to tak smutne, nespravodlive a bolestive. Az neuveritelne, ze sa nieco take moze diat... ako mozu dopustit, aby malemu cloviecikovi mohli takto ublizovatTak velmi by som tebe a syncekovi chcela pomoct... Nedokazem si asi ani ptedstavit, co musis prezivat. Ja by som toho chlapa asi zabila! Parchant!
A teraz je to ako? Si s malym, ci ho vidas len cez vikendy? Citala som na blogu, ze v apr.vas konecne rozvedu. Tam sa aj rozhodne, co so syncekom?
Dievca, nedaj sa! Ako pisu aj ostatne, zverejni to. Viem, ze to sa lahko vravi... Bude to hrozne tazke, ved kto by chcrl, aby sa nieco take o jeho rodine verejne rozoberalo... ale ak to nejde inak... Alebo socialka by nepomohla? Co v skolke? Nechova sa maly nejak zvlastne? To by mohli zaangazovat socialku, ci? Bojuj! Strasne ti drzim palce a dufam, ze ten xxxxx dostane, co si zasluzi! Bud silna. Kvoli syncekovi.

zuzba
27. feb 2014

@le_to je to strasne co pises a normalne jed do mna! Toho hajzla chytit za gule a vykastrovat! Urcite ti hajzli maju niekoho podchyteneho. Pretoze moj muz je policajt a toto keby mal riesit tak by ten pedofil dopadol zle! Je mi do placu ze si bezmocna, co tak obratit sa na nejakeho specializovaneho pravnika?

mariuskaa
27. feb 2014

https://www.google.sk/#q=pomoc+sexualne+zneuziv...
je to hned 1 alebo 2 odkaz, lebo sa mi nedaju zobrazit telefonne cisla.

Výber zo zoznamu kontaktov na pomáhajúce
organizácie v Slovenskej a Českej republike,
pôsobiacich v oblasti pomoci obchodovaným osobám,
komerčne sexuálne zneužívaným deťom a týraným,
zneužívaným a zanedbávaným deťom
Organizácie →
IOM BRATISLAVA MEDZINÁRODNÁ →
ORGANIZÁCIA PRE MIGRÁCIU
www.iom.sk
Akti vity v oblasti obchodovania s ľuďmi a komerčného sexuálnehoc zneužívania detí
.
IOM Brati slava
Adresa: Grösslingova , Brati slava,
Linka pomoci: + ()
Tel.: + ()
+ ()
brati slavaInfo@iom.int
IOM KOŠICE MEDZINÁRODNÁ → ORGANIZÁCIA PRE MIGRÁCIU
Akti vity v oblasti obchodovania s ľuďmi a komerčného sexuálneho zneužívania detí
.
Adresa: Hlavná , Košice,
Tel: + ()
iomkosice@iom.int
LINKA DETSKEJ ISTOTY UNICEF →
www.unicef.sk/ldi/
Bezplatná poradenská linka pre deti a mládež, sociálno-právna poradňa, ambulantné krízové stredisko.
Adresa:
Grösslingova , Brati slava
Linka istoty: (bezplatná nonstop linka pre volania z celej SR)
Tel.: + ()
Fax: + ()
natcom@unicef.sk
POMOC OBETIAM NÁSILIA O. Z. →
www.pomocobeti am.sk
Bezplatná pomoc a poradenstvo (psychologické, právne, sociálne) obeti am trestných činov,
domáceho násilia, dopravných nehôd, katastrof.

Prevádzkovanie siete poradní v mestách.
Adresa: Cintorínská , Brati slava
Tel./fax: + ()
brati slava@pomocobeti am.sk
CENTRUM NÁDEJ POMOC → OHROZENÝM DEŤOM
www.centrumnadej.sk
Pomoc týraným, zneužívaným a zanedbávaným deťom, sprostredkovanie krízového ubytovania, pomoc obeti
am domáceho násilia (krízová

intervencia, psychologické, sociálne a právne poradenstvo, terapia).
Adresa: Švabinského , Brati slava
Tel.: + () ,
+ ()
Nonstop linka pomoci: + ()
centrum.nadej@centrum.sk
Linky dôvery →
POLICAJNÁ LINKA DÔVERY → Tel: + ()
LINKY DÔVERY → Tel: + ()
+ () , + ()
DETSKÁ LINKA ZÁCHRANY →
Tel.: + () (po – pia: . –
. hod., bezplatná pre volania zo SR)
LINKA DÔVERY MLÁDEŽE →
Tel.: + () (nonstop)
LINKA DETSKEJ DÔVERY →
Tel: + ()
(po – pia: . – . hod.)
[1]
Ďalšie →
KRÍZOVÉ CENTRUM BRÁNA DO ŽIVOTA →
www.branadozivota.sk
Krízové pobytové centrum pre týrané, zneužívané a zanedbávané deti krízové centrum pre obete
domáceho násilia; sociálne, právne a psychologické poradenstvo.
Adresa:
M. Medveďovej , Brati slava,
Nonstop tel. linky: + () ,
+ () , + ()
Fax: + () ,
+ ()
pomoc@branadozivota.sk
KRÍZOVÉ CENTRUM MAJÁK N.O. →
MAJÁK NÁDEJE
Krízové pobytové centrum deti i dospelých; psychosociálna pomoc obchodovaným osobám.
Adresa: Karpatská , Brati slava,
Tel.: + () ,
+ () ,
+ ()
Fax.: + ()
majaknadeje@stonline.sk
DETSKÉ KRÍZOVÉ CENTRUM NÁRUČ →
www.naruc.sk
Detské krízové pobytové centrum pre týrané, zneužívané a zanedbávané deti .
Adresa: Zádubnie , Žilina
Tel./fax: + ()
naruc@nextra.sk
KRÍZOVÉ CENTRUM SLNIEČKO →
www.centrumslniecko.sk
etské krízové centrum riešiace problemati ku týraných, zneužívaných a zanedbávaných detí a obetí rodovo podmieneného násilia.
[2]
Nitra – adresa utajená
Detská linka záchrany: + ()
(bezplatná linka pre volania zo SR z pevnej siete;
po – pia: .
– .)
Tel./fax:
+/()-

centrumslniecko@post.sk
KRÍZOVÉ CENTRUM SRDIEČKO →
OZ SIGNÁL OHROZENIA
Detské krízové centrum a detský domov, poskytujúci pomoc týraným, zneužívaným a zanedbávaným deťom,
ambulancia krízovej intervencie a psychologického poradenstva, linka pomoci ľuďom v ohrození.
Adresa:
Mládežnícka , Banská Bystrica,
Telefonická linka pomoci: + ()
Tel.: + ()
Fax: + ()
OBČIANSKE ZDRUŽENIE LABYRINT →
www.oz-labyrint.sk
Prevencia sexuálneho zneužívania dievčat a chlapcov (workshopy, vzdelávacie akti vity pre žiakov, študentov, učiteľov a rodičov, publikačná činnosť).
Adresa:
Petöfi ho , Brati slava
Tel.: + () ,
()
ozlabyrint@pobox.sk
Organizace →
LA STRADA ČR, O. P. S. →
www.strada.cz
Psychosociální pomoc obchodovaným a vyko- řisťovaným osobám Adresa: P. O. Box , Praha ,
Tel.: + (SOS a INFO linka v provozu
Út – Čt:

. – . hod, St: . –
. hod, od hod též v ruském a ukrajinském jazyce)
pomoc@strada.cz
DĚTSKÉ KRIZOVÉ CENTRUM →
www.dkc.cz
Pomoc týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem a komerčně sexuálně zneužívaným dětem
Adresa:
V Zápolí /, Praha Michle,
Tel.: + (non-stop)
problem@ditekrize.cz
PROJEKT ŠANCE HORKÁ LINKA →
www.sance.info
Program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež žijící v zapomenutí na ulici v ČR
Po – Pá: . – . hod.
Tel.: +
+ (non-stop záznamník)
info@sance.info
MODRÁ LINKA →
www.modralinka.cz
Centrum a linka důvěry pro děti a mládež
Po – Ne: . – . hod.
Adresa: Lidická , Brno
Tel.: + , +
help@modralinka.cz
Linky d →ůvěry
RŮŽOVÁ LINKA PRO DĚTI →
Helpline pro děti v ohrožení/syndrom týraného,
zneužívaného
a zanedbávaného
dítěte
Tel: +
mail@ruzovalinka-praha. cz
LINKA DŮVĚRY STŘEDISKA →
KŘESŤANSKÉ POMOCI MLADÝM V
KRIZI EXODUS VLAŠIM
Tel.: + (non-stop)
LINKA DĚTSKÉ POMOCI PLZEŇ →
Tel.: + , +
LINKA BEZPEČÍ HELPLINE PRO DĚTI V →
OHROŽENÍ
Tel.: + (bezplatná linka pro volání
z ČR)
LINKA VZKAZ DOMŮ →
Tel.: + (bezplatná linka pro volání
z ČR),
+/

INTERNETOVÁ LINKA BEZPEČÍ →
lb@linkabezpeci.cz
BEZPEČNÝ INTERNET INTERNET →
HELPLINE
www.internethelpline.cz
Další →
CENTRA PRO ZNEUŽÍVANÉ A TÝRANÉ →
DĚTI SPONDEA
Krizové centrum pro děti a mládež. Pomoc obětem
domácího násilí.
Adresa: Sýpka , Brno
Tel.: + (non-stop)
+
krizovapomoc@spondea.cz
KRIZOVÉ CENTRUM PRO DĚTI A →
RODINU V JIHOČESKÉM KRAJI
www.spondea.cz
Pomoc dětem a jejich rodinám (psychická nebo
sociální krize).
Po – Čt: . – . hod., Pá: : – :
Adresa:
Nerudova , České Budějovice
Tel.: +
pomoc@ditevkrizi.cz
KRIZOVÉ CENTRUM PRO DĚTI A →
DOSPÍVAJÍCÍ
Krizové centrum s ambulantní i pobytovou
službou.
Po – Pá: . – . hod.
Adresa:
Hapalova , Brno-Řečkovice,
Tel.: + , +
+
info@krizovecentrum.cz
CENTRUM J. J.PESTALOZZIHO, O.P.S →
www.pestalozzi.cz
Krizové centrum též pro děti . Nízkoprahové zařízení
pro
děti

a mládež.
Adresa:
Štěpánkova , Chrudim
Tel: + , +
pestalozzi@pestalozzi.czlinka pomoci: + ()
Tel.: + ()
+ ()

trend270
27. feb 2014

@le_to tak ako ste to tu napísala, tak to publikujte v novinách. Toto musi otriasť aj silnou povahou. Verejnosť Vás určite podporí.

borkavan
27. feb 2014

@mininera možno už máš po probléme, ale aj tak mi to nedalo napísať
nie som odborník ani psychologička ale študovala som vývinovú psychologiu... podľa učebnice, deti od 2 rokov do 4 sú ako špongie, nasávajú čo vidia a potom to opakujú,použíjú a nevedia ešte rozlíšiť vhodnosť a nevhodnosť. Proste nasávajú čo vidia a opakujú to.
Takže psychologička ti sama odhalí problém.
A prosím ťa, nerobte to pred veľkým dieťaťom. Ona isto nespí aj keď si myslíte, že spí.

le_to
28. feb 2014

@dana_l bola som v markíze, ale nikoho to nezaujíma,
čo sa týka trestného stíhania tak bolo začaté 15.8. a dňa 5.2. zamietnuté, ale úplne iným vyšetrovateľom, ktorí mimochodom robí ekonomickú kriminalitu a nie sexuálne zneužívanie, neviem prečo sa pod to zastavenie či zamietnutie nepodpísal vyšetrovateľ ktorý rieši ako jediný výhradne sex.zneužívanie

le_to
28. feb 2014

@trend270 právnik písal sťažnosť, ktorá mala skončiť na prokuratúre

le_to
28. feb 2014

@bejbinka bola som v makríze dvakrát a zbytočne, ostatné telky sa mi ani neozvali

le_to
28. feb 2014

@hviezda89 tiež neviem ako je toto možné, prečo práve na Slovensku sú také zákony aké sú , nekonala ani sociálka nikto, podľa mňa mu ho mali zobrať hneď ako bolo začaté trestné stíhanie, ale nestalo sa, proste tu si pedofil môže robiť čo chce pokiaľ má za sebou tých správnych ľudí a pokiaľ má na to páky

le_to
28. feb 2014

@katkasofi určite áno je do toho zainteresovaných príliš veľa ľudí a ja z toho vychádzam ako paranoidná psychopatka ktorá na každého podáva trestné oznámenia

le_to
28. feb 2014

@lucirella syn je nonstop s otcom na neznámom mieste, vídavam ho iba v sobotu raz za dva týždne a to iba v prítomnosti manžela, lenže aj tak už dvakrát neprišiel, takže môžem napísať, že syna vidím raz za mesiac na dve hodiny, strašná nespravodlivosť, pretože ja som v živote nikomu nič neurobila teda úmyselne určite nie, rozumieš a nikto môjmu synovi nepomohol ani sociálka
zo škôlky ho odhlásil hneď ako to prasklo
a zabiť ho? áno má šťastie, že nie som tá psychopatka, ktorú zo mňa urobil, pretože už by bol 9 mesiacov po smrti

le_to
28. feb 2014

@zuzba no traja právnici ma odmietli zastupovať, muž sa im vyhrážal, štvrtého mám prideleného štátom, a ten mi na to povedal iba že prezumpcia neviny .....a upozornil ma na to, že môj muž má veľmi dobrého právnika, ktorý sa zaoberá trestným právom a že sa mu môj muž takisto vyhrážal

le_to
28. feb 2014

@trend270 noviny som zatiaľ neoslovila

le_to
28. feb 2014

krízové centrum Maják nádeje neodporúčam, pretože mi tam vôbec nepomohli

katkasofi
28. feb 2014

@le_to toto mi nejde do hlavy... Tak by som išla na ministerstvo spravodlivosti... Odvolala si sa predpokladám... Hajzel uchylacky!!! Jaké mám nervy ja a nejedna sa o moje dieťa, co musíš prežívať ty si neviem ani predstaviť...

mata128
28. feb 2014

@le_to ako sa ti javi syncek???myslis,ze zneuzivanie neskoncilo???urcite ho poznas najlepsie a uz pohlad na neho ti vela napovie

le_to
28. feb 2014

@katkasofi je to mala firma ktorá má dve pobočky jednu v Bratislave a jednu v Košiciach, ale majitelia sú Češi , a tam neviem koľko oni majú firiem, ale viem, že v ČR majú aj firemnú škôlku
ide o projekčnú firmu

le_to
28. feb 2014

@katkasofi písomne som ich kontaktovala ešte v lete, dali od toho ruky preč

katkasofi
28. feb 2014

@le_to a ten riaditeľ je taký že môže poznať kadekoho? Však vieš ako to myslím...

le_to
28. feb 2014

@mata128 nie neskončilo, práveže ešte zhoršilo, vydáva všelijaké divné zvuky a mne je z toho na zvracanie

le_to
28. feb 2014

@katkasofi no ten riaditeľ ma na ksichte napísané, že je úchyl, určite má kontakty, ktoré potrebuje mať

mata128
28. feb 2014

@le_to prepac,ale je mi z toho na zvracanie...ked si predstavim,moj syn sa narodil s vrodenou srdcovou vadou,kolko sme sa v dkc natrapili,muz kolko sa tiez naplakal pri jeho inkubatore a teraz keby som mala zistit nieco taketo ☹ ... To sa cloveku ani verit nechce,ako jeden clovek,ktory ma toho drobca ochranovat a branit,moze sposobit nieco taketo,tolko bolesti. Co sa tyka nasej socialky,to radsej nekomentujem,to je to iste co policia-od "chranit a pomahat" to ma na mile daleko. Vela sil ti prajem,sud bude "divoky",nakolko sa tam bude riesit aj zverenie dietata. Pocuj a k dietatu nebude prizvany detsky psycholog????aj ked vravis,ze je autista,co to vie povedat,ukazat,vsak?

ritusuk
28. feb 2014

@le_to kontaktuj Joj-ku. pchaj to do medii. Urobme skupinu - tu na MK - FB stranku, socialne siete su silne a rychle. Ak si presvedcena o vinne, ukazuj prstom, kric, postav sa na namestie s tabulkou. Pros zeny, nech sa spoja a nech pomozu. Urob cokolvek, ale nech sa Ti stane hocico, nech je to s vedomim, ze si urobila maximum...

katkasofi
28. feb 2014

@le_to no neviem co by som robila. Odvolávať sa, psychiatricke vyšetrenie malého atď..nemáš právo ako druhý rodič vedieť miesto pobytu svojho dieťaťa? Malinky ako na teba reaguje?

katkasofi
28. feb 2014

@ritusuk presne tak

le_to
28. feb 2014

@mata128 no s tou jeho diagnózou je to tak, že problémy s ním boli už keď mal 11 mesiacov, tak sa začali tie prejavy, ako dvojročného sme ho zobrali k detskej psychologičke a tá nás poslala do Andreasu, pretože mala podozrenie, že má autizmus a že ona na to nie je odborníčka, do správy mu napísala ľahká retardácia, takže išli sme do Andreasu, boli sme tam dvakrát, prítomná bola detská psychologička a riaditeľka vtedajšia, približne hodinku sledovali ako sa správa ako sa hrá, vypytovali sa všeličo a na konci odišli a išli sa radiť niekam inam, keď sa vrátili, tak tá detská psychologička doslova vysypala na nás x dôvodov, či znakov, prečo je náš syn autista, do správy napísala F84.0 čo je detský autizmus, ono autizmus môže až 10 rozličných foriem, takže keď nám to oznámili, tak to niečo strašné pre mňa sa s tým vysporiadať, aj keď som už dlho tušila, že to bude autizmus, aj tak počuť to takto z jej úst a vyrovnať sa s tým.....
takže som vybavovala potom synovi preukaz aj parkovací aj ZTP, predlženú rodičovskú dovolenku a príspevky, manžel furt omielal, že je to blbosť a že syn je zdravý, a že mi to vraj dokáže a predstav si že 13.5.2013 prišiel domov so správou, že Michal nemá autizmus a rehotal sa
tak je som kukala jak puk, detská psychologička tá istá mimochodom ktorá mu v roku 2011 diagnózu určila , tak tá mu ju minulý rok zrušila
no a manžel je natoľko vychcaný, že to ani neoznámil UPSVAR a naďalej a neoprávnene poberá 200,- Eur mesačne ako rodičovský príspevok, na ktorý už od júna minulého roku nemá nárok, pretože náš syn je oficiálne zdravý

le_to
28. feb 2014

@ritusuk myslím, že som urobila v tejto veci maximum, Jojku som kontaktovala ešte v lete a už sa mi neozvali

mata128
28. feb 2014

@le_to no pomooooc....a ako je to u synceka s recou????rozprava teda vsetko????

le_to
28. feb 2014

@katkasofi tiež si myslím, že by som mala byť informovaná o tom, kde môj syn momentálne žije, ale nie ani na jedom doklade zo súdu to nie je uvedené, stále tam píšu manželov trvalý pobyt, a ten máme obaja rovnaký, zaujímavé je, že keď som bola so synom v krizaku, tak to dokladov súdnych hneď aj uviedli, lenže keď on sa odsťahoval, tak ja už nemám právo vedieť kde je môj syn