Dieťa čudne chodí

alex5896
4. mar 2024

Ahojte moja 2,7 mes dcerka chodi dakedy zvlastne spickami k sebe pripadne pravu nohu dava dosikma pred seba dovnutra...pediatricka povedala ze je vo vývine mozem skusit vymenit pravu topanku za lavu a naopak... na ortopedii som sa len informovala povedali ze sa to riesi od piateho roku lebo dietatko aj tak nebude cvicit...mate daku skusenost alebo rady? Zatial pockam do troch rokov a potom sa uz nedam odbit. Ale co mozem zatial preto urobit? Topanky kupujem protetiku a papucky Raky dakujem za kazdu radu

pribinak
4. mar 2024

@alex5896 pýtajte si výmenný lístok k fyzioterapeutovi. Ukáže vám cviky aby sa to nezhoršilo. Mizes kúpiť aj reflexný chodnicek alebo si ho vyrob

Že vymienit topanky….ta doktorka má 300 rokov? Akurát jej to dooskiera nožičky

janica_
4. mar 2024

@alex5896 ahoj, rozhodne by som tiez isla cestou k fyzioterapeutovi. Mala som stastie ze u nas v meste mala workshop Fyziomama z Trnavy a robili aj konzultacie. Syn ma valgozne clenky, je vysoky na to ze ma 3 roky tak chcem pre neho urobit preventivne co sa da. Na konzultacii som ho vyzliekla do spodneho pradla a pani fyzioterapeutka hodnotila jeho pohyb, pozorovala ho ako chodi, skace, pohybuje sa a velmi ma upokojila ze napriek tomu ze mu tie clenky padaju, tak to nie je take zle, lebo pri pohybe vpadnute niesu a vie s nimi pracovat telo, takze je to este vo vyvoji. Potvrdila mi co som uz davno vedela, ze ma dlhy trup, a upozornila ma na diastazu o ktorej som nevedela ze ma.

zuzanaete
4. mar 2024

@pribinak Prisla som raz po syna do skolky a mal topanky naopak. Ucitelka mi len povedala, ze to neriesila, ze ved topanky sa davaju niekedy naopak, aby dieta nemalo ploche nohy. Tak som pozerala, ze co za teoriu.

kacena4
4. mar 2024

predpokladam ze mas 2,7 rocnu dceru nie mesacnu... a nepises ci ma nejake problemy ci pada, podkyna sa, zakopava o druhu nohu, ci sa pri chodzi predklana.... ak mate nejake problemy urcite smer ortoped. skontroluje dietatu cez prostroj nohy, skontroluje ci nie je spadnuta klenba ci clenky a ak su problemy nasadi liecbu ortotopanky ci vlozky nasa nosila od 3r a chodili sme aj rehabilitovat. nie je pravda ze sa ma cakat do 5r ak ma dieta problemy drzim palceky

eva233
4. mar 2024

Pravdepodobne budú oslabene brušné a chrbtové svaly... Stvornožkovala? Dávali ste ju do pavúka/ choditka? Dávali ste ju sadnúť si hoci sama si este sadnúť nevedela? Pri chodenibstw ju držali za obe ruky dohora? - neobvinujem, len sa pýtam.... Určite smer fyzioterapeut ten pozrie kde je problém, nastaví cviky, treba posilniť svaly aby nôžky nabrali "správny smer" 😉👍

sapoha
5. mar 2024

Nam poradil ortoped chodzu po spickach, kazdy den par minut. A ortopedicke vlozky do topnok aby sa mu posilnili svaly - pri mierne vpadnutych clenkoch. Tiez som si to vsimla na tom, ze zatacal pravu nozku dovnutra. Vlozky aj chodzu po spickach praktizujeme 1mesiac a vyrazne sa to zlepsilo.
Tiez by som necakala az do 5r.. cim skor tym lepsie pre cele telo, drzim palce