Dieťa je každú chvíľu choré

gotzova
10. dec 2012

zdravim vsetky maminky,mae problem tyžden chodime do skolky a potom sme tyzden doma co sme chore takto je to každy mesiac ☹ co je dobre davat dietatu dobre na imunitu alebo kolko trva približne kym si telo zvykne 🙂)dakujem za každu odpoved

stastnamamulka
10. dec 2012

odporucam vysetrit imunitu na alergologicko-imunologickej ambulancii,my sme tam boli akurat dnes 😉 lieciky sa beru min.3mesiace,az potom vidno vysledok

stastnamamulka
10. dec 2012

skus pozriet aj alternativnu liecbu,spirullina je super,cisty vitamin C a pod 😉

sendy182
10. dec 2012

@gotzova v jesenom a zimnom období hlavne vitamíny C,B,.....každý deň.........samozrejme ovocie a zelenina.....pobyt na čerstvom vzduchu....dostatok spánku............pozri tento link 🙂 http://zdravedieta.rodinka.sk/zdrave-telo/podpo... ak máš pochybnosti daj radšej urobiť krvné testy + výteri............

evelin325
11. dec 2012

@gotzova veľa ovocia a zeleninky, najlepšie doma vypestované, pretože to čo predávajú v obchode obsahuje minimum vitamínov, veľmi dobrý je medík od včelárov, kvalita potravín v tomto prípade zohráva veľkú rolu...ja okrem toho dávam dieťaťu na imunitu homeopatiká 🙂

stanislavao
11. dec 2012

na toto nepomoze nic, len cas. my sme boli prvy rok v skolke tak, ze 2 dni skolka, 2 tyzdne doma, 3 dni v skolke, 2 tyzdne doma a takto to islo az do januara, potom bol 2 mesiace doma a isiel do skolky az v marci. dalsi skolsky rok to uz bolo dobre. nam pomohli potom trosku martankovia. vobec nemusite nikam na vysetrenia chodit. casom to prejde. dieta musi ziskat imunitu.

nadhera
11. dec 2012

ciste c-cko , semtam b-cko, ovocie a zelenina surove, semtam domaci medik a ak uz zacnu pokasliavat - cibulovy caj s medom a klopklopklop 🙂 netvrdim,ze tento rok neboli chori - starsi raz a mensi2x,ale nic vazne , po tyzdni opat do skolky 🙂

jerryjanka
11. dec 2012

vela čistého céčka, déčko, pripadne B-komplex ale to c a d sú dôležité jesen zima jar

medi
11. dec 2012

my to mame uplne rovnako, do troch rokov uplne zdrava a od zaciatku skolky-v septembri v skolke 6dni-aj to nie vkuse, v oktobri 0, v novembri 5 dni a v decembri zatial dva.
inak stale soplime, kasleme, uz bol aj zapal priedusiek. my sme mali hned po tyzdni v skolke moraxellu-robili nam vyter na ORL, je to typicky skolkarsky bacil a treba na to antibiotika. takze dala by som vysetrit aj na ORL.
inak berieme imunoglukan, papame ovocie, zeleninu, von chodime za kazdeho pocasia a kym nie je v skolke, je zdrava. akonahle je vsak v kolektive, maximalne po tyzdni je znova usoplena, uz mam z toho nervy a rozmyslam ze celu skolku zrusim 😠
kazdy mi na to povie ze prvy rok v skolke to je takto.. no neviem:-/

andrejka1978
11. dec 2012

ahoj, suhlasim s uz uvedenymi prispevkami o vitaminoch a strave. my sme si tym tiez presli. pridam svoju skusenost s liekmi. nam dobe zaberal sirup z hlivy ustricovej Imunoglukan. treba ho brat tak 2 az 3 mesiace,potom mesiac pauza a potom zase. s tym mam dobre skusenosti. a ked nastupili prve priznaky choroby tak som nasadila zase produkt Kaloba. a to velakrat zabralo tak,ze mu choroba vlastne ani nevypukla alebo trvala iba 1 den a potom bol OK. oba su prirodne neskodne produkty a viacero kamosiek ich uz odskusalo. ak nezaberu, tak treba vysetrit imunitu a dat nieco silnejsie uz od lekara na predpis alebo mozno aj vybrat nosne mandle po case. ale to je az krajne riesenie. ale prvy rok v skolke je to tazke, potom sa to zlepsuje, deti si tym prejdu a su viac odolne.

niki0121
11. dec 2012

No tak s tým bojujeme aj my. Syn nastúpil do prípravky a bol 2 týždne v kolektíve a dva týždne doma chorý,. Šlo to tak 4m potom ochorel tak, že skončil s vybratými nosnými mandľami, ktoré mu zabraňovali v dýchaní. Potom nastúpil do školy a opakuje sa to zas a znova. 3 týždne v škole a týždeň - dva doma chorý. Dutiny, krčné mandle. Ešte, že je šikovný a školu zvláda aj samostatne doma.
Píšete tu, že čiste céčko a béčko by mal brať a kde sa to kupuje? Krásne dni bez chorôb prajem všetkým detičkám aj mamičkám.

bibistec
11. dec 2012

ale to je normalne ved si musi vybudovat imunitu. ale ked tak by som sla na imunologiu, urcite sama len tak nic nedavaj. pokial neberie casto atb tak je to v poriadku. ak hned nasadis nieco na imunitu tak jeho vlastna imunita nema ako silniet. ale porad sa s lekarkou na zaklade vysetreni ti poradi.

sendy182
11. dec 2012

áno dieťa si musí vybudovať imunitu.......ale nie v čase choroby ..... čo ak má poruchu imunity?..tá sa sama nevybuduje.........môj názor k lekárke pre časté infekty v kolektíve............rozbor krvi aj výteri na vylúčenie bacila..............

silvuskaa
11. dec 2012

@niki0121 ja kupujem ciste Ccko v DM drogerii, je to prasok s odmerkou a davam to malemu aj do caju 🙂

katecameron
11. dec 2012

aj my sme zas chory a najhorsie ze skolaci ancijasa&

zanet1976
13. dec 2012

ahojte no to poznam mali nastupil septembri do skolky a viac sme doma ako skolke stale kasel sopliky a to stale dookola teraz sme doma do konca roka a januari ked nastupi tak uvidime