Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dieťa je od nástupu do škôlky stále zahlienené

ivejn
24. apr 2016

Mám skoro 3,5 ročnú dcérku a odkedy chodí do škôlky je permanentne chorá. Stále je zahlienená, má upchatý nos a hlienovito kašle. CRP vždy v poriadku, takže bez antibiotík, berie skoro vždy SINUPRET, TRIFED, PAMYCON. Na podporu imunity jej kupujem Marťankovia imuno forte. Po vyliečení je necelé 2týždne v poriadku a potom znova dokola.Teraz som jej kupila ASPEKTON JUNIOR sirup. Ja potrebujem prosím vás vedieť, ako dlho vlastne môže tieto lieky užívať? Už dlhodobo je na imunosirupe: IMUNOGLUKAN striedam s MARŤANKOVIA IMUNO FORTE a dva týždne po vyliečení ešte dokašliavala a sama som jej nasadila ten nový sirup ASPEKTON JUNIOR s lišajníkom. Ako dlho možno aj tento sirup užívať? Píšu ak sa nezlepší, alebo zhorší...po 3 dňoch sa obráťte na lekára......ale nič ako dlho sa môže užívať. Nechcem jej samozrejme ublížiť, predávkovať a podobne. Nik mi nevie zatial poradiť.
A ten ASPEKTON JUNIOR píšu na suchý a dráždivý kašel....ale nebráni vykašliavaniu? kedy ho spravne nasadiť a je vhodný aj po chorobe zahlienenia, ked ešte cítim že má v sebe nejake hlieny a dokašliava? Stále ju to dráždi. Alergiu čo viem nemá na nič.
Ďakujem vopred za pomoc

zuuzzu
24. apr 2016

Najlepsi sirup je Solmucol. Moze sa uzivat aj dlhodobo, je vhodny na vykasliavanie. Syn je astmatik a tiez je stale chory odkedy je v skolke, iny sirup ani nedavam. Deti si len musia zlepsit imunitu a bude lepsie 🙂

pribinak
24. apr 2016

Asi by bolo fajn, aby vam urobila doktorka vytery

ivejn
autor
24. apr 2016

@pribinak urobila +aj kontrolné a boli negatívne.

chrumka84
24. apr 2016

Moja tiez tak, ked zacala do skolky. Najprv po mesiaci, potom po 3 tyzdnoch, po 2 tyzdnoch a potom po tyzdni zase chora. Trvalo to januara. Takmer 3 tyzdne bola cez sviatky doma, 1 den v skolke a zapal mocovych ciest. Porom sme isli k alergologicke, zobrali jej krv na vselijake rozbory a alergia sa nepotvrdila, vraj bezne skolkarske infekty. Odkedy sme u nej boli nebola chora a to uz je dva mesiace asi. Akoby z toho vyrastla, klop klop. Atb tiez nepotrebovala, ak neratam tie mocove cesty. Mala aj moraxelu a prekonala vraj mykoplazmu pneumoneu, citak nejak.

beate1
24. apr 2016

Martankovia su na figu..je to vsetko len reklama..kupte radsej ovocie a pchajte to do dietata..alebo struhanu mrkvicku s citronom a medom..a nie umeliny...

zmokito
24. apr 2016

U nas Imunoglukan na imunitu nezabral vobec, pomohol az Arkobiotics junior. Prvy rok bol ale aj tak viac doma ako v skolke, druhy rok sa to o nieco zlepsilo a vyrazne lepsie to bolo az v predskolskej. Tie deti si vsak inak imunitu nevybuduju, iba v kolektive.

misinka26
24. apr 2016

Dievčatá nepoteším Vás ☹ prvý rok je najhorší, proste imunita sa musí naštartovať a tomu nepomáhajú aj nezodpovední rodičia, ktorí strčia do škôlky aj zasoplené dieťatko... My sme vyskúšali všetko, doma bol viac ako v škôlke a po roku akoby uťalo ... odvtedy sme boli chorí len raz ... je pravda, že sme navštívili soľnú jaskyňu, podporovali príjem prírodných vitamínov ale tak ako mi sľúbila Dr. že nebojte mamička on z toho vyrastie tak aj bolo 🙂 Pekné nervy 🙂

saurian
24. apr 2016

my sme mali podobne problemy po nastupe starsieho do skolky, aj ked nebol velmi casto chory ale zahlieneny stale. pediater nas poslal najprv na ORL, tam nic, potom na alergologiu - tam zistili nejake alergie, ale ani po nasadeni liekov sa to nelepsilo. ku koncu uz viac nechodil ako chodil do skolky, stale bol zahlieneny. ako nastupil v septembri potom do inej skolky, tak sa vsetko vyrazne zlepsilo. takze z mojho pohladu bolo nieco v tej skolke co mu vadilo - hoci pravidelne dezinfikovali.... proste vsetko co mali, v areali a okoli neboli ziadne rastliny na ktore by bol alergicky...

naturonline
26. apr 2016

pri nastupe do skolky sa dieta stretava s inymi bakteriami ako v domacom prostredi. treba odhlienit a zlepsit imunitu
https://www.naturonline.sk/sk/prirodne-oleje-bi...
my sme pili po kvapkach s medom, robili zabaly na priedusky aj preventivne. hlavne dlhodobo - aspom 4-6 tyzdnov

ivejn
autor
26. apr 2016

@naturonline ten olej ste pili aj z neho robili zábali? a kolko z neho treba denne dávať a ako dlho? Aj permanentne? Vyzerá velmi dobe - ďakujem za skvelý typ 🙂

ivejn
autor
26. apr 2016

@saurian ano, môže byť. V tej našej niekto musí stále infikovať, lebo aj iné deti z triedy su často choré ☹ Ale s tým nič nenarobíme....iba skúsiť inu škôlku ☹

naturonline
27. apr 2016

@ivejn. my sme na zaciatku, asi 6 tyzdnov, dali na kavovu lyzicku med a nan nakvapkali 3-4 kvapky oleja a mala to precumlala v ustach. chut jej nevadila, mne trosku viac 🙂. teraz m auz 5 rokov, dam 5-6 kvapiek. 2x za den, vecer vsak nie tesne pred spanim - ak by vykaslavala aby nestekali hlieny dole.

no a zabaly tradicne - vata, na vatu som vsak dala najskor olivovy olej alebo rozpustene maslo a nasledne par kvapiek oleja. Nahriat, nie velmi horuce, dat na priedusky (ked bola chora, tak aj na chrbat - mame totiz za sebou 2x zapal pluc ☹) , nasledne igelit a zabalit do satky ci plienky aby bolo teplo.
my to nazyvame olejove prsia a mala to v pohode ma na sebe.
po 6 tyzdnoch uz len ked ma napadne 2-3x do tyzdna a zabal "prsia" len ked vidim, ze v skolke kazde druhe dieta kasle . moze sa to brat stale, ja vsak davam take kury ked vidim, ze su deti chorlave, potom zase niekolko tyzdnov nic a opakujem ...
nacaty olej je dobre skladovat v chladnicke. no a skvely na necistu plet - takze mazem den pred umytim vlasov na tvar 🙂))) ak mam pocit, ze par kvapiek sa neoplati skladovat

ivejn
autor
27. apr 2016

@naturonline Ďakujem za radu a veľkú ochotu, idem na to........posielam srdiečko 🙂

naturonline
27. apr 2016

@ivejn budem velmi rada, ak budete tak spokojni ako my 🙂

katuska19
27. apr 2016

Môj starší syn prvý rok v skolke bol stále za hlieneny, bol viac doma ako v skolke. Vyskúšala som viacere preparáty, vrátane imuniglukanu, nejaké z lekárne, oleje na imunitu, aj prirodny produkt za 80 E výtazok z ovocia a zeleniny od nuskinu..myslím, že to boli vyhodené peniaze. Druhý rok nedávam vôbec nič na imunitu, akurát pije zeleninové šťavy a papa viac ovocia, chodí na futbal, korčuleje, lyzoval celú zimu, nič mu nebolo až na jednu nadchu za celý rok. Treba vydrzat, nepchať do deti umele preparáty a otužovať, športovať.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli