Dieťa ma po veľkej búrke paniku z akéhokoľvek vetra

jeemima
19. aug 2018

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť z takého psychologickejsieho hľadiska ako pomôct dieťaťu prekonať strach z vetra kt mu spôsobila silná búrka. Pri búrke popadali stromy, zaplavilo ulicu a poničilo zopár veci na balkóne - odfúklo ich preč. Dieťa Ma šest rokov vysvetlit si necha všetko, je múdry mnohému rozumie lepšie ako rovesníci, ale tato doslova trauma uz začína byt nad naše sily. akonáhle vidí ze sa na strome hýbu listky, kýve sa prádlo na šnúre chytá ho panika aj na niekoľko hodín nedokáže o inom rozprávať len ci spadne strecha, stromy odfukne nás a tak podobne ... znie to smiešne ale on ani nič neZje ked fúka, nechce vyjsť z domu a to hovorím nie o vetre s ničivou silou ale o letnom pofukavani ...trpezlivosť, ukludnovanie ani pochopenie ci neustále vysvetľovanie ze to je len letný vánok a vietor potrebujeme a ze sa nič nestane nepomáhajú

karmen118
19. aug 2018

Podľa mňa treba ísť s dieťaťom k psychológovi, ten najlepšie poradí, čo ďalej ako to riešiť. Išli ste na to dobre, ale trauma je očividne príliš veľká, aby ste to sami doma vyriešili.

desszi
19. aug 2018

Podla vsetkeho je to velky blok, kineziolog vie pomoct.

janulka2811
19. aug 2018

Ako dlho toto uz trva???
Moja znama ma 40+ a ak ide burka,zavrie sa v kupelni a nevyjde z nej az po ... myslim,ze ho to prejde ak to netrva pol roka a viac.U deti prekonat strach trva dlhu dobu.

luna11
19. aug 2018

Niet na co cakat, ziadne ze prejde ho to. Sama hladas radu, takze citis ze treba riesit. Dohodni si termin u psychologa, odhadujem ze v tomto pripade bude stacit ked na prve sedenie prides iba ty a porozpravas sa do detailov s psychologom, ten da odporucania na sposob komunikacie, navrhne opatrenia a pod.

pieksamaki
19. aug 2018

@jeemima
Ahoj, my bojujeme takto so strachom U 6,5 ročného,keď na tábore dva týždne dozadu,mali živého psa, S policajt kou A nuchal akože zlodeja V dome,V miestnosti,kde boli deti...odvtedy veľmi S tým bojujeme, chodí S nami A vyžaduje aby sme boli prítomnI aj na záchode,lebo sa bojí zlodeja

pininka
20. aug 2018

Synovec to iste, nevedelu sme ho dostat z domu, ani ked trebalo ist pre mensiu do skolky. Casom to preslo. Teraz je to este cerstve, dala by som tomu cas.

mpg
20. aug 2018

@jeemima skúste mu dať 4 kvapky Bachové kvetové esencie RESCUE - krízová esencia č.39, keď sa tá situácia blíži. Niekomu pomôžu.

tehotna91
21. aug 2018

ako dieťa som mala strach traumu keď som mala prejsť v meste dakde okolo potoka alebo toku rieky kde bola vysoká hladina vody az po okraj alebo čističky vody
bola som schopná obísť celé mesto peši ako dieťa alebo utekať a zavrieť oči ten úsek by som nevidela aj keď bol ďaleko a vôbec nič mi nehrozilo napr most ..trvá to do dnes nemôžem vidieť dokonca ani na obrázky
...

gregana
21. aug 2018

Rovnaky strach aj dovod mame doma ale s 9 rocnou slecnou. A plus strach zostat sama v miestnosti. Ako v ak sme vsetci doma nema problem cely den byt v izbe ale napr. zazvoni postarka a chcem zbehnut dole pre postu ( byvame na 2 hom ) koniec hotovo ma normalne smrt v ociach.... sama by isla po ulici na kraj sveta chodi so psom so smetim do obchodu na dvor sa hrat so susedkami ale sama nezostane ani na sekundu. Ani v aute manzel s nou raz niekam isiel a potreboval natankovat a nechal ju sedet v aute kym zaplati (rozumej 2-3 minuty) a ona si preliezla dopredu a trubila ako o zivot...... ani do vytahu sama nevlezie a tiez nemala absolutne ziadnu zlu skusenost stale sa jej pytam coho sa boji vzdy povie ze nevie..... nechapem to....

bebetka113
25. aug 2018

U Vášho synčeka by som naozaj zvážila psychológa. Moja princeznička má 3,5 roka a má paniku z búrky. Bola u nás totiž veľmi silná búrka, keď fúkal silný vietor, veľmi veľa pršalo a zastihlo nás to na ihrisku. Dáždnik sme nemali a ešte som tlačila kočík. Búrka ešte zúrila tak polhodinu po príchode domov a túto polhodinu strávila dcéra schovaná v kúpeľni. Odvtedy vždy pri búrke sa niekam schová, napr. do spomínanej kúpeľne alebo do špajze. Rozprávali sme sa spolu, vysvetlila som jej, čo je to hromozvod, dokonca sme cestou z obchodu spomalili autom a ukazovali sme si, kde na našom paneláku je. Teraz vždy pri búrke najprv zapne telku a keď seká alebo keď nedajbože nie je signál, uteká sa schovať so slovami: "Vietoj pokazil telkogulu (náš kruhový satelit). Bude tojnádo." Ak však televízor ide, prečká pri ňom dážď, lebo Jim Jam a Déčko by ju zaujali aj pri lavíne. Osobne dúfam, že zo svojho strachu vyrastie, pretože v jej veku som sa búrky bála rovnako a teraz som tu, úplne bez strachu.

bebetka113
25. aug 2018

@gregana Možno sa bojí, že keď je sama (napr. keď idete za tou poštárkou alebo v aute), niekto ju ukradne. Takto konkrétne sa jej na to opýtajte, ak to bude príčina, skúste byt alebo auto zakaždým zamknúť, nadobudne tak pocit bezpečia.