Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťa po kolostomii a škôlka

eliska.peto
16. okt 2016

Dobry den. Chcela by som sa opytat mamiciek ktore maju deti po operacii hrubeho crievka , ale aj mamiciek ,,zdravych" deti : Mam 4 rocneho syna po uzavere kolostomie, chodi do skolky ale je tu problem nakolko do skolky chodi rad, je sikovny, chvalia ho , ale najviac ich hneva to, ze sa zvykne v skolke pokakat niekedy aj 4x za den, niekedy je cisty ide na WC alebo nejde vobec az doma. Ako ste riesili tuto situaciu? Bralo vase dietatko nejake lieky ? My sme ho skusali motivovat ale pomohlo to len na par dni. Dakujem za kazdu radu.

eliska.peto
autor
17. okt 2016

@kacena4 no ved prave ze vedia co s nim je co si preskakal a dali sme ho do skolky aj koli tomu ako bude ci nejako pred detmi sa bude hanbit alebo nie. Ale ked sa u to stane a pridem po neho , ved nemam daleko do skolky, tak uz mi deti hned hlasia a on sa hanbi trosku. na 3 roky mi ho nevzali az tento rok cize je prvy rok v skolke.

eliska.peto
autor
17. okt 2016

@inull5 naseho operovali do par mesiacov. nemal este ani rok a uz mal konecnik spojeny ako ma byt. Mysme mu mlieko vysadili nakolko sa mi zdalo ze ho prehana z 3,5 plnotucneho. Je na cely den v skolke. So stravou nemame problem aspon som si nevsimla zeby mu nieco az velmi vadilo.

inull5
17. okt 2016

@eliska.peto tak to už je dávno po zákroku.mal robený aj zákrok na konečníku?prečo mal stómiu?fungujú mu teda zvierace v pohode?

konikhop
17. okt 2016

Pani ci pan eliska.peto...vase dieta ma vazny problem a podla mojho odborneho nazoru by nemalo navstevovat bezne zariadenie a prichadzat denne do sktyku so zdravymi detmi hlavne vo vasom a jeho zaujme. Dbajte na psychiku vasho dietata,ktore len preto,ze kazdy den vidi ,ze je ine od ostatnych deti,moze mat velke problemy. Uvazte,ci je nevyhnutne navstevovat bezne zariadenie a nie specializovane. Dalej hladajte chybu v prvom rade v sebe,nie v dietati
Pekny vecer

konikhop
17. okt 2016

Pani gir musim reagovat aj na vas prispevok,pretoze v nom nevidim logiku,pokial pisete,ze by ste s radostou upratovali fekalie aj 10 krat denne,v tom pripade mate problem vy a neviem co robite v skolke a preco sa v takychto vaznych otazkach vyjadrujete . Vo vasom pripade je to konkretne fekalny fetisizmus podla vasich slov,co je na oko neskodne no ak to budete prejavovat takto navonok,mozete tym ublizit vasim blizkym ale aj sebe.
Pekny vecer

mtsl
17. okt 2016

vážený/á @konikhop môžem sa spýtať na čo ste odborník???

zalka
17. okt 2016

@eliska.peto neskúšala si vybaviť cez úrad práce, zťp pre dieťa a asistentku? Tuším na dobrovolnícku činnosť vedia z UP prispieť ak je potreba asistentky pre dieťa.
Známy tak vybavil asistentku pre dcérku, čo je autistická a chodila do normálnej škôlky.

inull5
17. okt 2016

@konikhop my sme tiez po zákrokoch a maly chodí do bežnej škôlky.syn zakladateľky je zrejme šikovný a vnímavý chlapec no má problém s udržanim stolice..ja som sa jej pytala či mu nefungujú zvierace alebo je tam iný problém.ci únik stolice cíti alebo nie.poznám viac mamičiek ktorých dieťa buď ma stómiu alebo ju majú už zrusenu avšak naďalej nosia plienku práve kvôli úniku stolice o ktorom dieťa ani nevie a deti sú v škôlke iba na 4 hodiny..tieto detičky majú ztp a maminy možnosť s dieťaťom zostať na platenej rodičovskej do 5,resp.6 rokov.

gabika4321
18. okt 2016

Som matka a aj učiteľka.. je mi ľúto,ak majú detičky zdrav. problém,no pochopte aj učiteľku. Vy,ktoré ste si nevyskúšali prácu učiteľky to nikde nepochopíte. Je to zodpovednosť za viac ako 20 detí a umývanie dieťaťa 4x do dňa Vám nepríde prehnané? A čo robí za ten čas tých ostatných 20 detí,sú bez dozoru?? Lebo my sme u nás v MŠ jedna doobedu a druhá poobede,upratočka chodí ráno otvoriť škôlku a potom až poobede upratať, a čo viem,je to vo viacerých škôlkach takto. Prečo s ním nieste,mamička,na predĺženej materskej,keď má takýto problém?Veď u 4 ročného chlapčeka to už môže zanechať aj nejaké známky na psychike. Ja by som myslela v prvom rade na dieťa a nie zhadzovala učiteľky.

inull5
18. okt 2016

@gabika4321 ja to chápem že učiteľka toto robiť nemôže každý deň a ani každý druhý,či tretí deň..sama mam dieťa po kolostomii,avšak bez úniku stolice,bez spinenia..koncom roka bude mať 3 roky,je samostatne,učiteľka s ním nemusí ísť cikat..kakat nerátam,lebo v škôlke pochybujem ze by išiel😃stravu ma trosku obmedzenú,preto chodí iba na 4 hodiny,nebudem totiž od kuchárky vyžadovať varenie jednej špeciálnej porcie a ja mam podané papiere na predĺženú rodičovskú dovolenku.čo sa týka dieťatka zakladateľky,cudujem sa ze nie je na rodičovskej,pretože dieťa po kolostomii,či ileostomiu vyžaduje väčšinou špeciálnu starostlivosť o konečník,zvýšenú hygienu,nácvik každodennej pravidelnej defekacie,cviky na spevnenie svalstva zvieraca a pod..A toto sa rodit nedá ak je dieťa celý deň v škôlke. Som prekvapená,pretože maminy Poznám sú s deťmi na rodičovskej a deti sú v škôlke iba doobeda.

niikolla
18. okt 2016

@gir Dobrý deň prajem, nebudem reagovať na tento príspevok , pretože pani eliska to nepísala tak ako to je, zle sa vyjadrila,urcite nás to nehnevá.... len chcem reagovať na váš komentár, vyprosím si takéto osočovanie z vašej strany, nikdy som nepovedala, že s umývaním mám problém, vždy keď k tomu došlo hneď som to riešila tak ako by to riešila každá učiteľka,ale to vám vysvetľovať nemam za potreby, snažím sa aby ostatné deti o tom nehovorili a nevideli , len viete, keďže ste tiež učiteľka ako píšete, že sa to skryť niekedy nedá ( mám ich v triede 20 , jedno živšie ako druhé ) a podotýkam som na nich sama....a ešte raz prizvukujem ani raz som nepovedala, že ho neumyjem, ani nič podobné, beriem ho normálne ako každé jedno dieťa v triede a to, že chce len upratovačku tiež nie je pravda, tak ako nemám problém ja s ním nemá ani on so mnou, nos určite neohrňam, ved je to moja práca, ruky mi zatiaľ tiež neodpadli....meniť povolanie sa určite nechystám, pretože je to môj sen, ktorý si žijem a nebudem skromná ale deti má zbožňujú.... ďalej sa k tomuto vyjadrovať nemienim, nebudem tu ďalej rozpisovať tento problém keďže nie vhodné to riešiť tu ....nabudúce si prosím radšej premyslite ked budete chcieť niekoho (koho nepoznáte,nic o mne neviete)takto hneď odsúdiť... ďakujem za pochopenie a prajem pekný ničím nerušený deň ....PS: pani Eliska sa pýtala či s tým nemá niekto skúsenosť a nechcela žiadne vyjadrenie na moju osobnosť ...

gir
18. okt 2016

Prečo to beriete osobne, písala so to všeobecne. Reagoval som niekde konkrétne na Vás? Komentárom som chcela povedať len toľko, že kde je vôľa, tam je aj cesta... A urážať sa naozaj nemáte prečo.
@niikolla

gir
18. okt 2016

@konikhop Nepripadám si ako nejaký fekálny fantóm 🙂 Nikde som nepísala že by ma to tešilo ale ak mám dieťa čo ma zdravotný problém, tak budem robiť čokoľvek aby bolo spokojné. A na vyjadrenia o mojom duševnom zdraví si dajte pozor, zaváňa to urážkou. A mimochodom tak potom aj zdravotné sestričky a ošetrovatelia sa tiež tešia s fekálií ktoré upratujú. Ja si ich prácu vážim a nepochybujem o ich duševnom zdraví.

gabika4321
18. okt 2016

@gir Nehnevajte sa,ale urazili ste ju hneď v prvom komentáre,ak máte krátkodobú pamäť,tak si prečítajte,čo ste písali hneď na začiatku a aj mňa by sa niečo také dotklo,keby som si o sebe prečítala. Ja ako učiteľka si neviem predstaviť nechávať deti bez dozoru denne 4x pokiaľ by som umývala jedno,no vy asi áno,tak by som bola zvedavá,čo by ste nato povedali,ak by ste si to vyskúšali a nie párkrát,ale denno denne.. Ste veľmi povrchná a asi sa neviete vžiť do situácie,aj napriek tomu,že viete ako píšete aká je práca učiteľky náročná..

gir
18. okt 2016

Koho som urazila? Zakladateľka písala že učiteľky to hnevá. Len som ju citovala. preto som písala že nechápem keď majú problém pomôcť dieťaťu. A kde som písala že deti majú zostať bez dozoru? Písala som, že sú tam dve a keď nie, tak je tam upratovačka. prepáčte ale najprv treba čítať s porozumením až potom komentovať. Ďakujem
@gabika4321

gabika4321
18. okt 2016

@gir Toto ste napísali vy: Čo by povedala "milá pani učiteľka" keby nad jej dieťaťom niekto ohŕňal nos, keď potrebuje pomoc. A ako riešiť situáciu? Nijako, ona je tam od toho. A ak sa jej to nepáči, nech zmení povolanie. Evidentne do škôlky neparí ...
Ja by som sa urazila,ak by ma súdil niekto,kto ma nepozná,ako ste to urobili vy.

gir
18. okt 2016

@gabika4321 Myslené to bolo tak, čo by povedala tá učiteľka keby bola v koži tej mamičky ? Koho konkrétne som urazila?

veve39
18. okt 2016

@eliska.peto mas narok na predlzeny rodicovsky prispevok pre dieta zo zdrav.dovodov do 6.rokov - ak ho nemas vybaveny, vybav si ho, taketo dieta po danom zakroku aj s danymi komplikaciami splna kriteria...nemusi to znamenat odchod zo skolky, ale ako tu uz bolo pisane, mohla by si ho vtedy davat do skolky napr. na pol dna - bol by aj s detmi a aj by sa znizila pravdepodobnost danych komplikacii - ze by sa to pritrafilo prave v skolke

gabika4321
18. okt 2016

@gir Vidím,že píšete stále o svojom.. Prajem Vám,aby ste nikdy v takej situácii ako je daná učiteľka neboli a aby na Vás nikto tak neútočil, ako útočíte vy. Pekný večer.

gir
19. okt 2016

@gabika4321 Na nikoho neútočím, len mi je ľúto dieťaťa, ktoré má zdravotný problém a nemôže ísť medzi zdravé deti. Nikto sa nezamyslel ako sa cíti tá mamička, keď jej dieťa "odstrkujú"? Ja Vám naopak želám aby ste nikdy neboli v koži tej mamičky. Pekný deň.