Dieťa so zvláštnymi prejavmi nadšenia a radosti

jfkvetinka
16. dec 2015

Ahojte, chcela by som sa Vas spytat, ci mate niekto dieta, ktore ma take zvlastne prajavy, ked sa tesi, alebo je z niecoho uchvatene? moj syn asi od 7.mesiaca az doteraz, to uz ma 4,5 roka sa tak cudne prajavuje, ked sa tesi alebo sa mu nieco paci, toci rukami, ma pritom otvorene usta a taky cudny vyraz tvare a este prestupuje z nohy na nohu na mieste. Uz sme boli u neurologa, aj u psychologicky, ale nic mu nezistili, zevraj deti sa prejavuju rozne a snad z toho vyrastie. Ale vobec sa to nezlepsuje a on to vobec nevie ovladat. Robi to kdekolvek a ked ho na to upozornim, ked sme napr. v obchode alebo na ulici, tak prestane ale o chvilu ked je z niecoho nadseny, tak to robi znnovu. Doteraz som sa nestretla s nikym, kto by mal takyto problem. Vy nemate s tym skusenosti, alebo nepoznate niekoho kto ma take dieta? velmi by mi to pomohlo ak by som sa s niekym o tom mohla zdielat. vdaka

katka0910
16. apr 2016

@ooo ahoj,chcem sa ta spytat ci este syn trepe rukami pri hre alebo mu to zmizlo..mam 14 mesacneho chlapca a ked sa na nieco tesi tiez zacne triast rukami a ma otvoreene usta prinom..dakujem

babo01
10. sep 2016

@ooo Ahoj,tiez sa chcem spytat,ako to pokracuje?moj 2 rocny syn robi presne to.iste,plus nas lubi tak,ze stipw,kuse,skrabe,pri vsetkom vydrzi max minutu,je hlasny🙂a hadze vecami,inak uzasny,sikovny chlapec.mam podozrenie na lahsi autizmus al nedozreta nervova sustava,preto ma zaujima,ci si sa nedozvedela nieco nove🙂

babo01
10. sep 2016

@jfkvetinka pre tena to bolo🙂 al hocikto s podobnym problemom🙂

jfkvetinka
autor
26. okt 2016

@katka0910 ahoj odpisujem az teraz, dlho som tu na tejto diskusii nebola, moj syn 5 a pol rocny, ma stale tie iste prejavy, vobec to neustupuje, prave naopak, je to castejsie. Vravel ze on to bude robit, lebo sa mu to paci a ze si pri tom predstavuje kadeco. Napr. pozera sa na lego, ktore ma poskladane, kamion a predstavuje si ze su na nom vlci a biju sa. on vtedy vobec nevnima realitu a ked ho oslovim, tak nereaguje, resp. nechce, asi sa mu ten stav paci. ja uz neviem. Ci este raz navstivit psychologicku, alebo to necham uz tak.

katka0910
26. okt 2016

@jfkvetinka ahoj a trepe len rukami ci ma aj nejake ine prejavy? co na to dr.? bola si snim aj naneurologickom vysetreni?mne dr na to povedala ze to sa tak tesi..ale stale to robi .vo februari bude mat 2 roky.....

jankabodka
26. okt 2016

Dievcata, nahodou som nasla tuto diskusiu. Ono s tymi rukami - nas syn od malicka doteraz (6 a pol roka) ked sa velm tesi tak sa postavi a skacka horedole ako zajko a tak ma skrcene ruky pred sebou a nimi kyve. To je v stave takej tej uzasne velkej radosti. Syn ma podozrenie na Aspergerov syndrom, neviem, ci to nie je aj jeden z moznych prejavov. Raz som sa totizto uz v jednom dotazniku na asp. syndrom / autizmus stretla s tym, ze ci dieta pri radosti nejako kyve rukami alebo zvlastne dava najavo radost (sorry, fakt si nepamatam to znenie, len ma to zarazilo, ze aha - aj niekto iny toto robi? Je to prejav niecoho?) Ono je to fakt otazka na psychologa u tvojho syna, resp. by bolo vediet, ci v ostatnych oblastiach sa ti zda v niecom iny. Ja odbornik nie som, len to u nasho syna je (moznym) priznakom cohosi ineho.

kajusa83
26. okt 2016

@jankabodka ano aj to patri medzi prejavy PAS.Mam doma slecnu s touto dg pana Aspergera a aj ona ma taketo prejavy okrem inych .

katka0910
26. okt 2016

baby a od akeho veku zacali robit tieto prejavy?ja som si to u syna vsimla ked mal sedem mesiacov..

katka0910
26. okt 2016

@babo01 ahoj,aj si bola s nim u dr?ci uz to preslo?

kajusa83
26. okt 2016

@katka0910 Co si ja pamatam od mala.Neviem kolko ma dietatko teraz ale mojej to ostalo doteraz(ma 8).Momentalne si to kompenzuje este desiatovymi sackami.Doma ho nosi vzdy a vsade so sebou a trepoce nimi...

katka0910
26. okt 2016

@kajusa83 syn bude mat 2 roky.dr mi nato povedala ze z toho vyrastie..ked ho na to upozornim tak sa zasmeje a prestane..potom ked sa z niecoho tesi opat zacne,neviem co si mam o tom mysliet..

kajusa83
26. okt 2016

@katka0910 okrem toho ma aj ine prejavy zvlastnosti?Napr moja pri hrani skladala hracky do radu, velmi lipla na konikoch to jej ostalo doteraz,v spolocnosti inych deti ich odignorovala a sla si po svojom, v jedeni bol tiez problem selektivne stravovanie dookola to iste jedlo kazdy den.

veronikafisi
26. okt 2016

ahojte, dakujem za tuto diskusiu! Moje dve deti maju taketo zvlastne prejavy. Doteraz som sa nestretla s nikym, kto by toto poznal. Dcera sa kyvoce ked sa tesi, cize by som povedala, ze je to taky podobny pripad ako tu bol uz viac krat opisany. Ale syn ten ma taky prejav, ze ked potrebuje byt sam, tak zacne skackat hore dole po izbe a mydlit si ruky. My sme si uz na tie ich prejavy zvykli, a syn chodil aj ku psychologicke. Ta nam povedala, ze je v poriadku, ze je to prejav toho, ze si vytvara svoje miesto v rodine, v spolocnosti... ale teraz len v rodine, je to stredny syn, ktoremu sa zial dostava najmensia pozornost, lebo je velmi sikovny uz od malicka. A este som to pripisovala tomu, ze manzel je taky svojsky... je to umelec, velmi mudry, taky spekulant, jeho otec tiez... ze ci to nemaju aj dajako podedene take atypicke spravanie. Priznam sa, ze som doteraz nemala potrebu to nejako skumat. A asi ani nebudem.. zatial sa im v skole dari dobre... psychicky a fyzicky su podla mna ok, a zvladame ich. Chcela som prispiet do tejto diskusie, lebo mna to potesilo, ze sa ozvala mamicka a otvorene napisala. Je to zaujimave, a rada si precitam vase postrehy.

ooo
27. okt 2016

@katka0910
@babo01 neskoro odpisujem... potvrdili mu autizmus. prejavy mu ostali a pridali sa aj nejake nove.

babo01
26. jan 2017

@ooo vela sil,ale clovek ked s tym zije,je s tym asi zmiereny:/ nam trepotanie zostalo,I ked sa mi zda,ze to uz neni tak casto,obvodna povedala,ze mozem nieco riesit,ked pojde do skolky a kolektivu,teraz ma 2,5roka.on rozprava a ma aj kontakt,ale stale ma potrebu kricat,alebo ma nejake slova z videii a tie len tak krici,stale dkrabe,stipe..to kusanie ustupilo:DD neviem,myslim,ze to bude najskor nevyvinuta nerv.sustava al mozno hyperaktivita al nieco podobne,je este maly a nevie mi pomenovat,ani ked ho nueco boli...tak musime cakat

sunyrose
26. jan 2017

@jfkvetinka Zdravím, ak sa k tomu môžem trochu vyjadriť, myslím, že by to mohol byť istý typ epilepsie. Dcérka bola predčasné narodená. Mala jediný záchvat v 4,5 r. veku. Keď sa veľmi z niečoho tešila, otvorila dlane a trepotala rúčkami, trochu pobehla a na pár sekúnd bola akoby "vo svojom svete", mala akoby drobné výboje v mozgu, ktoré sa takto prejavovali...., dodnes žiaden ďalší záchvat. Nález na EEG mala vždy minimálny, vždy nám hovorili, že v puberte z toho vyrastie.... V 18-tom veku jej lieky vysadili, nakoľko nález bol vždy minimálny. Úplne minimálne prejavy má dodnes, nič vážne...., som šťastná, že je to tak ako to je...Prajem veľa síl a trpezlivosti.

lienka142142
14. júl 2017

@ooo aj ja by som si poprosila to video....mame nieco podobne,ked pozera rozpravku a tesi sa

jfkvetinka
autor
7. nov 2017

Mile mamicky, uz som si uplne ista, ze tieto neurologicke poruchy nasich deti, kedze ste mi mnohe pisali, ze mate deticky s takymito prejavmi, su z ockovania. Kedze povinne vakciny obsahuju hlinik, vo vacsom mnozstve nez je pripustny, poskodzuje mozocek a sposobuje neurologicke poruchy. Skuste si pozriet tento rozhovor s p. doktorkou.

https://www.youtube.com/watch?v=WwG-Q7BYFRo
maykaaa1122
7. nov 2017

Nemali kedy zamyslat sa nad normalnymi prejavmi a hladat detom diagnozy..😇

lienka142142
8. nov 2017

@jfkvetinka konecne niekto....

ooo
8. nov 2017

@jfkvetinka vela deti nie je ockovanych a ma podobne problemy. Moj nema ani jedno ockovanie, ale jemu spravila asi sarapatu silna novorodenecka zltacka, kedze to je jed pre mozog a cca 70% deti so silnou novorodeneckou zltackou (taka, ze je potrebna fototerapia), maju neskor rozne problemy a oneskorenia.

@lienka142142 skusim najst, ak ta to este zaujima.

jfkvetinka
autor
10. nov 2017

@ooo nema ani jedno ockovani?nemali ste s tym problem?co na to doktorka?

ooo
10. nov 2017

@jfkvetinka nema ani jedno ockovanie a ziaden problem. Dokonca ani v statnej skolke, kam chvilu chodil nerobili problem. Pediater v pohode. Sice nas nahlasil, aj som to bola poriesit na RUVZ, ale aj tam to bolo ok a zohladnili, ze ma autizmus.

babo01
11. nov 2017

Ahojte,tak pisem po cca tristvrte roku,syn chodi do skolky,v juni mal tri.trepotanie ruciciek nam vymizlo,ale v skolke ma niektore prejavy ine🙂ked lezia vpistielke,ze idu spat a on nie je unaveny,nevie byt ticho,spieva,krici,rozprava(napr sj tu istu vetu-kedy uz budeme stavat-opakuje dokola,on si aj da ruky na usta,aby bol ticho,ale nevie byt,ze maju zakaz behania v triede,tak ked to ucitelka povie,vzdy dobehne k znacke a ukaze na,nu,nevie pouzivat silu,ked niekoho zavala al mu chce niecopovedat,v nasom pinimani,poklepkat po ramene,on udrie silou,doma len tak ide okolo a buchne brata po hlave,lebo zrazu impulz,neviem ho naucit farby,pri ziadnej hre mi neobsedi...takze zatial neriesime,uvidime,viac veci mu postupom casu mixne al sa ukludnuje,tak pockame este rok,coa ako aj sby vedel lepsie popisat svoje.pocity....inak nap pesnicky sa v pohode nauci,spolupracuje,je spolicenskt,lenpatri medzi tych najvacsich zbojnikov v skolke...mam tri deti,ale tento nas stredny dava veru zabrat vsetkym🙂

ankare
11. nov 2017

Neterka sa dlho tesila tak, že zavrela päste, dala si ruky ku tvári a smiala sa. Dlho takto prejavovala nadsenie. Dnes je vzdelaná slečna so zdravým sedliackym rozumom. 😊 držte sa!

aduska3232
8. jan 2018

@ooo dobry den,dnes som citala vas komentar,moj syn sa sprava ako ten vas,preto sa oytam ci ste mi mohli poslat to video ak ho este mate,dakujem

ooo
8. jan 2018

@aduska3232 Mam kopec. Ponahravam aj take novsie a poslem link. Ak by som sa nahodou nezyvala, tak mi este prosim vas napiste.

veronickaj
31. jan 2018

@ooo zdravim, mam 19 mesacneho synceka s oneskorenym vyvinom a s prejavmi ako ten vas, mohli by ste mi prosim poslat video. Dakujem velmi pekne.

marydzein
16. máj 2018

@ooo dobry vecer, chcela by som Vas poprosit o video, mam syna s podobnymi prejavmi ako Vas syn, u neurologicky sme boli uz davnejsie, ale nic nezistila.

zuzicka315
27. sep 2018

@jfkvetinka ahoj už sa to upravilo ale bo to bol prejav niečoho viac... ? Lebo moja dcéra to robí a učiteľky to riešia že by som mala s nou ísť na diagnostiku lebo ani nerozpráva a takto sa teší... Ma 3,5 roka.