Dieťatko narodené s kožným výrastkom

bulaby
11. apr 2014

Ahojte, chcela by som sa opytat mozno oproti inym problemom to je hlupe, ale kde malo vase babatko vyrastok, pripadne ci sa s vyrastkom narodilo aj druhe babatko. Pytam sa preto, lebo dcerka sa narodila s vyrastkom pri usku a teraz cakame dalsie babo a na 3D ultrazvuku sme si vsimli taku gulicku na nosteku. Dakujem za odpovede.

lianka111
10. sep 2017

@reja1 dakujem.Keby nieco kludne napis. Operovat nas chceli az ked dovrsil 1rok kvoli anestezii.

sasie
23. sep 2017

@lianka111 jeeeej dakujem krasne. Prosim ta a ake mas stare dietatko? Musela si absolvovat aj predoperacne u pediny, alebo si oni robili potrebne vysetrenia?

Moja mala ma 2r a dumam ze pojdeme lebo sa obavam, cakat kym bude vacsia, ked ai bude viac pamatat.

Ake su tvoje pocity?

katka708
23. sep 2017

Ahojte, môj syn sa tiež s takým narodil pri jednom ušku. Mal to o trošku menšie ako som videlu tu na fotkách. jemu to asi na 2. deň v pôrodnici podviazali takým ako keby silonovým lankom/niťou. Doktorka mi vysvetlila, že keď sa tam preruší prívod krvi, tak to odumrie/vysuší sa a odpadne to. aj sa tak stalo. po dvoch dňoch to mal ako chrastičku a na 5.deň keď sme odchádzali mu to len prstom odškrabli a odpadlo to. Len sa jej to nepodarilo podviazať úplne zarovno ostatnou kožou a teraz tam má ako keby malý plochý pupáčik ale nie je to takmer vôbec viditeľné. Ako vás tu čítam, tak som rada že sme celkom dobre dopadli a nemusíme to teraz riešiť.
Skoré zahojenie prajem

lianka111
23. sep 2017

@sasie syn mal v maji 2roky. predoperacne nechceli len potvrdenie od pediatra ze je zdravy.povedali,ze ak sa jedna o tak kratky zakrok v CA netreba predoperacne. A bolo to ok ani nevedel na druhy den,ze sa mu nieco stalo,len stehy nas potrapili (to si odreval).Teraz natieram aloe vera a krasne sa to hoji.A uprimne som rada,ze to mame z krku🙂

sasie
23. sep 2017

@lianka111
dakujem krasne. No asi sa nato odhodlame. Kolko ste cakali na termin operacie?

lianka111
23. sep 2017

@sasie no toto je dlha story...zobrala som vzdy prvy volny termin uz v aprily,ale kedze stale boli na scene sopliky,tak v juny som to vzdala a pisala som az v polkr augusta a dali mi o dva tyzdne a podarilo sa po lete...cca vzdy tie dva tyzdne mi dali termin dopredu...necaka sa tam dlho

sasie
23. sep 2017

@lianka111 super, a posledna otazka, maleho aj zaintubovali? Ze ako prebehla anesteza. Lebo naivne dufam, kedze ide o malicky zakrok, ze intubovat netreba, ci?

lianka111
24. sep 2017

no ak myslis tu hadicku do krku to zaistenie tak to nie...anesteziu len cez tu masku dostaval,aspon tak hovoril anesteziolog...fakt 30 minut to trvalo cele

lianka111
24. sep 2017

@sasie taketo to ma

sasie
24. sep 2017

@lianka111 dakujem. Slusim tam zajtra zavolat a dohosnut sa s nimi. Zelam rychle zotavenie, drzte sa 😘

lenuskall
9. okt 2019

@lianka111 viem ze je to starsia konverzacia ale ten euromed este je na kramaroch?

lianka111
9. okt 2019

@lenuskall ahoj netuším už, ale keď dáš do googlu ti to vyhodí, už je to nejaký ten rok...

ada0207
27. nov 2020

@bulaby ahoj môžem sa opýtať, ako ste riesili ten kožný vyrastok potom ? Mne sa dnes syncek tak narodil. Ďakujem!!!

katka708
27. nov 2020

@ada0207 môjmu to hneď v pôrodnici na 2-3.den podviazala doktorka takou niťou a cca za 5 dní mu to odpadlo usušené. Ani pri tom nezaplakal keď mu to zavazovala

ada0207
28. nov 2020

@katka708 aha no lebo jedno aj na nam nal icku ale este ma pri usku a to sa už boja. Mame ist za plastik.chirurgom len či take malé beru.

ada0207
25. dec 2020

@tina147 Ahoj chcem sa opýtať boli ste nakoniec na operácii toho vyrastku? Nas to tiež čaká. Syncek ma pri usku, ako to bolo potom náročné? A chcem sa opýtať inak ste s ničím uz potom problem nemali? Bojim sa či zee preco to vlastne ma, či nedaj bože nejake následky nebudu ... :( ďakujem ti za odpoveď veľmi.

ada0207
25. dec 2020

Baby v BB ste neboli nikto stymto ? Na plastickej.. Ďakujem 🙂

tina147
11. jan 2021

@ada0207 ahoj my máme potom už. Dopadlo chvalabohu všetko v poriadku. Synček bol uspaty pred zákrokom sme sním boli na izbe kde bu podali oblbovak. Čiže keď ho brali na salu ani nevedel nejak osebe aj keď vnímal. Ale neplakal za mnou bolo mu všetko jedno. Muž išiel sním aj na sálu ja nie ja by som to asi nedala a muž pekne videl všetko ako mu to robia. Netrvalo to dlho a priviezli ho na izbu tam sme ho pomaličky preberali asi to cítil pretože si chcel odliepat tu operovanu zalepenu časť. A aj plakal. Na izbe si nas nechali tuším 2 hodiny na sledovanie a pustili pozom normálne domov. Všetko prebehlo v poriadku. Nemusíte sa naozaj ničoho báť. A určite som názoru radšej keď je dieťa malinke ako neskoro. Môj syn si to nepamätá vôbec. A bol zo len kožný vyrastok takže žiadne iné problémy stým chvalabohu neboli iba sa to krásne zahojilo. Držím palce 😉

lenuskall
11. jan 2021

@tina147 ahoj, prosím ťa kde vám to robili? Koľko ste čakali na objednanie?

ada0207
11. jan 2021

@tina147 ahoj si.milá že si napísala, ďakujem 🙂 A chcem sa opýtať kde vam to robili, a kolko má dieťatko? Ďakujem moc! Prajem všetko len to dobre a veľa zdravia :*

olgakasparova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tina147
24. máj 2021

@ada0207 ahoj, nieje vôbec začo. robili mu to v ilave. dnes už má syn 5 rokov 🙂 aj Vám prajem tiež hlavne to zdravíčko 🙂

ada0207
24. máj 2021

@tina147 Veľmi pekne ďakujeme 💓🙏

babetkoo
15. mar 2023

Žienky prosím vás bolí ste s dieťaťom s týmto v BB ? Na chirurgii ? Malý to má tiež ideme na operáciu chcela by som vedieť ako dlho tam budeme a ako ste to zvládli 😞 mám strach

ada0207
15. mar 2023

@babetkoo Áno, my sme boli... V BB je to o ničom lebo tam musíte prespat a personál nič moc.... Ale my sme si vybavili aspoň o jednu noc menej tak sme to zvládli....

babetkoo
15. mar 2023

@ada0207 no my sme mali ísť dnes na príjem zajtra by mala byť operácia ale nás poslali domov že nemajú miesto pre mňa tak ideme zajtra ráno znova a operácia bude zajtra ,čiže nás pustia iba v piatok domov či zajtra už pár hodín po operácii?