Dieťatko nemôže mať stolicu. Čo robiť?

bobolok
7. aug 2009

ahojte...potrebovala by som pomôcť...môj malý má len 2 týždne a máme problém so stolicou...ja nemám veľa mliečka tak ho dokrmujem nutrillonom a asi to mu spôsobuje, že má zápchu....keď však už mu poriadne treba, tak sa začne poriadne pučiť až je celý červený chúďatko moje...bola by som rada, ak by ste mi poradili....ďakujem

jaaty
7. aug 2009

Moja rada, ale to ti asi povedala aj detská lekárka: Sab simlex alebo niečo pododbné v lekárni ti poradia.
V prípade veľkých problémov (my sme boli s Hankou asi v 2 mesaicoch na pohoovosti, pretože inak dobré bábo malo bolesti a strašne plakalo -poradili rektálnu rúrku, ktorú sme sporadicky použivali). A úplne najlepšie je s bábätkom cičiť - nožičky k brušku - a nech je rozbalený, uidíš aký bude happy 😉 ä len nie tesne po papaní, lebo začne štikútať alebo grckať)

bobolok
autor
7. aug 2009

jaaty....ďakujem za radu....už som skúšala aj s malým cvičiť, tak ako si písala no zatiaľ to neúčinkuje...skúsim sa v lekárni informovať ohľadom toho Sab simlexu

laurinkadanielka
7. aug 2009

skus feniklovy čaj ale len po troške

lienka79
7. aug 2009

feniklovy caj pri zapche asi nepomoze...len mozno uvolnio vetry,ale na zapchu asi nie...
jednoducho ak chce kakat, a nejde....tak si kup v lekarni rekt.ruruku a pomoz mu..Je tu zu nejaka podobna tema, skus si precitat tam....
V tomto veku stavy este nepripadaju..takze ja by som volila tu rurku..nas syn na nej fical do 3 mes a kasli na reci tyupu,ze je to navykove...U nas sa to teda nepotvrdilo

bobolok
autor
8. aug 2009

laurinkadanielka .....feniklový čaj mu dávam už asi 4 dni, ale ako píše lienka 79, tak mu pomáha len na vetry a nie na stolicu...ale aj tak ďakujem za radu

bobolok
autor
8. aug 2009

lienka79 ....no dnes som kúpila tu rekt.rúrku tak som zvedavá či mu to pomôže 🙂

lienka79
8. aug 2009

bobolol...rekt rurka ti na 99perc. pomoze....riadne nakremikuj ritku mastnym kremom,alebo detskym olejom,potri aj rurku a strc do konecnika, tsaci trosku pod tu dierku na rurke, a parkrat vytiahni a daj spat a uvidis, male sa vykaka jedna radost 😀

laurinkadanielka
8. aug 2009

ja som ti zabudla napisat o tej rurke aj nam pomohla nejak ma to nenapadlo

bobolok
autor
8. aug 2009

laurinkadanielka.....nevadí...aj snaha sa cení

bobolok
autor
8. aug 2009

lienka79 skúšala som to no zatiaľ mal malý len vetry....tak dúfam, že dojde aj stolica 🙂

saska.t
8. aug 2009

bobolok - pozor rekt. rurka je naykova preto sa nesmie pouzivat casto, kedze mate len 2 tyz. tvoje mliecko sa len rozbieha a to ze dokrmujes UM len prispieva k mensej tvorbe tvojho mlieka co je skoda. Moja rada znie co najcastejsie kojit a mliecko sa krasne rozbehne... ak mas moznost odsavat tak po kazdom kojeni este odsat zbytok mliecka za 3 dni mas mliecka vyse hlavy, koj aj kazdu hodinu a uvidis ten pokrok 😉 tym padom budes mat po probleme s kakanim, plne kojenemu babatku staci kakat 1x za 5-10 dni 😉

lienka79
9. aug 2009

no...ja som ineho anzoru..ze rekt.rurka je navykova...ako vravim,nas kakal do 3 mes takmer vylucne len pomocou nej a potom akoby utalo,pominuli problemy s bruskom a zacal kakat uplne sam....
Preco nepomoct dietatko,ked sa trapi?

saska.t
9. aug 2009

lienka - to si len ta stastna ktorej to nahodou preslo, chod pozriet do babätiek temy kamaratka rekt. rurka alebo kaka len pomocou rek. rurky a uvidis ze to nie je az taky zazrak, apropo ani Dr. neodporuca pouzivat ju tak casto len vo vinimocnych pripadoch, asi vedia preco ☹

bobolok
autor
9. aug 2009

saska.t
no ja mám ten problém, že v pôrodnici malého naučili na fľašu keďže ja som po cisárskom a priniesli mi ho až na 4 deň....a teraz nechce vôbec chytať prsník, tak si len odsávam mliečko a dávam mu ho cez fľašu...aj keď odsávam aj viac krát denne stále ho mám málo a nestačí to na celý deň

saska.t
9. aug 2009

bobok ak ti to stoji za to sa trosku potrapit napis v babätkach do temy dakujeme annag urcite ti pomoze ako vela z nas, ktore sme mali problem s kojenim, 2 tyz, nie je tak moc aby sa to nedalo napravit 😉 drzim palce nech to vyjde a nech sa kakanie upravi 😉

bobolok
autor
9. aug 2009

saska.t .....mohla by si mi vysvetliť Tvoju prvú vetu, lebo jej celkom nerozumiem...ďakujem a verím, že sa nám to kakanie upraví 😉

saska.t
9. aug 2009

bobolok v teme na babätkach je jedna uzasna zena ktora radi mamickam ako sa vratit k plnemu kojeniu aj po cisarskom reze a aby sa dietatko vedelo opät prisat k prsniku aj po dlhsej dobe 😉 ak ti stoji za to vratit sa len ku kojeniu aj ked to bude pre teba par dni boja a trapenia napis jej rada ti poradi a povie ako na to 😉

bobolok
autor
10. aug 2009

saska.t ........huráááááááá, tak dnes sme sa vykakali...som taká šťastná a bez rek.rúrky 🙂

saska.t
10. aug 2009

bobolok gratulujem aj mna by to tak tesilo pri vasom probleme neboj ono to bude len lepsie 😉

bobolok
autor
11. aug 2009

saska.t....máš pravdu...dnes sa nám to zase podarilo...možno je to aj v tom, že som mu začala dávať pred papaním trošku čaju 🙂