Dieťatko sa bráni odsávaniu soplíkov

zuzanah8
11. okt 2013

Ahojte, uz treti den ma nasa 7 mesacna bambulka nadchu, dnes zacala aj pokasliavat. Snazim sa jej sopliky odsavat pomocou odsavacky napojenej na vysavac, ale len s tazkostami sa mi podari prilozit jej na pol sekundy odsavacku k nosiku, kruti hlavickou, odstrkuje ma rucickami, skusali sme to spolu aj s manzelom, vysledok je, ze to skonci velkym placom. Nepomoze ani ked sa ju snazim niecim zaujat, dat jej nieco do ruk, ostro ma sleduje a nemozem sa s odsavackou ani priblizit. To iste plati aj pre nosovy sprej ci kvapky. Mate podobne skusenosti? Co by mohlo pomoct aby to nebolo pre nu tak traumatizujuce?

aliza
12. okt 2013

@daniela242 no, ale u vas predpokladam islo o bakterialny zapal, zrejme nelieceny adekvatne, s odsavanim to nemalo nic spolocne. Bakterie sa odsat nedaju, ci? 10 mesiacov opakovanych soplov nemohlo byt kvoli neodsavaniu predsa.

daniela242
12. okt 2013

@aliza Pokiaľ mala bakteriálny zápal riešilo sa to ATB, takmer pri každej chorobe mala robené CRP, máme známu lekárku tak s diagnostikou problém nebol. Ale 9 z 10 jej chorôb bolo vírusového pôvodu, liečená bola vždy adekvátne., či už u obvodnej lekárky alebo na ORL Ja som písala to že ona si nebola schopná vyfúkať nos dostatočne sama..a ja som ju nechcela trápiť odsávaním a tým pádom si to odniesli nosné mandle ktoré sa už nedokázali po nádche vrátiť do pôvodnej veľkosti... to je z mojej strany všetko.
Ja nikoho nos odsávať nenútim, ale skúste si Vy ako dospeláci nevyfúkať nos- veď to snáď vyjde samo...

vevesh
12. okt 2013

no ja som tiez v nemecku, a zu sa zasadne neodsava...tu ani v nemocnici nemaju odsavacky!!.... a neviem kde ziju ine baby, co tu pisali, ale tu teda deti nemaju zapali, ako mnohe predtym spominali. mojim detickam pomaha kupel a kvapky do nosa vecer a rano...cez den len utierat to, co z nosteka vyjde. kvapky do nosa dvakrat denne, ak neprejde, inhalacia klasickeho solneho roztoku, do 3-4 dnoch je po vsetkom. ak to trva viac ako tyzden aj napriek liecbe, ide o nieco ine ako "len" soplik, a na to by sa uz mal pozriet detsky...to mam od nasho detskeho a lekarnicky s vlastnej skusenosti...

danjelca
12. okt 2013

@zuzanah8 moj mm naučil malého že je to sranda najorv si prikladal odsávačku k nosu a rehnil sa, potom aj ja...a nakoniec si ju priložil malý ...odvtedy je odsávanie naš rituál, malý si ju priloží ja ju len dosmerujem do dierky🙂Ozaj a odsávanie nezvyšuje kvantitu to je blbost takisto nevysuší sliznicu-odsávačka sa nepchá do nosa priloží sa tesne k dierke a odsajete to čo je v nošteku už natečené...takto možete odsavat aj velmi často. Pre nás je odsávačka horová záchrana!

libertine
12. okt 2013

jasne ze to dietatu nie je prijemne. ale nenecham ho s plnym nosom. my sa tiez vysmrkame, ked potrebujeme. detom musime pomoct. z toho ziadnu traumu nebudu mat, netreba sa toho bat.