Problém s odsávaním soplíka

lianabrims
5. okt 2016

Ahojte maminky.mam 8mesacnu dcérku a včera dostala soplik.snazim sa jej ho odsat(mame aj ústnu aj odsávačku na vysávač)lenže jakmile zbadá odsávačku začne plakať mikat hlavou,a ja som bezradná.ani kvapky si nechce necháte dať :( uz som to skúšala aj ked spala ale hneď sa zobudí.poradte ako ju zbaviť soplika alebo ci ho mam odsat nasilu?drzat hlavu aj ked strašne plače?dakujem za rady 🙂

sasa1983
5. okt 2016

Pozri, 8m dievcatko je este nic oproti napr 3rocnemu chlapcovi. Jasne, ze sa jej to nepaci, ale mas na vyber medzi moznostami, ze nasilu a ucinne 2dni, alebo jej to stecie do nosohltana, okrem pridruzenych tazkosti, ako kasel, mozny zapal stredneho ucha, bronchitida, ..budete este odsavat aj tak, ale napr. 10dni..Ja odsavam, ci chce/nechce. Trva to par sekund do kazdej dierky.

sasa1983
5. okt 2016

@lianabrims inak, mne by sa tiez nepacilo, keby mi odsavali nos,takze odpor povazujem za racionalne zhodnotenie bliziacej neprijemnej udalosti, ale zas taka katastrofa to nie je. Este Ti poradim kupit inhalator, asi Ti tiez nebude chciet, ale zvykne si. Len si ulahcis starosti a uvolnia sa dychacie cesty. Inhalovat mozete nakoniec aj Ty, manzel..hocikto. su vseliake detske inhalatory, my mame philips response sami seal, je v tvare tulena. Niekedy inhalovat chce, niekedy nechce.

ivec16
5. okt 2016

@lianabrims odsavat nasilu, treba chytit a odsat, my sa trapime uz 2 tyzdne so soplikmi, uz si tak zvykol ze si tu odsavacku da sam na vysavac a odsaje aj sam, prve dni to bol boj... ma 23 mesiacov

ikulka07
5. okt 2016

@lianabrims juuuuj aj u nás to bol boj odsávať soplíky 🙂. Ale nič iné ti neostáva, pevne chytiť a či chce alebo nie odsať. Nie je to príjemné, ale radšej tak, ako s tým a s ďalšími chorobami bojovať ďalšie 2 týždne. Presne ako písala @sasa1983

silaviat
5. okt 2016

kazde dieta sa zo zaciatku boji.. zobrat tu na vysavac chytit hlavu a sup rychlo vysat ... casom si zvykne..

siska53
5. okt 2016

@lianabrims ako radi sasa1983. Plne s nou suhlasim
@silaviat nemusi si zvyknut.. Nasi skor ako babatka to tolerovali (asi 2x som im do prveho roka musela den-dva odsavat). Skor ako rastli,bol problem. A to skusali aj oni odsavat akoze hrackam,nam,ale ked im,cirkuus. Takze moji sa s odsavackou nikdy neskamaratili.

hradnapani
5. okt 2016

@lianabrims zial , tu treba prekonat dcerin odpor. Riziko komplikacii je vyssie, ako to, ze si chvilu poplace. Nasa pediatricka vzdy radi, odsavat, odsavat, odsavat a casto, podla potreby (tak, ako dospely si casto smrka nos, ked ma nadchu). Kedysi robila v nemocnici (v casoch ked tieto odsavacky neboli a hovori, ze vtedy bolo velmi vela deti s komplikaciami zo soplov - zapal stredneho ucha, pluc atd a ze udrzat taketo deti na infuziach bolo strasne tazke (oproti tomu je par sekundove odsatie malina, skus udrzat dieta hodinu, dve s infuziou v ruke).
moj prvy syn mal rozne obdobia- raz ju nenavidel, raz toleroval, potom v pohode, potom zase nie. ´mladsi s nou kamarat nie je (zatial).

dominikav123
5. okt 2016

@lianabrims ale veď to ani neboli len to hučí tak sa boja. Moja tiež nebola nadšená no trvá to par sekúnd tak chytím odsajem a konec cirkusu 🙂

lianabrims
autor
5. okt 2016

Uz som prišla na spôsob ako jej ho odsat.je to boj no lepšie ako počúvať to že nemôže dýchať poriadne.dakujem za rady 🙂

verahanko
10. okt 2016

@lianabrims prosim Tsa na aky sposob si prisla? Maly 8m ma sopliky, v noci kazdu chvilu hore.a musime zacat odsavat. Zarial je to ukrutny boj.

katka253111
10. okt 2016

Ahoj , ja som zvykla maleho prisadnut,ked bol ako rocny chory (predtym mal len ako 3mes sople, tak to sa este dalo)... normalne ruky mal podo mnou, som klacala akoby nad nim aja som tym padom mala obe ruky volne... nic ine sa nedalo robit... sice plakal ale hlieny museli ist von...to mi tu poradili baby, ze to takto robia 🙂

Inak, teraz bol chory ako 2rocny a to bola uz hroza...maly mal normalne zachvat z vysavvaca...triaslo ho, plakal ako o zivot, strasny strach- nie ako predtym ze si to nechcel dat...proste ma obdobie,ze sa boji...2x sa pozvracal po odsati, potom uz len sme sli k vysavacu a normalne hysak chytil...tak sme neodsavali - problem bol, ze hoci ako rocny sa naucil fukat a tesilo ho to, teraz to nevedel/nechcel , ved rok to nerobil...len tahal dnu... tak som mu aspon nasilu strekla morsku vodu a ked spal, tak kvapky do nosa ("zaziva "to bolo zbytocne,lebo pri revani mal zase sople)...a ku ppstielke prekrojenu cibulu, aj dve na noc,to uvolnuje nos...prezili sme to nejako...len teraz ma zase upchatejsi,kedze som ja chora....takze zase bude veselo asi

katka253111
10. okt 2016

@ivec16 tak to mas super...nas 24mes ma obdobie, ze sa zas boji co i len vysavaca...vid vyssie co som napisala 😕

ajko
10. okt 2016

áno, presne ako píše @katka253111 . Obopnúť dieťaťu hlavičku svojimi kolenami, samozrejme opatrne, ale takto má dieťa hlávku akoby v kliešťoch, nepohne s ňou, rúčky má tiež pod vami, čiže odsávačku si nevytrhne a vy máte obe ruky voľné a môžte odsávať. Znie to kruto, ale hlieny musia von, nič sa nedá robiť..

googlinqa
10. okt 2016

Jak asi postupovali nase mami ked neexistovali take vymozenosti 😉

verahanko
10. okt 2016

@katka253111 dakujem. Nakoniec sme odsali v nosici, ja som drzala; manzel odsaval. Ale hysak a po idsati sople zas. Takze vecer skusim cibulu a nieco babske.. dakujem 🙂

kladina
10. okt 2016

Zabaliť telo do deky a pridrzat kolenami. Potom už zápasim len s hlavou. 😉 Ja som dlho ani nevedela odsavat. Nevedela som, že odsavacka sa musí dávať tak, že sa nos vydvihne a odsavacka sa dá kolmo na tvár. 🙂

ajko
10. okt 2016

@kladina tak konečne počujem aj nejaký návod ako odsávačku prikladať. často sa mi totiž stane, že odsajeme len minimum soplíkov a v nošteku to stále "vrčí", akoby bol plný.

kacena4
10. okt 2016

@verahanko presne ako pise kladina zabalit dieta do deky, uteraza, niecoho co je velke poriadne aj 3x obmotat nech sa z toho nevyvlecie 😀 a pri odsavani dvihat odsavacku hore tym sa uvolnia dychacie cesty v nosteku a dostane sa soplik lahsie von a tiez samozrejme stlacit druhu dierku 😉 ja napr. pouzivam na cestovanie elektricku rucnu na doma vysavacovu kedze casto cestujeme po lekaroch a mam dieta dost zahlienene... ak je mensie staci aj osuska ci plienka

eririka
29. aug 2018

@kacena4 Ahojky, ako sa odsáva v deke ? Potrebovala by som rady, lebo u nás je to veeeeelký boj !

kladina
30. aug 2018

das deku na zem a natuho do nej zabalis dieta aj s rukami. Trci mu z deky len hlava. Potom rychlo prisadnes na hrud..velmi zlahka. Len aby si zabranila tomu, ze sa dieta vymota a bojuje dalej. Pridrzis hlavu a odsavas. Odsavacka musi smerovat kolmo na tvar, teda nie do nosnej dierky ako u dospeleho, ale pridvihnut spicku nosa a odsavacku prilozit ako keby si sla pisat perom. Mali sme odsavacku na vysavac.

kladina
30. aug 2018
althejka
30. aug 2018

ja som neodsavala nikdy, ked sopel tiekol, len dobre a ked netiekol, davala som spray do nosteka alebo kvapky. nastastie ziadne katastroficke komplikacie nikdy nenastali, co najskor sa naucil smrkat a bolo poriesene.