Dieťatku zabieha čaj

nikusssik
4. jan 2014

Ahojte, máte skúsenosť s tým, že dieťatku zabieha čajík? Mlieko vôbec, ale čaj jej zabehne takmer vždy, keď sa chce s chuti napiť...musím dávať pozor, aby pila pomaličky na viac krát, lebo inak jej zabehen a začne kašlať...už sme skúsili rôzne cumle na fľašu, ale aj tak sa to stane stále...Ďakujem 🙂

sissy27
4. jan 2014

@nikusssik pravdepodobne preto, že mlieko je hustejšie ako čaj a teda pomalšie tečie, neviem, aké rôzne cumle ste skúšali, ale teda treba s čo najmenšou dierkou, ak sa dobre pamätám, tak "za našich" čias sa predávali cumle s rôznymi veľkosťami dierok...

aliza
4. jan 2014

@nikusssik neviem, ake stare mas dieta, ale tekutiny ine, ako mlieko, by som z flasky s cumlom rozhodne nedavala. Ak mas dieta starsie 5 mesiacov, davaj tekutiny do poharika so sosakom urcenym pre dany vek. Sice najprv vela porozlieva, ale casom sa nauci a hlavne sa vyhnete problemom so zubkami a zavislosti na cumlovych flaskach. Ak mas dieta mladsie 5 mesiacov, tak ziaden caj nepotrebuje, je zima a moze to narusit prijem mlieka. Nechcem tu rozdavat rozumy, viem, ze si sa pytala na nieco ine, ja len nevidim dovod davat dietatu nieco, s cim ma problemy.

nikusssik
autor
4. jan 2014

@aliza má 9 mesiacov...pol roka bola kojená, čaj som jej nedávala, potom sme začali a zabehne jej skoro vždy...skúšali sme aj ten sosák, porozlievala veru aj po sebe, naučila sa to, ale aj tak jej zabehlo, nie vždy ale stalo sa...pri mlieku sa to nestáva vôbec...neviem, či zabehnutie môže mať aj nejaké následky, keď sa deje často, ale už ma to hnevá, že má to pitie čaju také komplikované...
@aliza

aliza
4. jan 2014

@nikusssik ja by som radila vydrzat pri tom pohariku, flasku by som nedavala, je dost velka. Moja dcera bola taka, jej zabiehalo velmi dlho 😉, hadam aj do 2 rokov. Ona sa tiez zvykla tak naramne napit, nevedela to regulovat. Este aj dnes sa jej to niekedy stane a to uz ma 8 😀. Myslim, ze by to nemalo mat ziadne nasledky.

javi37
9. feb 2014

@nikusssik Ahoj, my máme presne ten istý problém!!! Máme 9 mesiacov a vidím, ako schuti sa chce napiť, lebo je smädný. Zabehne mu a potom vôbec nechce.

pele
27. apr 2016

@nikusssik @javi37 ak sa mozem spytat, vyriesili ste vas problem? Moj sa koji bez problemov, ale pri piti vody mu skoro vzdy zabehne, potom odmieta dany poharik, flasticku, uz mi nechce pit z nicoho. Neviem, ako postupovat, momentalne nepije vodu, len sa koji a ma riedke prikrmy.

javi37
27. apr 2016

@pele Nijak, naučil sa skoro piť z pohára a fľašky bez cumľu. S cumlíkom mu stále zabiehalo aj na najmenšej dierke.

analfabetka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz