Divno chodiace dieťa

18. feb 2022

Dievcat, mam taky problem (?) 😂 maly bude mat v maji dva roky a nech na obute akekolvek topanky chodi tak divne. Captavo? Pravu nohu vykruca dnu a celkovo mam pocit, ze v topankach chodi zvlastne. Mame doma superfit, geox, ecco, skusala som BF rozne znacky, klasicke adidas. Proste nech mu obujem cokolvek, nechodi tak pekne ako bosi. Ma od babatka problem s krcnym svalom (cas od casu drzi hlavu na krivo-cvicili sme, momentalne mu to nie je odporucane). Bosi chodi uplne normalne. Bol postaveny aj na ten pristroj, kde mu fyzio pozerala nozky a to ma v poriadku 🤷‍♀️
Neviem, som ja taka neschopna, ze neviem vybrat decku normalnu obuv? Alebo to moze suvisiet s tym krcnym svalom?
Pripadne poradte obuv, pokojne aj drahu. BF neBF, naco sa zamerat. Nozky ma pomerane. Aj meradlom 12+ aj na papiery. No na nervy som 😂
Budem vdacna za kazdu radu, kazdy nazor, aj za kritiku co robim zle.
Je to moje druhe dieta, ale teda som zufala.
A dnes mal gumaky a to bol des a hroza ako chodil. Sice v tom behal ale ako daval tie nohy katastrofa

misana84
18. feb 2022

moja tak divne chodila ked mala kratky overal....a asi ju z vnutra spanoval tak vykrucala nožky...ked ho nemala tak v pohode...tak ci ked je naobliekany tak ma problem

pribinak
18. feb 2022

Smer ortopéd, dá mu urobiť vložky do topánok na mieru, predpise mu sandálky a odporučí topanky ktoré fixujú členok
A hlavne posle vás cvičiť

autor
18. feb 2022

@pribinak ale on bosi beha normalne. Uplne bez problemov. Nohy mal skontrolovane. Clenok mu nepada, doslapuje pekne na celu nohu. Akurat v topankach je to blbe 🤷‍♀️

autor
18. feb 2022

@misana84 no odsledujem si to. Lebo je pravda, ze teraz bol naobliekany

kleopatra114
18. feb 2022

Ak bosé chodí normálne , podľa mna bude problém vo veľkosti a šírke topánočky. Vravíš , že máš pomerane , ale niektorému dieťaťu sedí pol cm nadmerok, inému jeden cm. Sedí mu v topánkach Pata? Kolko ma mesiacov? Možno ešte len nie je zvyknuté na topánky

panda21
18. feb 2022

Šťastné nôžky poradňa BF obuv. Pošleš presné rozmery a ona ti pošle presne vypracovanú tabuľku, čo sadne. Ak na je to na boso okej, chyba bude iba v obuvi, tak skús poradňu 🤔

autor
18. feb 2022

@pribinak dokonca nam primarka fyzio nemocnice po kontrole noh povedala, ze doma na boso. Lebo vsetko je ok
@kleopatra114 ma 22m. Tak neviem. Lebo bosi chodi fakt uplne normalne. Este som ho aj pozorovala, v ponozkach, uplne naboso. Ziaden problem, ziadna zvlastna chodza ani vykrucanie nozicky. Preto si tiez myslim, ze bude problem v topanockach
@panda21 dakujem. Urcite pozriem

misana84
18. feb 2022

a v lete, na jesen ako chodil?

kleopatra114
18. feb 2022

Veľa deti chodí inak v topánkach ako na boso. Moja ma tolko čo tvoje a tiež ta chôdza ešte nie je taka ako doma. Topánočky máva makke BF.

autor
18. feb 2022

@misana84 no on v lete iba zacinal. Cize motkavo. A vacsinu casu sme boli na zahrade, takze bol na boso. Na jesen som si vsimla v topankach tu nozku. A kedze bol zacinajuci chodec (chodit zacal v cca 14m), tak som to velmi neriesila 🤷‍♀️ Ale dnes ked som videla tie gumaky, tak hroza. V nich chodi asi najhorsie. Este v pohode to bolo v superfitkach. V nich je to asi najlepsie
@kleopatra114 dakujem za povzbudenie. Budene teda hladat este a skusat a ked nie, skusime toho ortopeda 🤷‍♀️ Pripadne sa spojim s lekarkou kam chodime na kontroly kvoli tomu krcnemu svalu

amonet
18. feb 2022

este niekedy moze byt problem v slabo posilnenych brusnych svaloch, urcite by som pridala cvicenia

petraj122456
18. feb 2022

Kontaktujte odborníka - fyzioterapeuta.

lyci
18. feb 2022

nas tak chodi, ked mu zacinaju byt topanky male, ale aj ak ma prilis velke topanky alejo prilis siroke. potrebuje uzku pevnu patu. ecco su brutal uzke, superfit maju zas siroku patu. prirovnavala si vlozky z topanok na chodidlo? pozerala si vlozky z topanok, ktore nosi, kde ma odtlacky od prstov? pozeral ortoped ako ma schodene topanky?
nas ide teraz nosit tie speci ortopedicke, ale aj naboso dava spicky dovnutra, od narodenia ma vacsinou pootocenu hlavu dolava a taha lave plece dopredu. ak mu topanky nepomozu, budu mu operovat bedrovy klb. ja som to napr. videla, ze ide jednym plecom dopredu hned ako zacal chodit, ale ortoped ze vsetko ok. po 3/4 roku to uz zrazu videl aj ortoped, ale ja som bola velmi nahnevana, ze to nevidel od zaciatku ako ja

autor
18. feb 2022

@petraj122456 ved pisem, ze fyzio mu nohy pozerala a na fyzio chodime. Mne nejde do hlavy preco chodi ako bosi normalne a problem je iba v topankach
@lyci Ano prirovnala, nemam pocit, ze by mu vlozka nesedela 🤷‍♀️ Ale mozem sa mylit

autor
18. feb 2022

@amonet cvicenia mame teraz pozastavene, nakolko na ne velmi zle reagoval. Celkovo sa mu po vojtovke vzdy stav aj s tou hlavou zhorsil. A nevraviac, ze odkedy sme cvicili, kazda navsteva lekara je pre nas absolutny boj a castokrat je problem ho vysetrit 🙄

amonet
18. feb 2022

tak skus pozret u vas v okoli nejaky baby cvicenia baby balance co su hravou formou

autor
18. feb 2022

@amonet vidis, to mi nenapadlo. Mozno aj plavanie by bolo fajn. Dakujem 👍

autor
18. feb 2022

Dievcata, este ale rozmyslam. Ak by to bol problem, ktory treba riesit navstevou lekara alebo speci obuvou, nechodil by tak aj na boso? Preco len ked je obuty. Naboso uplne krasne, bez problemov. Nozicky pekne rovno, nic nevykruca, necapta ale chodi uplne normalne ako ma chodit

zuzuliennka1
18. feb 2022

skus najst nejaky specializovany obchod s detskou obuvou, kde ti poradia podla typu nohy a tvojho preferovaneho typu topanok. Pises o chodzi v gumakoch - no to su snad “najhorsie” topanky na posudenie chodze, v tom poriadne neviem chodit ani ja😁
moj syn ma napr. typ nozky sirsia plutvicka a mam odsledovane, ze mu sedia zn. topanok Jonap alebo Froddo
a samozrejme musi byt spravne odmerana noha a vybrata velkost topanky, aj vzhladom na nadmerok a pod.

autor
18. feb 2022

@zuzuliennka1 hej hej, chapem, ze tie gumaky nie su ideal. Len napr.u starsieho syna som akosi nebadala, ze by s tym mal problem 😂
Akoze pripustam, ze mozno hladam zadrhel kde nie je. Ale stale si myslim, ze to bude tou zle volenou topanockou. A budeme musiet hladat. Ked nie, pojdeme cestou lekarov 😳

misana84
18. feb 2022

@zuzuliennka1 no moja nosi gumaky casto( nezateplene En fant a zateplene Celavi lebo do en fantov nevojde lebo ma vysoky nart) a chodi v nich paradne...su z prirodneho kaucuku a su super ohybne....ale to do dažda a na zahradu...

autor
18. feb 2022

@misana84 skusim teda este pozriet ine gumaky. Ma teraz demar (nie mammut), ale pozriem tie enfanty este. Dik za typ

misana84
18. feb 2022

skuste mu dat topanky len na leginy/ teplaky/rifle aj na doma a pozorujte

zuzuliennka1
18. feb 2022

@misana84 tak autorka nepise, ake gumaky v ich pripade, ale ked som to citala, spomenula som si na seba 🤣 samozrejme von ist treba za kazdeho pocasia, ale dazd a gumaky odtrpim… ale nie je to obuv na denne nosenie, ako pises - do dazda prip. na zahradu, preto by som osobne chodzu v gumakoch nebrala za merny priklad

autor
18. feb 2022

@misana84 dobra rada. Skusime 👍

misana84
18. feb 2022

lebo ked este poraidne nechodil...a hned je nahulany aj topanky nove ( ked doma je na boso) tak može byt taky "captavy" ale možno na jar bude chodit ako frajer

matovicova
18. feb 2022

Neviem odkiaľ si, ale tu v BA máme detskú obuv Ježko bezko, kde detom zmerajú nohy a môžte poskusat veľa vela znaciek nielen BF obuvy, ale aj neBF a aj niečo medzitým označené ako kompromis. Predavačky sú skolene, vedia dobre poradiť 👍

autor
18. feb 2022

@misana84 no mozno 😂
@matovicova dakujem. Ano sme z Ba. Pojdem tam teda pozriet a dame si poradit 👍

squ1rrel
18. feb 2022

Cas od casu drzi hlavu nakrivo - nahodou sa to strieda raz napravo raz nalavo a prichadza a odchadza to intervaloch? Zacalo sa to prejavovat od cca 2 mesiacov a postupne mas pocit ze sa to zlepsuje?

autor
18. feb 2022

@squ1rrel nie, vzdy ju nakloni len na pravo. Zacalo to, ked mal 3m. Cvicit sme zacali az v 6m, kedze mi jedna neurologicka tvrdila, ze je to v poriadku 😡🙄 ale mne sa to nezdalo. Ono ked bol malinky bolo to ze 2t na krivo, 2t rovno. Minulu jar sme navstevovali aj osteopata, ktory ho odblokoval a 3m bol klud. Potom sa to vratilo. Aj ked teraz uz nie tak casto. Napr.to ma teraz po takmer 2m 🤷‍♀️
Cvicili sme vojtovku, co mu nepomahalo. Aj osteo zhodnotil, ze ho to zbytocne drazdilo. Taktiez aj nasa lekarka v zariadeni kde chodime povedala, ze momentalne cvicit nie, kedze je evidentne, ze na to zle reaguje (nespolupracuje, vresti a vzdy sa mu to cviceni zhorsilo). Osteo povedal, ze to zo svalom nema nic, ze to suvisi z jeho nervovou sustavou 🤷‍♀️
Tak ja uz neviem. Vies mi poradit co to moze byt? Prijmem kazdu radu aj tymto smerom