Dlhá choroba u dcérky

31. dec 2023

Ahojte, dcérka od 24.12. má kašeľ taký vlhký a sople. Sopliky už ustúpili, ešte sú ale nie tak veľa. V piatok sme boli u doktorky pre istotu som išla, však sviatky idu... a kázala dávať iba morskú vodu do nosa, že to ju odhlieni... Od včera má teploty 39 ale idú zraziť nurofenom. Dnes tiež teploty. Kašeľ mokrý pokračuje, sople už menej. Čiže druhý deň teploty. Ísť na pohotovosť? Mrzí ma, že nám lekárka nič nedala na ten kašeľ, neurobila crp, proste len kukla do hrdla... ja dávam inak sinupret a solmucol ... Bojím sa či už nemá nejakú baktériu keď prišli teploty. Čo robiť? 🙁 Dcéra má 3,5 roka.

babatkoo
31. dec 2023

Ja by som isla, po nasej skusenosti... od oktobra sme sa do vianoc trapili s bakteriami, hnusnym kaslom - cisty herbar v nose. Kombiniacia 3 bakterii naraz. Ak sa pridala teplota isla by som ma pohotovost. Popocuvat dychanie, spravit CRP. Sopel nemusi vytekat z nosa, mojmu zatekal, z nosa nic. Pneumok + moraxella. Na prvy pohlad zdrave decko. Lebo sopel natiekol..
Drzi palce

stanulienkat
31. dec 2023

Píšes, že je chora od Vianoc, nemám pocit že je to u takého malého dieťaťa dlho. Deti bežne bývajú aj dva- tri týždne chore a teplotu má iba druhý deň, čo nie je dlho. Ak bude mať nad 38,5 C dávaj jej antipyretika, ponukaj jej veľa tekutín. V utorok s nou chod k lekarke.

autor
31. dec 2023

@stanulienkat asi áno, v utorok to poriesime ... Teraz mala 39 dali sme nurofen, ruky teplé tak sa hráme v miske máme vlaznu vodu a kupeme bábiku... Inak je fakt hravá ... No uvidíme, každopádne dnes bez šampanského a v strehu keby náhodou niečo ...

ja_mama
31. dec 2023

Daj len pozor aby jej to nahodou nezliezlo na uska - skus jej ich postlacat/ponatahovat ci ju to neboli...dcerka to teraz takto mala, ze najskor kasel a dutiny, uz sa zdalo ze to prechadza lebo sopel jej nesiel a potom ju usko zacalo boliet a teda mala tam zapal :/ takze skoncila na atb nakoniec...

marianarem
31. dec 2023

Tak od 24.12. nie je dlha choroba, je to len tyzden. Mohli prist bakterie, ale mohli ste aj nieco nove chytit u doktorky. Este by som pockala, ako sa to bude vyvijat.

modrykolibrik
31. dec 2023

@autorka ak ma teploty 39 znamena,ze nieco sa v tele deje. Ked si jej dala lieky,klesla jej teplot? ak nie zavolaj si na pohotovost a opytaj sa jej. Dr. jej moze predpisat erecept, ktory vyberies v pohotovostnej lekarni. Na pohotovosti Ti povedia ci treba prist

autor
1. jan 2024

@modrykolibrik áno po podaní lieku jej to pekne klesne. Noc mala teploty 37,5 čiže som nedávala nič a ráno už 38.5 tak som dala a je hravá ... Zajtra navštívime lekárku, nebudeme zaťažovať pohotovosť keď jej to klesne po podaní nurofenu

autor
1. jan 2024

@ja_mama uška zatiaľ nebolia, snáď ani nebudú lebo to je strašná bolesť veru

autor
1. jan 2024

@marianarem počkáme už do zajtra a uvidíme čo na to dr

modrykolibrik
1. jan 2024

ked klesa teplota to je dobre. Davaj jej cistu vodu a bude ok. Mne sa velmi osvedcil Theraflu rapid. Je sice hnusny ale oplati sa