Môže syn kašľať 2 týždne po MMR?

9. dec 2022

Ahojte, vedeli by ste mi, prosim, poradit?

Vcera mi zacal syn kaslat. Vlhko. Nie casto, mozno tak 5x za cely den. Dnes v noci opat 2x. Ale je to fakt vlhky.
Nema sople, nema teploty zatial. Vcera pre istotu som mu nasadila sinupret.

Presne pred 2 tyzdnami v piatok sme boli na MMR ockovani. Moze to mat nejaky suvis?

Dakujem pekne!

cubo2
9. dec 2022

Predtým, ako z toho obviníš očkovanie, si uvedom, že je december, začiatok zimy a skrátka väčšina ľudí a detí teraz býva nejakým spôsobom chorá / prechladnutá.

lucilaines
9. dec 2022

Urcite, ale ze absolutne nie. Zuri chripkova sezona, momentalne asi nemam v okoli dieta, ktore by nemalo kasel alebo sopel. Po dvoch tyzdnoch od ockovania a vlhky kasel, to moze byt asi tak zo stovky roznych virusov a bacilov, ale urcite nie z mmr ockovania.

domka222
9. dec 2022

Ako píšu, skôr choroba. Teraz je toho straaaašne veľa. Bola som predvčerom tiež s malou na očko a v kuse im zvonil telefón. Aj keď viem, že sa obávaš keďže pri MMR vakcíne bývajú nežiaduce po 7-10 dňoch.

anjelicek26
9. dec 2022

2/3 deti v okoli su chore... vratane tych mojich... teraz je tych chorob strasne moc vsade... takze ti proste niekde prechladol. Nepadni prosim myslienkami do nejakych konspiracnych teorii o ockovani... ak by mu nieco po MMR bolo - tak vysyp, trochu zvysena teplota, ale nie kasel 5x za cely den 🙄!

sojorez
9. dec 2022

@autorka Na nete sa da pozriet pribalovy letak. Medzi neziaducimi ucinkami su uvedene - upchatie nosa, bolest hrdla, infekcia hornych dychacich ciest alebo virusova infekcia, nadcha, kasel, infekcia pluc s horuckou alebo bez... Takze ano, moze to byt suvis s vakcinou, ale na druhej strane je prave vysoky narast virusovych ochoreni v style "kto nekasle, trha partiu"... Jeden z dovodov, preco som deti nedavala ockovat v jesennom, zimnom obdobi bolo i to, ze organizmus je po ockovani oslabeny a nalepi sa kadeco. Ak sa Ti nieco nezda, smer pediater.

autor
9. dec 2022

@cubo2 no, neviem ci si cital pribalovy letak s neziaducimi ucinkami. A ano, aj kasel, chripka patri k nemu. Preto sa pytam, ake su skusenosti. A ako to liecit.

autor
9. dec 2022

Dakujem kazdemu. Ide o to, ze sme necjodili tento tyzden ani von, mozno na 30 minut iba na prechadzku. Preto nechapem, ako z nicoho nic. A ano sestricka nas upozornila, ze moze mat priznaky nadchy a pise aj v neziaducich ucinkoch, takze ano, moze byt aj z ockovania. Pytala som sa iba na to, co dat na vlhky kasel.

Dakujem za NEpomoc.

autor
9. dec 2022

.

autor
9. dec 2022

@sojorez dakujem! 🙏🏼

luliu
9. dec 2022

Prečo si s ním nechodila von? To sedíte len doma? A je úplne jedno z čoho to má, liecis rovnako, ak má sopel dáš niečo na sopel, ak má kašeľ, dáš niečo na kašeľ

autor
9. dec 2022

@luliu boli sme, ale malo. Inak, uz kasle dost skaredo. :( co na vlhky kasel? Staci iba mucosolvan junior? Alebo je este nieco potrebne?
Dakujem!

mogaa
9. dec 2022

po každom očkovaní je cca týždeň dva oslabená imunita, vtedy môžeš schytať aj to, čo bežne telo prekoná....preto sa musí každý očkovať zdravý, ale vopred nikdy nevieš či je v tele nejaký skrytý zápal, či vírus s ktorým telo bojuje....takže teoreticky ano, ale je pravda že teraz sú asi všetky deti choré, hlavne tie zo škôlok, takže stačí že dieťa bolo v blízkosti dieťaťa čo chodí do škôlky(na návšteve, na ihrisku, v obchode....) a detičky si predali vírus.....ak kašle. tak 30minut prechádzka je v tomto počasí veľa, nechodí sa von vôbec aspom týždeň, potom kým kašle tak cez obed na cca 10minut.....v tomto počasí aj u zdravého dieťaťa stačí že sa spotí a nadýcha studeného vzduchu a začne kašlať.....

autor
9. dec 2022

@mogaa ano, pravda uplna. Preto som ani nechcela byt medzi detickami v tychto tyzdnoch. Ale choroba nas nasla aj tak.... 😏

A nebola by si taka laskava mi poradit, co by som mu mohla dat? Nebol mi este chory, tak neviem presne. Muconasal junior je hadam v poriadku na vlhky kasel. Davam mu C, D, probiotika. Este nieco na kasel sa odporuca alebo nie?

Velmi pekne dakujem!

1mina
9. dec 2022

Podla mna sa skor nalepila viroza. Teraz je toho mega vela, dcera chodi do skolky a to je katastrofa uz od oktobra. Kade rano tam komplet vsetci kaslu a aj moje decka maju pomaly kazdy druhy tyzden kasel. Mohol by byt aj vedlajsi ucinok, ale ten si myslim ze sa lieci uplne rovnako ako kasel z virozy, a na to asi nikto nepride ktore z toho to je. Telo je samozrejme aj oslavene po ockovani, moja bola tiez na MMR pred dvoma mesiacmi a tiez nejak dva tyzdne po uz chora

autor
9. dec 2022

@1mina ano, tiez si myslim, ze sme nieco niekde chytili. Po tejto ockovani, ze je velmi zriedkave.

Tak, ako baby pisu, mohlo to byt aj navstevou obchodu. Hlavne teraz, ze mal po ockovani oslabenu imunitu. A este aj ma podla vsetkeho. Dovolala som sa nakoniec nasej sestricke tak odporucila aj fenistil kvapky.

1mina
9. dec 2022

Ano aj kym dcera chodila do skolky, sice bola menej chora ovela samozrejme, ale bezne sa mi stalo ze tiez sme boli max v obchode a ochorela. No sa neda vyhybat vsetkemu a hlavne je sezona. Ano ked moc dusi na kasel fenistil je fajn, aj nam ho skoro vzdy dava ak sa stazujem ze nemozu dobre pre kasel spat

bagre
9. dec 2022

Áno môže, a nie je to nič nezvyčajné. Toľko chorých čo je teraz... niektoré triedy pozatvárané, niektoré s polovičným osadenstvom, a toľko chorých dospelých...

autor
9. dec 2022

@1mina
@bagre asi tak! Nieco koluje vo vzduchu. 🙂 Len som bola prekvapena, ze sme nikde neboli (okrem obchodu a prechadzky) a chytili ho virusy. Ale nevadi. Mame lieky, ideme sa liecit. 🙏🏼

1mina
9. dec 2022

nam sa stalo ked zacal covid, ta prva vlna, ze som fakt vtedy s rok a pol starou dcerkou ensla nikam, ani do obchodu, iba do prirody len my s muzom, a dostala anginu a tiez mi dr povedala ze to proste poletuje vo vzduchu :D

zuzinka888
9. dec 2022

Skor chytil niekde bacila. Za vsetky choroby nemoze len ockovanie.

zuzinka888
9. dec 2022

Bacila si mohla priniest z obchodu aj ty. Tvoja imunita si poradila a dietatko ochorelo- to je cele

fiafia
9. dec 2022

Mucosolvan je u nás najlepši na vlhký kašeľ. Skóre uzdravenie ☺️

autor
9. dec 2022

@zuzinka888
@fiafia
@1mina dakujem vam! 😊

larazivago
9. dec 2022

Nie, nemá to súvis